Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '12

 
Kategori
Okul Öncesi
Okunma Sayısı
382
 

Beykoz’un minik öğrencileri zorlanmadı

Beykoz’un minik öğrencileri zorlanmadı
 

Öğrenci velileri yeni uygulamdan memnun...


CHP’nin ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin muhalefet ettiği yeni eğitim öğretim sistemi Beykoz’da sorunsuz bir şekilde başladı. Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz’da 66 ayını dolduran çocuklar eğitim öğretime başladı. Bir çok Avrupa ülkesinde uygulanan bu sistemle Türkiye’de zorunlu eğitim 12 yıla çıktı…

Dost Beykoz’un konuya ilişkin görüşlerini aldığı öğrenci velileri, CHP ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin aksine yeni uygulamadan memnun olduklarını ifade ederken, miniklerin coşkusu da görülmeye değerdi.

Kanlıca Sedat Simavi Okul Müdürü Erol Aydın Şener Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da, “Bu yıl başlayan yeni eğitim programı dâhilinde birinci sınıfları oluşturmak adına ve uyum sağlamaları açısından bir hafta önce eğitime başladık” dedi.

Yeni uygulamada 66 aylık minklerin okula başlamasının çok büyük problemler oluşturmadığına dikkati çeken Müdür Şener, “İyi gidiyor… Bizlerde yeni başlayan çocuklar ile aynı heyecanı yaşıyoruz. Oryantasyon programına haftaya fiilen başlıyoruz. Bu yıl okulumuzda, üç şubeden oluşan birinci sınıf oluşturduk. Bu sınıfların öğretmenleri ise Aynur Köksal, Nazik Sıldır ve Mustafa Midilli’den oluşmaktadır. Okul Müdür’ü olarak yeni yılın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Minik öğrencilerimiz ilk haftayı velileri ile birlikte yaşıyorlar. Velilerin heyecanları ise görülmeye değer” ifadelerine yer verdi.

Minik öğrencilerin anneleri neler söyledi:

Gülcan Şahin: Kızım Hamide Nur Şahin… Bu yıl birinci sınıfa 1/B şubesinde başladı. Okulun genel durumunu beğendim. Şu an alışma haftasında olduğu için eğitim için sabahtan geliyoruz. Daha sonra öğrenci olacaklar. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Yeni eğitim yılının hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

Hülya Kesici:Oğlum Ahmet Utku Kesici’yi bu yıl birinci sınıfa başlattık. Hazırlık sınıfını da bu okulda okuduğu için bu anlamda daha iyiyiz. Hiç bir problem yok. İyi gidiyor. İnşallah sonuna kadar iyi gider.

Gülşen Davulcu:Oğlumuz Oğuz Davulcu… Hazırlık sınıfını burada okumasına rağmen ilk günler zorlandı. Şu an okula gelmek için oldukca istekli. Öğretmenini çok seviyor. Derslerine bağlı olması bizi mutlu ediyor.

Payende Özüdoğru: Oğlum Kaan Özüdoğru… İlk günlerde zorlandı. Bizlere de oldukca zor anlar yaşattı. Dün ve bugün daha iyi. Hazırlık sınıfını burada okudu. Öğretmenini çok seviyor. Hafta sonu olmasını istemiyor, okulunu da çok seviyor. Bu bağlılığı inşallah hep böyle devam eder. Oğlum 67 aylık. Bu yıl anaokuluna gidecekti. Yeni kanun ile birinci sınıfa başladı. Okula karşı oldukca sevgi dolu. Bakalım sonu nasıl olacak?

Yasemin Tanyıldız:İrem Tanyıldız’ın annesiyim. 1/C şubesinde. Şu an için memnunum. Ben de bu okuldan mezun oldum. O bakımdan farklı bir heyecan içindeyim. Gerek eğitimi, gerekse de konum itibariyle memnunuz. Benim yaşadığım ortamları kızım da aynı yerde yaşıyor. Öğretmeni gayet iyi. İyi bir eğitim yılı diliyorum.

Öğretmenlerde memnun

1/C şubesi sınıf öğretmeni Mustafa Midilli’de Dost Beykoz’a konuşarak “Yeni eğitim dönemimiz gayet iyi başladı. Tek sorun sınıfların kalabalık olmasıdır. Okulumuzun konumu itibariyle iyi olmasından dolayı, diğer konularda oldukca rahat ediyoruz. Yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Dost Beykoz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 508
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1972 yılında Rize Güneysu'da doğdu. Eğtim hayatını orada tamamladı. Zaman içinde Avrupa'nın bir ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster