Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '13

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
281
 

Bıdı bıdı

Bıdı bıdı
 

Duvar resmlerim


Yaşamak ne kadar yalan yanlış. Ne çok şey duruma, zamana, ortama, yerine, kişiye göre değişiyor. Ve ne çok yalanlar söylenmiş. Ne kadar yanlış hikayeler öğretilmiş bize. Oysa herkesin doğrusu kendine. Herksin anlattığı kendisi. Senin için kimse bir şey söyleyemezmiş. Herkes kendi yaşadığını bilirmiş.

Kimileri işine adamış kendini, kimileri bir davaya, kimileri eğlenceye, kimi evine, kimi paraya. Ama herkes mutsuz. Herkes de bir şeyler eksik. Bir şeyler kaçırmışlar hayatlarından fakat alışkanlıklarından vazgeçemiyor kimse.

Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyoruz. Herkes kendini bir yerin, bir toplumun parçası olarak görüyor. Ve bir düzenin o tarafında ya da bu tarafında yaşıyoruz.

Giyimimize, takılarımıza dikkat ediyoruz. Gerçek duygularını ifade edenlere gülümsüyoruz, küçümsüyoruz. Ve çoğu zaman “hayır” demekten kaçınıyoruz. Çünkü biliyoruz insanlar “evet” diyenleri seviyor, tercih ediyor. Çünkü biliyoruz bu şekilde düşman topraklarında sağ kalabiliriz.

İlle de bir üniversite diplomasına sahip olmalıyız. O bilim dalıyla ilgilenip ilgilenmediğimiz önemli değil.

Asla kulanmayacağımız ama birilerinin öğrenmemizi söylediği, cebir, trigonometri, hamurabi kanunlarını öğrenmeliyiz.

Bir de bizlere öğretilen saçma sapan sözler var. Örneğin “Yarın hep yeniden başlar.”   Bir bakmışsın yarın sabah hayat bitmiş. “Kızını dövmeyen dizini dövermiş.” “İnsan sevdiği kadar sevilir miş.” Daha bir sürü böyle sözlerle içimizi doldurmuşlar. Hepsi yalan.

Evlerimizin görüntüsüne önem vermeliyiz. Bir fikrimiz yoksa ne kadar zevkli olduğumuzu göstermek için dekoratörlere, peyzajcılara mimarlara koşuyoruz.

Sessiz müzik çalmalıyız. Sessiz konuşmalıyız. Sessiz sessiz ağlamalıyız.

Bütün ağlardan kendimizi kurtarsak, bütün hikayeleri unutsak, “ben”i çıkarsak içimizden, ben olmasak, hiçbir şey olsak, ne harika olurdu…

İşte bu düşüncelerimin şarkısı

Bıdı Bıdı

Hayat her sabah yeniden başlarmış:)

Zaman en iyi ilaçmış:)

Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış:)

Başarıya giden her yol mübahmış:)

Bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı

Dinlemek isteyenler linke tıklasın

http://www.youtube.com/watch?v=eq9Yuwb-7lM 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben olabilmenin zor olduğu bir dönemde BEN i gizlemek için lazım ki o aksesuarlar.....

Mezopotamya Prensesi 
 05.11.2013 1:00
Cevap :
Beni gizlemek niye ki? Çok tşk.ler Prenses.  13.11.2013 19:40
 

Doğru söze susup şapka çıkartmak lazım,şu an öyle yapıyorum.Duvar resimleriyse şahane,hayat bulmuş soğuk gri beton...Video ise çok eğlenceli,şarkıyla bu kadar güzel uyum(pes doğrusu)değinmeden geçemezdim.Bu arada yağmur mevsimi başlıyor da,her fırsatta yağmasınlar öyle içinize...Sevgiler küçük kızdan...

Berna AYTAC 
 23.09.2013 13:26
Cevap :
Yağmurlar yağsın küçük kız. Onlar binlerce nehirden dereden denizden gökyüzüne çıkıp bulut olurlar, içimizde dereler, nehirler, ve denizler varsa. Ve hiç ayrım gözetmeksizin kardeşçe yağarlar gönül toprağına. Her şey gibi yağmur da bir şarkıdır aslında küçük kız. Gök gürültüsü davulcusu rüzgar back vokalcisi, şimşek ışıkçısı. Ve içine yağan yağmur dışına yağandan yeğ dir insanın. Bırak yağsın küçük kız. Tşk.ler.  23.09.2013 23:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 1544
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 595
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster