Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
911
 

Beyinden çok çalışan organ…

Beyinden çok çalışan organ…
 

Görsel internetten alınmıştır.


Son günlerde hayli çoğalan tecavüz vakalarıyla ilgili haberleri okumak çok sarsıcı oluyor. Gün geçmiyor ki bir tecavüz haberi duyulmasın gerek yurdumdan ve gerekse dünyadan. Nedir bu kadınların çektiği diye sormadan edemiyorum. Bir yerlerde bir hata yapılıyor ama bunun sorumlusu kim? Ya da kimler?

Kimdir bazı erkeklerin bu kadar azmasına neden olan? Ya da bunları azdıran neden nedir?  Daha yeni bir haber Yemen’den geldi. Sekiz yaşındaki gelinin gerdek gecesinde başına gelenler. Ondan önce cihad için anneye, kız kardeşe, halaya, teyzeye nikâh akdi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Düşünüyorum da bazı erkeklerin sürekli cinselliği düşünmesi neden acaba? Dünyada olan o kadar önemli şeyler varken neden cinsellik? Tamam, cinsellik de yaşanması gereken doğal bir durum ancak benim anlayamadığım her olayı neden cinselliğe bağladıkları. Düşünün, cihad edecek adam ama aklı cinsellikte.

Acaba diyorum, bunda etkili olan, bizim toplum olarak onlara verdiğimiz payeden mi? Daha küçücük çocuklara bir misafir geldiğinde pi....sini göstermesini isteriz ve bunu da bir marifet sayarız. Üstüne üstlük abartı cümleler kurarız. Hal böyle olunca da çocuk büyüdüğünde aklıyla değil pi....yle düşünmeye başlıyor.

Dün, torunum bahçede futbol oynarken bir çığlıkla eve geldi. Ayağını sertçe yere vurduğundan yaralanmıştı. Derhal alıp en yakın hastanenin acil servisine götürdüm. Doktorun bizimle ilgilendiği bir sırada iki kadın ve bir erkek, bir erkek çocukla acilin kapısından girdiler ve doktora; “ Doktor, çabuk elindeki bütün hastaları bırak, en önemli hasta bizim çocuktur, çabuk, kan kaybediyor, bu çok önemli” dedi. Doktor “Ne oldu” diye sorunca, “Sünnet ettirdik, çocuklarla oynarken pi...nin dikiş ipini çocuklar çekmiş” dedi. Doktor bizim tetkike bakıyordu kadın yeniden bağırdı doktora. “Bırak bu hastaları bize bak” diye.

Elbette dikişlerin sökülmesi önemlidir, gereği yapılmalıdır ama orada ölümle cebelleşen hastalar da olabilir. Bir p...i onlardan daha mı önemlidir? Nitekim doktor gülümsedi ve hemşire de onlara bir yer gösterdi. Bu arada benim işim bittiği için oradan ayrıldım. Eminim sevgili doktorumuz pi...i kurtarmıştır.

P..i,  daha küçük yaşlarda böylesine kutsandığı içindir ki, beyinler bir kenara bırakılıyor ve p...lerle düşünmeye başlanıyor bazı erkeklerce. P..i olmadan cihad da olmuyor. Sekiz yaşındaki çocuk karşısında dahi beyin çalışmıyor. Çalışan tek organ pi..… Sorumlusu kim acaba?


12 Eylül 2013 

Hanife MERT bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu haberle üzülmemek elde değildir. Her toplumun kendine özgü bazı gelenemleri vardır.Tabii bizde de...Herkese kazasbız bir gün diliyorum.Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 25.09.2013 13:13
Cevap :
Üzücü durumlar ve bu durumların tez elden düzeltilmesinde fayda var Abdulkadir Bey. Teşekkürler...Selamlar, mutlu kalın...  25.09.2013 23:25
 

Tüm bu haberleri okuyunca düşüncelerime sahip olmaya çalışıyorum inanın. Beni korkutuyor tüm bu olanlar. Hindistan da ineğe taparlar, bizde de pi'ye... Kutsal olarak gören, ayrı bir kişi gibi değerlendiren hala öyle çok aile var ki, bunun nasıl önüne geçilir bilemiyorum. Zamanla gelecek gözüme çok korkunç görünüyor, düşüncelerime engel olmaya çalışıyorum sürekli umut enjekte ediyorum ama işte :(( Güzel bir konuya değinmişsiniz, teşekkürler, sevgi ve saygılarımla...

Leyla Kanat 
 19.09.2013 12:02
Cevap :
Gözlemler her ne kadar insanı ürkütse de biz umutlarımızı tüketmeyelim Leyla Hanım. Mutlaka vardır bir çözümü. Eğitim ve cezayla bu işin üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum. Toplumsal bir bilinç değişikliğine ihtiyaç var...Teşekkürler...Selamlar mutlu kalın...  19.09.2013 13:25
 

Ee, doğru söze ne denir: İstisnaları tenzih edelim, Türk erkeği için uçkuru önemlidir:)) Onunla anılmaktan hoşlanır. Kafanın içinde beyin değil de sadece beyincik olduğundan testisleriyle düşünmeye başlar ve eyleme geçer! Sonuçları ortadadır! 70 yaşındaki bir adamın hâlâ sapkın düşünceler içinde olması başka nasıl açıklanabilir! Hırsızın kolunu kesen şeriat, küçücük çocuğun ölümüne neden olan yaratığın da şeyini kesse hiç fena olmaz aslında! Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 19.09.2013 7:53
Cevap :
O sayılmaz Ata Kemal Bey. Hani askerlikte eğitim zayiatı derler ya, buna da farklı bir zayiat gözüyle bakıyorlardır. Bana sorarsanız düşünceniz çok yerinde, destekliyorum. Böyle bir karar alınsa eminim bir çok çocuk kurtulur bu sapık emellerden...Selamlar, mutlu kalın...  19.09.2013 10:03
 

Merhaba, televizyonların bazısında, bayanları aşağılayan ve tecavüze davetiye gönderenleri izledikçe, RTÜK'ün ne iş yaptığını sorgulamaya başlıyorum. Selamlar...

Mesut KARİP 
 17.09.2013 16:00
Cevap :
Ben de anlayamadım henüz...Selamlar, mutlu kalın...  18.09.2013 10:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3988
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1404
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster