Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ağustos '11

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
1299
 

Bikini seçiminde önemli ipuçları!

Bikini seçiminde önemli ipuçları!
 

Yaz geldiiiii!!! Tatil zamanııııı!!! Gidilecek tatil beldeleri seçildi, rezervasyonlar yapıldı, şimdiiii alışveriş zamanı!! Biz kadınların en büyük problemi değişkenlik gösteren vücut hatlarımız. Doğamızda olan değiştiremeyeceğimiz vücut özelliklerimizin yanı sıra, kıştan kalan fazla kilolarımızı da henüz verememiş olabiliriz. Ama moralimizi kesinlikle bozmuyoruz! Yüzlerce tasarım bizim için yapıldı. Vücut karakteristiğimize en uygun olan modelleri seçme imkanımız elimizde. Nasıl mı??? Bana kulak verin ;)

Büyük göğüslü bayanların tercihi ne olmalı?? Mümkün olduğunca açık renklerden, dorelerden, lamelerden kaçının. Detayların tümü alt tarafta olmalı. Üst kısmı balenle desteklenmeli ve göğüs haznesi büyük olmalı. Ayrıca boyundan bağlamalı ve kalın askılı bikini göğüs büyüklüğünüzün göze batmasını engelleyecektir.

Küçük göğüslü bayanların tercihi ne olmalı?? Işıl ışıl parlak ve yoğun desenli bikinileri tercih etmelisiniz. Özellikle mayolarda sadece göğüs kısmı desenli ve detaylara sahip ise dikkatler direkt göğüs bölgesinde yoğunlaşacak, küçüklüğü göz tarafından bloke edilecektir. Ayrıca seçiminiz mutlaka göğüsleri büyük gösteren ped destekli modellerden olmalı.

Geniş kalçaya sahip olan bayanların tercihi ne olmalı?? Yine fazlalık olan bölgelerde yaptığımız ilk hile gibi, bikinin alt bölgesi düz ve koyu renklerden oluşmalı ve detaylar için üst kısma yüklenmelisiniz. Bacak oyuntusu fazla olan kesimleri tercih etmelisiniz.

Karın bölgesinde problemi olan bayanların tercihi ne olmalı?? Daha çok düz desenli tankini giymelerini öneririm. Yine koyu renkler tercih edilmeli. Eğer bikini giymekte ısrar ediyorsanız, iri desenlerden kaçınıp, seçiminizi ufak çiçek desenlerinden yana kullanın. Ayrıca bikininin alt bölümünün kemer kısmı daha kalın olursa, karındaki fazlalıkları ve orantısızlıkları bir derece toplamanıza yardımcı olacaktır.

Minyon bayanların tercihi ne olmalı?? Boyuna çizgili desenleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüksek bacak oyuntulu kesime sahip bikini veya mayoları tercih etmeli ve vücut kıvrımlarını ön plana çıkarmalısınız.

Kilo problemi olan bayanların tercihi ne olmalı?? Daha çok mayo giymelerini öneririm. Teknik detay olarak, lycra oranı yüksek mayolar seçmelisiniz. Koyu renkler tercih etmeli, göğsü içerden destekleyen balenli modelleri kullanmalısınız. Ayrıca yaka açıklığı kilo sorunuyla ters orantılı olmalıdır.

Mayokiniyi kimler tercih etmeli?? Vücudunda göze batan bir asimetri olmayanların tercihi olmalıdır. Özellikle üst karın bölgesinde şişkinlik vb. sorunu olanlar kesinlikle kaçınmalıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 5282
Kayıt tarihi
: 23.07.11
 
 

Şahsen ben (bir moda tasarımcısı olarak) ; 'Moda'yı bilinçli tüketen bir toplum istiyorum!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster