Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1686
 

Beyin kanaması kalp krizinden on kat daha zor bir hastalık. Ağabeyimizi de aldı !...

Beyin kanaması kalp krizinden on kat daha zor bir hastalık. Ağabeyimizi de aldı !...
 

İnternet'ten


Beyin kanaması sözlerini duyunca, okuyunca tüylerim diken diken olur.  Çünkü 25 sene kadar önce çok sevdiğim, hatta kardeşimden çok sevdiğim adam gibi adam değerli ağabeyim, kayın biraderimi bu hastalıktan kaybettik. Kısaca hastalık hakkında bilgi vereyim.

Bahsi geçen ağabeyime Allah üç kız evlattan sonra bir de erkek evlat vermişti. Üç kızını baş göz etti, sıra oğluna gelmişti. Ankara'dan bir kıza talip oldular. Ailece ve gençler anlaştı. Sıra düğüne geldi. Ağabeyimizde öyle bir merak ve heyacan ki, anlatmak mümkün değil. Kendini parçalıyor. Yaz sıcağında arabalarla düğüne ve gelin almaya gidiyoruz. Tabii ki herkes yazlık  kıyafet yani  kısa  kollu gömleklerle. Ağabeyimiz hani derlerler ya. gran tuvalet, takım elbise, gömlek, kravat.. Araba konvoyunda aksamalar oldu. Organizasyon iyi yapılamadığından olacak. Ağabeyim o sıcakta sıkıldı bunaldı. O kıyafetle güneşin altında heyacanla oradan oraya koşturuyor.

Neyse, düğünü yaptık gelin aldık, Ankara'dan Emirdağ'a dönüyoruz. Bir molada ağabeyim küçük bir  felç başlangıcı geçirdi, dizleri, ayakları tutmamaya başladı. Emirdağ'a geldik, bizler yani misafirler ayrıdık oradan. 4-5 gün sonra bir haber aldık ki telefonla kendini ve hafızasını kaybetmiş, ev dışında yığılmış kalmış. Orada hastahanede doktorlar hemen Eskişehir'e Tıp Fakültesi Araştırma hastahanesine götürün demişler,havale etmişler. 

Koma halinde Eskişehir'e geldi. Tabii tüm yakınları bizler alarmda hastanede içerde, dışarda bekleşiyoruz. İki gün sonra kendi geldine. Tabii bu arada hastahanede tetkikler tamamlandı ve teşhiş kondu. Beyinde bir damar  '' baloncuk  '' varmış o patlamış. Bazı hallerde patlayan damar  kendi pıhtısı ile kanamayı kısa bir süre için kesermiş. İşte hastamız o durumda. Kendi çocukları ve damatları var. Rahmetli benim kendisini sevdiğim gibi o da beni severdi.  Hastahanede refakatçi olarak yanında ben kaldım.

Hastamız konuşuyor ve normal gibi görünüyor ama  hoca ve doktorlar. Bu iyileşme halinin geçici olduğunu ve en geç bir hafta içinde  mutlak tekrar kanama olacağını ve müdahale edilmezse  kurtuluş olmayacağını kendisi kaybedeceğimizi  belirttiler. 

Hastamızın ANEVRİZMA adı verilen baloncuğunun olduğu damar, beyindeki damarların düğüm oluğu kritik bir noktada imiş. Tek çare operasyon, fakat operasyonda da iyileşme için pek umut  vermiyorlar. Yani Allah kimsenin başına vermesin. Operasyon olmazsa mutlak ölüm. Olursa da çok zayıf başarı. 

Çaresiz operasyona razı olduk. Ameliyathane bodrum katında. Hastamız gülerek selam vererek, el sallayarak asansörle indi. Ne yazık ki sağ çıkamadı.

Anladığım kadarı ile İbrahim kardeşimizin de durumu ona benziyor. Allah'tan ümit kesilmez. İnşaallah o zayıf tedavi şansı kuvvetliye dönerde, aramıza döner o çok güzel sesini tekrar duymak nasip olur.

Anevrizma yani damar baloncuğu hakkında da biraz bilgi vereyim:

Doğumdan veya sonradan da olabilirmiş, ama genellikle doğumdan. Rahmetli en az 20 sene şiddetli baş ağrısından muzdaripti. Devamlı ağrı kesici alırdı. O düğünde fiziken  çok yıprandı her halde doğuştan olan anevrizma zorlanma ile patladı.

Hasta genç ise ve damarın yeri o kritik düğüm yerinden biraz uzaksa operasyonda başarı şansı var. Bizim hastamız 59 yaşında idi.

İbrahim Erkal için dua edelim. Allah yardımcısı olsun, yakınlarına ve sevenlerine bağışlasın.

mustafa semih arıcı bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hastalığın iyisi yoktur da beyin çok önemli Süleyman bey..Öldürmese bile hasar bırakıyor..Bizim ailede de yaşayanlar oldu...Allah kayınbiraderinize rahmet eylesin..Cümle ehli imana da acil şifalar nasip eylesin...Selamlarımla

ali açıköz 
 13.04.2017 21:08
Cevap :
Allah razı olsun. Selamlar...  13.04.2017 23:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1593
Toplam yorum
: 2083
Toplam mesaj
: 170
Ort. okunma sayısı
: 1842
Kayıt tarihi
: 18.08.07
 
 

Bir Kur'an sevdalısı, İslamda Kur'an'dan başka referans tanımayan,  amatör bir araştırmacı. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster