Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '14

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
585
 

Bi Bakıp Çıkacağım

Bi Bakıp Çıkacağım
 

Bayram değil seyran değil, bu adam da nerden şeyetti diyeceksiniz. Valla, işin aslı şu: daha iyi yapacak bir işim yoktu, ben de bloglara bir göz atayım dedim.

Tabii ki öncelikle de Blog kategorisine düştüm. Zaten ordan da çıkmayı beceremedim.

Baktım, Culduz almış sazı eline, döktürüyor da döktürüyor. Siz bilmezsiniz onu. İzmir'e geldiğinde düelloya davet etmiştim, ama yok yolun  uzak falan diyip gerisin geriye dönmüştü Alamanya topraklarına. Gidiş o gidiş. Bekle de gelsin, düello yapacağız.

Baktım şöyle, bloglara; aslında özlemişim didişmeyi. Bana birileri tuzun kuru senin demişti. Aslında haklı.

Mesela bu yazıyı üç katlı villamın, bahçesine sırf eşim daha rahat puzzle yapsın diye yaptırdığım kış bahçesinde yazıyorum. Bahçede Malamut cinsi ve iki Beagle köpeğim oyun oynuyor, oğlanlar kolejden geldi falan filan. Eeee tuz kuru olunca da emekçi arkadaşların blog didiklemeleri hızına yetişemiyorum. Banane halkın aydınlanmasından yani.

Hem hiç anlamamışımdır, şu blog köşe yazarlarının halkı aydınlatma gayesiyle bir yerlerini yırtmalarını. Muzaffer Abi duayendir, canı ne isterse yazar. Ahmet Balcı dokunulmazdır. Newyorker'ı pek görmüyorum. Mesut Selek, o da özeldir. Asıl problem Culduz'dur, habire iğneler. Beni de hep iğnelemişti, Başak Hanım az kulağını çekmedi onun.

Karar verdim, bloglarda bir sendika kurulması lazım. Culduz'a karşı elele vermek lazım, yoksa bitirir hepimizi. Sendika başkanlığına şu an kimseyi öneremiyorum ama güzel ve de kibar yazan birisi lazım.

Not: Resim hiç bir yerden araklanmamıştır, böyle biline... Evden bir görüntü:)))))

Ay Şen, Erdal Ceyhan, Mesut Selek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Bi bakıp çıkacam" demişsin yine. Vaktiyle yaptığımız gibi girip de içeride kaybolmak, çıkarken de kalabalığa karışarak toz olmak. Hepimiz küçüklüğümüzde yaptık sinema kapılarında. Keşke hep bu kapılarda olsaydın derim. Facebook ve Twıtter çıktı çıkalı,blogcular teker teker sıvıştılar, oralarda toplaştılar. Denge böylelikle bozuldu. İdaremizin, eskileri bir araya getirmek, onları sıcak tutmak için bir çabası yok.Geleni buyur ediyorlar. Çıkanlardan haberleride olmuyor. Burası Blog kapısı değil, "Hacet Kapısı" Eskiden "İLK ADRES" burasıydı. Kutsallığı vardı.Dediğin gibi de didişmenin bir adabı olsa da, bunu hor kullanıp,istediğimiz gibi davrandık, talan ettik ortalığı İdare hiç "N'apıyorsunuz, sakin olun hele" dedi mi? "Ayırdı mı bizleri?" "Ağzına biber sürerim, hımmmm!" dedi mi? Demedi. Başı boş "YILKI" atlarıydık zira bizler. Eski günlerden kalma alışkanlıklarla dalaşıyoruz amma, eski tadı yok. Düello, eski bir ağır ve onurlu spor. Farkına varamadan blog yazmışız bie yau.(Harf bitti)

Muzaffer Cellek 
 06.05.2014 16:35
Cevap :
twitter şeysinde yokum, face'de fena sayılmam, ama bu MB bir başka... Alışkanlık yapmış bir kere...Koyunun olmadığı yerde keçiye bir şey diyorlardı, unuttum. Bugün bir baktım yine blog nasıl yazılır anlamına gelen bir yazı, yorum yazdım ama henüz ortalarda yok...Her önüne gelene buyur denmesinin güzel bir örneği daha...Tam bir ikilem benimki, yazıp yazmama arasında. Şaka bir yana bir tek Culduz mücadele etmeye çalışıyor blog kavramı ve yazımı üzerinde, destek olmak lazım sanırım..Sevgiler...  06.05.2014 20:34
 

dönerler bir gün, dönerler. elbet ya sözünden başlarlar en evvel. ya da sılayı, memleketi özledik derler. sonra zaten yemin de etmedik ya derler... dönerler bir gün, döndük demek için de olsa. 'ya dönmemek için gidenler' varsa aramızda. hatırlıyorsak gittikleri günleri, yağmur yağmuyorduysa, el sallanmıyorduysa. ama geldiklerinde yüzümüz gülmüşse. hoşgeldin demek çok zor mudur? neden geldin demektense? neden geldin yine de desen... ben döndüm sana... yuvam dedim. Hatırladım. zamanında o yuvayı ben söndürmüşsem de! dumanını tüttürmek istiyorum desem bugün. Şimdi beni kovacak mısın? Ya sonra. *** Bende yazmıyorum ara sıra yorum olsun atayım diyorum. Seni görünce kötü mazilerim de canlansa da eski sayfaları hiç çevirmeye gerek yok!! Şiir yazmak çin güzel bir gündü, yağmurda vardı dışarıda... Hoşgeldin ama dönmedin ya:))

İbrahim ARSLAN 
 06.05.2014 11:26
Cevap :
eskiden diskolara damsız almadıklarında kapıdaki görevlilere "abi bi bakıp çıkıcam" diyip, içeriye bir kapağı attıktan sonra yolunu bulup orada kalırdık, bakarsınız bu sefer de öyle olur..kim bilir?? sevgiler..  06.05.2014 20:26
 

yazi yada yazarlik gibi ulvi bir goreve talip olmiyacagim icin siz birbirinizi yemeye devam her turk gibi ben de kih kih kih!

Newyorker 
 06.05.2014 3:00
Cevap :
Türküm, doğruyum, çalışkanım:)))))Biraz takılırım buralarda..  06.05.2014 20:28
 

Benim amacım da bu zaten... Gündemi belirlemek ve uyuyanları uyandırmak! Hakkımda yazılar yazılmasına alışkınım ben! Mecbur yazacaksınız! Şöhrete giden yol buradan geçiyor zira! Düello meselesine gelince... Tarafsız sahada olması gerekir. Kilizman, Güzelbahçe mesela! Oysa siz "İzmir" falan diyorsunuz ama Balıkesir'e daha yakınsınız. Her neyse... Trıpleks villanızın tadını çıkarın siz. Bir gece ansızın gelebiliriz! Selamlar:)

Ümit Culduz  
 05.05.2014 23:43
Cevap :
Valla gelin derim, olmazsa ortada buluşuruz, Konak/Alsancak gibi. Tek sorun düello yüzünden araba kullanmak sorun olabilir, düellonun olduğu yerde kalmak sanki daha iyi bir uygun. Şöhretin sizin şeyinizden geçtiğini bildiğim için adınızı anmadan olmaz. Mütevazi villa benimki, malikane değil..... gelin gözlerinizle görün... Foça'ya yakın, Balıkesir biraz daha aşağıda kalıyor:))))Alamanyaya selamlar.  06.05.2014 0:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 1134
Toplam mesaj
: 114
Ort. okunma sayısı
: 1839
Kayıt tarihi
: 24.10.06
 
 

Emekli Deniz Öğretmen Subayım. Felsefe ve yabancı dil eğitimi üzerine çalışmaktayım. Yazmak ise b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster