Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '20

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
94
 

Bi Mutluluk Hareketi

Şu köşeye güzel haberlerle gelmek ayrı bir mutluluk verici oluyor. Bu hafta yine mutluyuz, yine kalbimiz ısındı. Bazı sosyal yardımlaşma kampanyaları gıda sektöründe de artmış durumda. Hatırlarsanız geçen aylarda hepimizin bildiği bir pizza markasının “Moral pizzası” hareketinden bahsetmiştim ve bu üreticiyle iletişime geçip bu iyiliği daha da yaymıştık çevremize. Bir sonraki yazdığım ise, meşhur bir çikolata üreticisinin başlatmış olduğu “Fıstığımız Çok Olsun” projesiydi. Fıstığımız çok olsun projesinde ise amaç çiftçiye destek ve kaliteli üretimin gerçekleşmesi tabi ki.

 Bu hafta değer verip sizlere bahsedeceğim ise: 

 “Bi Mutluluk Hareketi“

Adı üstünde, bu hareketin amacı mutlu etmek ve mutlu olmak adına ilerliyor. Hepimizin yakından bildiği bir yemek siparişi uygulaması var. Bu şirket, pandemiden dolayı zor günler geçiren esnaf için artık komisyon ücreti almayacağını açıkladı. “Bir siparişten ne çıkar? “sorusuyla başlıyor bunu anlatan reklam filmi. Bizler de izlerken bir siparişten, değerli şeylerin çıkabileceğini anlıyoruz. Restoranlardan komisyon ücreti almayı bırakan, gerçekleştirdiği harekete en başta da söylediğim gibi “Bi Mutluluk Hareketi” diyen bu şirket benim gözümde artık çok farklı bir yere sahip.

Bizler biliyoruz ki hiçbir zorluk kalıcı değil. Her karanlık zamanın bir aydınlık günü karşılaması var. Pandemi döneminde esnaf ve diğer meslek grupları için yaşanan bu günler de geride kalırken işte böyle destekleri ve projeleri hatırlayıp gülümsemek bizler için önemli.

1 sipariş, 1 gülücük, 1 iyilik…  Bu 1’ler çok değerli. Umarım birçok kişiye örnek olursunuz, böyle şirketler iyi ki var ve hep olsunlar!

Not: “ Kalbimize güzellikler GETİR’en hareket. “

Gıda Yüksek Mühendisi

Nermin Özge Bilge

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 338
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 311
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster