Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
41
 

Bil ki O Benim

 Bir gün bakarsan camdan dışarı, Birini göreceksin düşünceli. Soğuğa aldırmadan yürüyen, Zayıf yüzü ile her gün oraları mesken edinen, Başı yerden kalkmayan, Bir bakış için saatleri harcayan birini göreceksin, Bil ki o benim.

Telefonun çalacak belli belirsiz, Açacaksın cevap vermeyecek, Bekleyeceksin dakikalarca, Duyacaksın nefes alışımı, Fakat tanıyamayacaksın. Merak edeceksin, "kim bu?" diye, Bil ki o benim.

Sokağa çıktığında, Gölge gibi takip edildiğini anlayacaksın, Döneceksin geriye göremeyeceksin, Kuşku saracak etrafını, ürpereceksin, Adımların sıklaştıkça heyecanın artacak, Ne yapacağını unutacaksın, Eve geleceksin geri, Susup kalacaksın, Bakacaksın tekrar camdan dışarı, Birini göreceksin, Yine kim olduğunu seçemeyeceksin ama, Bil ki o benim.

Yanında olacağım, Sevgiyle gülümseyeceksin, Aşkımı haykıracağım gözlerine, hissetmeyeceksin, Şaka ile karışık "SENİ SEVİYORUM" diyeceğim, Gülüp geçeceksin, Çaktırmadan meçhule ulaşmaya çalışacaksın, Bütün yolların çıkmaz olacak, Her zaman uzaklarda arayacağın, Bil ki o benim.

Uzaklarda değil de yakınlarda ararsan, Hiç kuşkusuz bulacaksın, İşte o zaman bir çığlık atacak, haykıracaksın, Bilemem, bütün sorularına o durumda, Cevap bulabilecek misin? Kızma sakın, darılma, Amaç seni kırmak değil, Sessizce sana yol almak.

HARUN ATALAY

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 270
Kayıt tarihi
: 15.02.11
 
 

"OKUMAK VE YAZMAK DÜNYANIN EN GÜZEL DAVRANIŞLARINDAN BİRİDİR" Bu düşünce çerçevesinde hareket etm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster