Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
357
 

Beykoz muhtarlarından, eşi Emine Erdoğan üzerinden Başbakan’a 2B ricası!

Beykoz muhtarlarından, eşi Emine Erdoğan üzerinden Başbakan’a rica!

Beykoz Muhtarlar Derneği,  Beykoz’un 2B sorununu dile getiren ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a hitaben yazılmış bir mektubu, kendisine teslim etti

Beykoz Muhtarlar Derneği,  Beykoz’un 2B sorununu dile getiren ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a hitaben yazılmış bir mektubu, kendisine teslim etti.

Kaleyi içeriden fethedecekler!

Cavit Gül başkanlığındaki Beykoz Muhtarlar Derneği, 26 Nisan Pazartesi günü Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde Uluslar arası Hakların Korunması Eğitim Derneği (HAKEDER)’in öncülüğünde; Beykoz Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşen “ Uluslar arası Çocuk ve Mahrumiyetler” isimli sempozyuma katılan Emine Erdoğan’a, Beykozlu muhtarları  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturması temennisini içeren bir mektup teslim etti.

Mektupta neler yazıyor?

Söz konusu mektupta şu ifadelere yer verildi:

“ Sayın Emine Erdoğan, güzel Beykoz’umuzda yıllardır kangren olan mülkiyet sorununa başbakanımızca bir nebze de olsa çözümü yönünde 2B Kanunu çıkarılmıştır. Hak sahipleri belirlenmiştir.

Tam da bayram yapacağız, devlet ile millet barışacak derken, önümüze yüksek rayiç bedeller çıkmıştır. Milli Emlak memurları yerelde bizleri ve belediyeyi göz ardı ederek Beykoz’da imar varmış ve bu arazilerde kimseler yokmuş gibi fiyatlandırma yapmıştır. 2012 yılında fiyatların uçuk olduğu, muhakkak düzeltilmesi gereği milletvekillerimize ve bakanlarımıza bizler, ilçe başkanımız ve belediye başkanımız tarafından alan çalışmaları yaparak halkın gelir durumu da göz önüne alınarak, rayiç bedellerin yeniden düzenlenmesi talep edilmiştir.

Muhterem Hanımefendi!

2013’te açıklanan rayiç bedellerin düşürülmesi beklenirken yüzde 50 ve yüzde 100’e varan fiyat artırılarak açıklanmış, Beykozlu perişan olmuş, yollara dökülmüştür. Muhtarlıklarımız dolup taşmakta, vatandaşlarımız çözüm aramaktalar. Yaklaşık 24 bin aileyi kapsayan 2B sorun olmuştur. Vatandaşlarımız yerlerini alamazsa, Beykoz’dan tasfiye olacaklardır.

Beykoz muhtarları olarak Başbakanımızın halkın her zaman yanında olduğu bilinciyle, sıkıntılarımızı kendisine yeterince ulaştıramadığımız kanaati oluştu. Siz değerli eşleri olarak talebimiz, Başbakanımız ile bizleri buluşturmanız. Sorunlarımızı aktarmak, muhtarlarımızı ve Beykoz’u onurlandıracaktır. 26.04.2013

Saygılarımızla”

Emine Hanım, ilgileneceğini söyledi!

Dernek Başkanı Cavit Gül ve Dernek Sekreteri Ahmet Soylu imzasını taşıyan mektubu söz konusu sempozyum sırasında Emine Erdoğan’a verdiklerini kaydeden Beykoz Muhtarlar Derneği başkanı Cavit Gül, ilçe yerel basınına yaptığı açıklamada, bayan Erdoğan’ın da kendilerine,  “ ‘ bu konuyla ilgileneceğini’ söylediğini” kaydetti.

Haber: Arzu Başlantı

www.beykozguncel.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 230
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1280
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fakül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster