Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '20

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
40
 

Beyaz Kelebek

            Birinci Bölüm
 
            Gecenin ikisi, bir türlü uyuyamadım. Kalkıp, geçtim klavyenin başına..
            Üç sabahtır, bahçedeki sarmaşık güle gelip konan Beyaz Kelebeğin bana söylediklerini size anlatmadan uyuyamayacağım anlaşılan. İlginizi çekeceğinden eminim. Aslında bu uzun bir hikaye, ama ben sizin için özetleyeceğim.
           Emin benim torunum. Bir Yaşında. Aslında erken doğdu. Çok zor günler geçirmişti anne karnında. Ama başardı. Ben ona “Anka Kuşu “ diyorum bu yüzden. Küllerinden yeniden doğdu çünkü. Şükür, bugün kucağımızda. Annesi insan sevgisini öğretiyor. Bende bahçeye çıkarıp, çiçekleri, ağaçları ve hayvanları tanıtıyorum. En sevdiği çiçek gül. Sarmaşık gül. Büyümesine izin versek bütün duvarı saracak. Küçük kırmızı yaprakları, Küçük Emin’in ellerinde. Dur! yapma, dedikçe, koparmayı seviyor. O kopardıkça kokusu her yere yayılıyor. Geçen gün, biz bahçede dolaşırken beyaz bir kelebek gördük. Emin ona doğru kollarını uzattı. Kelebek bizim etrafımızda dans edercesine uçtu uçtu ve bir süre sonra gonca güle kondu, güzelim ipeksi kanatlarını açtı kapattı, belikli biraz soluklanıp, bir yudum içti ve sonra  gözden kayboldu.”Anka Kuşu Emin, kelebekle sanki iki eski dost gibiydi, ardından bakıp,  uzun süre ağladı.
       Beyaz kelebek üç gün, aynı saatlerde kırmızı sarmaşık güle gelip kondu. Biz de onunla bir süre oynadık. Emin’i annesine bıraktığım bir sırada Beyaz Kelebekle tekrar karşılaştım. Yavaşça yaklaşıp konuştum. Tabi ki kendi kendime.”Kelebekler pek yalnız uçmazlar. Acaba eşini mi yitirdin sen cancazım?” Dedim. İster inanın ister inanmayın, işte bu sorum üzerine kelebek başladı hikayesini anlatmaya.. Şimdi onu size onu anlatıvereyim mi?
       
Cihangir Ekmekçi 
 
Devamı var

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 95
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 157
Kayıt tarihi
: 25.06.13
 
 

Uzun yıllar Türk Milleti'nin emrinde çalıştım. Emekli olduktan sonra, Plastik sanatlar ve edebiya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster