Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ekim '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2211
 

Beyler kadınlara boynuz atmayın!

Beyler kadınlara boynuz atmayın!
 

kurt


Son yıllarda erkekler genelde alınlarının yanlarını, yani şakaklarını vurdurarak selamlaşıyorlar. Herkes nasıl isterse öyle selamlaşsın buna ses çıkarmak haddime değil. Ancak, Bu boynuzlara muhatap olan ben isem ve bundan aşırı derecede rahatsızlık duyuyorsam uyarmak görevim. Malesef erkekler, herkesin bu şekilde selamlaşmaktan hoşlanacağını varsayıyor.

Ben genelde çok da samimi değilsem sadece elimi uzatırım selamlaşmak için. Ama bir bey elle yetinmeyip kendine doğru bir çekme ve yanak yanağa selamlaşma yapmak isterse de kibarlığımdan engel olamam. Bu yanak yanağa öpüşme neyse de, çekip de boynuz atıyorlar ya o çok büyük bir kabalık.

O anda tabi birşey diyemiyorsun. Şok olduğun için. Kardeşim, ben mecbur muyum senin boynuzuna maruz kalmaya. Neden el sıkmayla yetinmezsin. benim bu düşüncemi paylaşan kadınlar var mıdır merak ediyorum açıkcası.

Kafa tokuşturarak selamlaşmanın nereden çıktığını netten araştırdığımda şu sonuca vardım;

"Türkler Ergenekon'dan çıkarken çıkış yolunu gösteren Kurt'lar İnsan dostu olarak bilinirler. Bir nevi Türk'ün simgesi olarak kabul edilir. Kurtlar kendi aralarında birbirlerine hislerini geçirebilmek ve tanıyabilmek için şakak kısımlarını birbirlerine değdirirler. Bu onların bir yaşam biçimidir.
Ergenekondan kurtulmanın sevinci ile İnsanoğluda bu dönemlerde birbirleri ile şakaklarını tokuşturarak selamlaşmaya başlamışlar. Osmanlı döneminde de çok sık kullanılan bu selamlaşma şekli zamanla Batılılaşma yolunda gitgide azalmıştır.
1944 Yılında Nihal Atsız'ın Türk'çülük hareketi alevlenen bu hareket tekrar başlamış ve günümüze dek gelmiştir. "

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında el öpmek sadece kan bağı it,rtibatı olan aile bireylariyle, yanak yanağa/ tokuşmak vs. ise kan bağı ilişkisi ve çok yakın dostlarla yapılmalıdır her açıdan. adamı ilk kez görüyorsun bir daha hayatta görmeyeceksin yanak yanağa öpüşme yapıyor . Ne alaka; Adamın dudağı uçuk dolu senin yanağına uzanıyor bu nasıl bir anlayış. Ben kendi çocuklarıma bile elimi öptürtmüyorum.

Adem ARSLAN 
 06.10.2013 11:59
Cevap :
ıygghhhh fena oldum okuyunca bile :))  07.10.2013 15:40
 

Bir bayanla tokalaşan erkeğin ilk elleri gelir aklına, güzelse elleri başka güzellikler de gelir sonra sırasıyla! Yerinizde olsam bu zaman da tokalaştığım erkeklere dikkat ederim, babanız yaşındaysa bile düşünün. Eşinizle toklaşmanızda mahsur yok!

DivanyoluY 
 02.10.2013 17:04
 

Tokuşturmak hiç de estetik değil; öpüşmek de hijnenik değil...En güzeli Japon...Çin işi temassız -Osss-...Saygımla...selamlar.

Mesut Selek 
 02.10.2013 13:58
Cevap :
Aynı fikirdeyim  02.10.2013 14:15
 

İçtenlikle bir merhaba ve dostça tokalaşmak yetmez mi acaba? SEVGİLERİMLE.

Şennur Köseli 
 02.10.2013 13:09
Cevap :
en güzeli bence de  02.10.2013 14:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 306
Toplam yorum
: 174
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 958
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Çevre Mühendisiyim. Kitap okumayı, film izlemeyi, yazı yazmayı seviyorum. 2 erkek çocuk annesiyim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster