Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
124
 

Beykoz alev, alev yanıyor

Beykoz alev, alev yanıyor
 

BEYKOZ ALEV, ALEV YANIYOR (GÖRSEL NETTEN ALINTI)


Beykoz Kent Ormanında birkaç noktada yangın birden çıktı. Orman yangınlarına neden olan etmenler: Yıldırım düşmesi, kuraklık, hafif ve kuru dalların rüzgârda birbirlerine sürtünmeleri,  gibi doğal etmenler. Bir de: Dikkatsiz, bilinçsiz, ihmal sonucu veya ormanda yapılan kanunsuz işleri gizlemek, yabani hayvanları uzaklaştırmak iş ve çıkar elde etmek için vatan haini, teröristlerin, özellikle getirim elde etmek için çıkarttıkları yangınlar. Bilinçsiz, bilgisiz kişiler istem dışı sigara izmariti atıyorlar veya yaktıkları ocakları söndürmüyorlar. Beykoz’da birkaç noktada çıkan orman yangını bence sabotajcıların yaptıkları hainlik. Ormanlar yurdumuzun hayat damarlarından en büyüğü bunları yakan, tahrip edenlerin elleri kırılsın, onlar da bu dünyada cayır, cayır yansınlar. Aşağıda basında çıkan haberi iletiyorum, selamlar, saygılar, yangınsız günler.

NAHİDE ÇELEBİ

BEYKOZ ALEV, ALEV YANIYOR

İstanbul Beykoz'da orman yangını

Beykoz Kent Ormanı'nda farklı birkaç noktada yangın çıktı.

Beykoz Kent Ormanı'nda farklı birkaç noktada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş alana yayılan alevler itfaiyecilere zor anlar yaşattı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti.

Yangın söndürme çalışmaları havadan da yapıldı. Yangın yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı. Dünde aynı yerde yangın çıkmış ve 5 hektarlık alan yanmıştı.

Yangına Orman Böle Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Çavuşbaşı, Ümraniye ve Kavacık itfaiye grupları müdahale etti. Kısa sürede geniş bir alana yayılan alevlere itfaiye ekipleri karadan müdahale ederken, söndürme çalışmalarına helikopterler de katıldı.

İtfaiyenin söndürme çalışmaları devam ederken, dün de aynı noktada yangın çıkması akıllara sabotaj ihtimalini getirdi.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

2B yasası ile peşkeş çekilen devletin orman arazileri yeterli olmadı herhalde de bazı çevreler kendilerine yeni rant kapısı yaratıyorlar.

YbrahIm CelIk 
 17.07.2013 15:44
 

Kıymetli Öğretmenimiz Nahide Çelebi:Ormanlarımız,kan damarlarımız.Kim bilir belkide kendilerine villa yeri arıyorlar,villa nerede yapılır Beykoz sırtlarında.Bütün Orman yangınlarının kasten,bilerek ve isteyerek yakıldığını artık kesin diyorum.Bakalım önemli ve yönlü soruşturma sonucundan ne çıkar.Hiç bir şey çıkmaz.Selam ve saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 14.07.2013 21:10
Cevap :
Sayın Burakgazi değerli yorumunuza çok teşekkür ederim sağ olunuz. Gerçekten orman yangınları bilerek isteyerek sırf rant sağlamak için yapılıyor. Ormanların yerine yapılan her bina başlarına yıkılır inşallah, can damarlarımızı kesenlerin canları yanar. Selamlar, saygılar, sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ  15.07.2013 13:15
 

Belirtiğiniz gib üç-dört yerde aniden yangın çıkmaz.Hainlik olduğu belli.Zaman zaman bu çirkinlilerle karşılaşıyoruz değerli öğretmenim.Ormanlarımıza yazık oluyor.Hele o yanlış proje yüzünden, üçüncü köprü için kesilen 220 bin ağacımız!nsanın içi yanıyor inanınız ki...Elinize yüreğinize sağlık.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 14.07.2013 13:44
Cevap :
Sayın Oğuz, değerli yorumunuza çok teşekkür ederim, sağ olunuz. Ormanlar bir Milletin can damarlarıdır. Maalesef çeşitli bahaneler ve hainlikler, caniler yüzünden yanıp kül oluyor çok acı, çok.Selam ve saygılar, sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ  15.07.2013 14:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1870
Toplam yorum
: 11417
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1030
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster