Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
510
 

Bil/Mek

Bil/Mek
 

http://browse.deviantart.com/?qh=§ion=&global=1&q=love#/dusi36


Adını biliyorsun. Dudağımın ucunda takılı, düştü düşecek avuçlarına. Ama sen söylenmesine ramak kalmış o iki heceye bakma ve kelimelerin sıradanlığına, hali hazırdalığına kanma sakın. Senin asıl adın henüz yaratılmamış bir dilin ağırlığında. Olmakla olmamak arasında, gelmekle gitmek, söylemekle susmak sırasında. Geceyle gündüz gibi, bir üşütüp bir ısıtır gibi, her yarala/n/dığında sil baştan onarır gibi. Senin asıl adın dudağımın değil, yüreğimin iki ucunda. Hayattaki cehennem, ölümdeki cennet gibi. Şimdi sorsan tekrar bana, kaybetmişken bende kendini. Açıp da göstersem sana bir bir yüreğimdekileri, dile döküp de tekrar söylememe gerek var mı?

İçini biliyorsun. Denizin dalgalı bugünlerde, soğuk, maviden ırak. Bir ıslık gibi çalıyor kulaklarında geçmişin. Yüreğin yorgun, yüreğin belki de en çok kendine t/uzak. Başının üzerinde dönüp duran kuşlar fırtına habercisi. Her şeye rağmen gözümü karartıp da salsam kayığımı enginlerine. Bulaşmış olsam bir kenarından, kaybolup gitsem o ucu bucağı gözükmeyen sessizliğinde. Karanlığında eğilmesem, korkmasam, yenilmesem. Bekleyip de zamanını denk gelsem durgun sularına. İlk defa ayak basılmış gibi darmadağın topraklarına, kıyılarına çıkıversem. Destursuz dalıp da içeriye, yüreğine girmeme izin var mı?

Hayatı biliyorsun. Kimilerine göre bir oyun; rolleri, kuralları, özneleri, cümleleri değişen. Kimilerine göreyse gerçeğin en düşsüz hali. Bir gün var bir gün yok, bazen simsiyah, bazen renkli. Hep bir saklama, saklanma şekli. Ama ben olduğum gibi gelsem, geçiversem karşına. Ne oyun, ne gerçek, ne masal, ne düş vadetmesem. Sadece ben olsam, sadece seni istesem. En azından bu sefer denemeni beklesem. Bırak aşk boyunu aşsın desem uzatıp da elimi. Aynı denizde benimle birlikte yüzmeye cesaretin var mı?

*"Yüreğim Yüreğine Dokunduğunda..." olmalıymış aslında bu yazının adı...Ama seri bozulmasın diye değiştiremiyorum. Sevgili derinmavi'ye de önerdiği bu isim için çok ama çok teşekkür ediyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ama bu bir şarkıyı anımsatır bana, hala çok sevdiğim Gülay'ın bir şarkısı: Cesaretin var mı aşka? İçime sinmedi ve en çok şunu yakıştırdım: "Yüreğim yüreğine dokunduğunda" ya da "Yüreğin yüreğime dokunduğunda" (Sonrası zaten tufan... bu yazı da öyle olmuş zaten:) Sevgiler, aydınlık bir günden günaydınla.

derinmavi.. 
 08.10.2010 10:00
Cevap :
adını değiştiremesem de daha çok yakıştığı için yazının sonuna ekledim. teşekkür ederim :)))  08.10.2010 11:11
 

Ben yazıya yeni isim önerecektim ama o zaman seri olmaz, değil mi:)

derinmavi.. 
 07.10.2010 19:41
Cevap :
seri bozulur evet ama ben senin önereceğin ismi de merak ettim. sen yine de önersen olmaz mı :)))  08.10.2010 9:08
 

Bişi kaçırdım sanırsam, bu konuda bi fikrim yok. Ne mi yapalım; yeni bir başlık bulalalım:) Du bi düşüneyim, hatta bi da okuyayım, sonra yüreğimden geçenleri yazayım.

derinmavi.. 
 07.10.2010 19:21
Cevap :
hadi bakalım bekliyorum :)))  08.10.2010 9:08
 

Şiirin başlığını okuyunca, okuduğumca aklımda bu cümle asılı kaldı. Ve okuduğun gibi farkına varmadan "şiirin başlığı" demişim. Çünkü yazı şiir gibi... İnsanın yüreğini avucunun içine alıyor satırlar. (Hiç karışmak istemem ama yine de yapıyorum işte; sevgili beenmaya başlığı değiştirsen mi?) Sevgiler, yüreği yüreğe değenlerden yansıyan mavilerle.

derinmavi.. 
 07.10.2010 15:39
Cevap :
ya bu mek/li mak/lı başlıklar bir seri aslında. böyle başlayan ve böyle devam eden bir seri...mesela ne yapalım diye sorayım o halde ben de sana :))  07.10.2010 16:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 959
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster