Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
293
 

Biber gazı ekonomisi

Biber gazı ekonomisi
 

Sokak çatışmalarının en mağdur tarafı hep, zavallı esnafım oluyor. Son 1 Mayıs olaylarında bu mağduriyet daha da belirgin bir hal aldı. Hatta büyük gazetelerin ekonomi sayfalarında konuyla ilgili grafikler bile yer aldı. Bu grafikten sadece bir veriyi söylemem yetecek. Bankalararası Kart Merkezi’nin verilerine göre 29 nisan Salı günü 281.7 milyon YTL’lik satış olurken 1 Mayıs’ta bu rakam 217.5’e gerilemiş. Yine aynı verilere göre olay günü işlem sayısında da 852 bin düşüş yaşanmış.

Yüzlerce insanın yaralanması, itilip kakılması, siyası gerginlik ve huzursuzluk ayyuka çıkarken ekonomi çarkı da tahribata uğradı. Dikkat ediyor musunuz, son yıllarda çok gereksiz inatlaşmalar yüzünden neler kaybettik? Ne kadar çok rezil olduk! Ne kadar komik durumlara düştük. Gülmek için mizah okumaya bile gerek kalmıyor çoğu kez. Radyo, gazete ve televizyon bültenlerindeki başlıklar gülmemiz için yetiyor da artıyor bile. Köşemin başındaki ‘mizah’ ibaresini kaldırıp haberler desem daha mı uygun olacak acaba?

Yukarıdaki verileri aldığım ekonomi sayfasında ki diğer haberlerde savımı kucaklar nitelikte.

Gelin onları da bir göz atalım;

‘Esnaf ve gazeteci ile maske satışı patladı’

Taksim Meydanı civarındaki esnafım Müşteri kokusunu hissederken, olay kokusu konusunda da uzmanlaşmış. Olaylar öncesi bölgede yüzlerce gaz maskesi satışı yapılmış. Güvenlik malzemeleri satan bir tacirimiz ise müşteri profili içinde o gün 2. sırayı gazetecilerin aldığını söylüyor. Tam bu aşamada Levent Kırca’nın tam teşekküllü haber spikeri Cevat Kelle’yi anmadan edemeyeceğim. Haberci kardeşim için Filistin’le Taksim’in farkı kalmadı artık.

Ve işte diğer bir haber;

1 Mayıs limonları bunlar!

1 Mayıs’ta limon satışı yüzde 10 arttı.

Bu veri İMESKOM’dan alındı. Yani İstanbul Meyve Sebze Komisyoncu ve Tüccarları Derneği’nden.

Siz hala bilmiyor musunuz, limon anti-gaz bir meyve. Bence polisimiz orantılı gücün dengesini bozan limona da önlem almalı. O gün limona yasak konmalı. Yok eğer ben çayımı, çorbamı limonsuz içemem diyorsanız bir zahmet gidip Celalettin Cerrah ya da Valilik’ten limon belgesi alın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zaten limon emekçilere yassak. 4 YTL kilosu salatasına limon tuzu atıyor.

Yapukay 
 05.05.2008 20:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 99
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 712
Kayıt tarihi
: 27.11.06
 
 

Bir şirketin H.İlişkiler sorumlusuyum. Gündeme mizahi pencereden bakmak ve ürettiklerimi paylaşmak i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster