Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

30 Mayıs '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
4848
 

Bilderberg nedir ve neden 31 Mayıs?

Bilderberg nedir ve neden 31 Mayıs?
 

DÜNYANIN EN GİZEMLİ TOPLANTISINDA 2008 YILI TÜRKİYE' DE MASAYA YATIRILACAK!

16 Mayıs tarihli Vatan gazetesinde yer alan bu başlık oldukça dikkatimi çekti.
Sizin de ilgileneceğinizi umduğum bu yazıda yer alan en önemli şeylerden biri; her yıl tüm Dünya iş, siyaset ve basın dünyasının en önemli isimlerinin katılımı ile gerçekleşecek Bilderberg toplantısının Türkiye'de 3. kez ve 31 mayısta İstanbul'da gerçekleşecek olmasıydı.

Neden 32 yıl sonra yeniden TÜRKİYE!

Bu bir tesadüf mü yoksa bizim anlayamayacağımız bir sebepten dolayı mı bu tarih belirlenmişti.

İlk olarak 1959 yılında Adnan MENDERES VE 1975 YILINDA Süleyman DEMİREL ve Bülent ECEVİT'in ev sahipliğinde yapılan bu toplantıda konuşulanların bir sır olarak kaldığı belirtilmekte.

Gazetenin yazdığına göre BİLDERBERG; İkinci dünya savaşı sonrasında Avrupa ve ABD arasındaki ilişkileri ve ortak strateji belirlemek amacıyla oluşturulmuştur. Bilderberg' in kurucusu Joseph Retinger adlı sosyoloğun yahudi olması sebebiyle müslümanların bu toplantıya soğuk baktığı düşüncesi de yazılanlar arasında.

Toplantıya ait hiç bir bilginin dışarıya sızmadığı ve bu gizemli toplantıya katılanların "Dünyaya yön veren elit kulup" olduğu yöndeki iddialar da yine akılları oldukça karıştıracağa benziyor.

CIA ve MIT tarafından korunulacak olan bu toplantı katılımcılarının "aldığı" ve "alacağı" kararların ülkemiz için bir "kaos" mu yoksa "olumlu gelişmeler" mi olacağını ilerleyen zaman dilimlerinde göreceğiz.

En büyük devlet liderlerinin bile burada alınan kararlara bağlı kaldığı yolundaki söylemleri bir tarafa bıraksak ta; günümüz politikasının burada çok önceden alınmış kararlarla belirlenmiş olduğunu şimdi daha da net görebilmekteyiz.

Avrupa Birliğine girebilmemizin anahtarıda bu kapıdan mı geçiyor? Eğer öyleyse de karşılığının ne olcağını bilmek bu ülkenin vatandaşı olarak hakkımız değil mi?

"Bu toplantıya katılacak her bir Türk! vatandaşının alınacak kararları koşulsuz kabulleneceklerini görmezden gelemeyiz.Dünyanın bugünkü gelinen durumunun (iş, siyaset, teknoloji, silahlanma, savaşlar ve ekonomik)1954 yılından beri alınan kararlara bağlı olduğunu sade bir vatandaş olarak bile görebilmekteyim.

Bu toplantı bende nedense bazen kitaplarda bazen de tv dizilerinde ve filmlerde izlediğimiz gizemli toplantıları anımsattı. Bu tür film ve kitaplar hep ilgimi çekmiştir. Aslında Tüm Dünya'nın kaderinin bir avuç insanın elinde olmuş olması bence çok düşündürücü!

Demek ki komplo teorisi diye bir şey yok, varolan teorilerin törpülenerek yazıya ve söze dökülmesi var!

Acaba bu toplantı sonrası alınacak kararlarla ülkemiz şimdi ki durumundan daha da zor bir sürecemi girecek bekleyip göreceğiz.

BU BİLGİLER 16 MAYIS TARİHLİ VATAN GAZETESİNDEN ALINMIŞTIR.

resim: www.liogoturk.com.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

turkland arkadaşımız biraz anlatmış bu grubun illumati, tapınak şövalyeleri ve daha birkaç gizemli kuruluşla da bağlantıları vardır. Türkiye sorumlusu eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'dir. Toplantılarına sadece üyeler katılır ve alınan kararlar mezara kadar götürülmek üzere sır olarak her üyede kalır. Mesut Yılamaz 199o Bilderberg toplantılarına katılıyor 1 yıl sonra ANAP başkanı ve başbakan. Antonio Guterres 1994 Bilderberg toplantılarına katılıyor 1 yıl sonra Portekiz başbakanı. Refahyol hükümetinin kurulması da Bilderberglerin 1996'da aldıkları karar doğrultusunda gerçekleşiyor. 31 Mayıs'taki toplantılarda ne kararlar alacaklar acaba? Belki de Türkiye'de seçimlerde hangi partinin veya partilerin iktidara geçeceği kararlaştırılacak. Biz zavallı seçmenler de o partileri iktidara getirdik zannedeceğiz. Dünyayı Egemen Güçler yönetiyor diye sık sık yazıyorum bloglarımda ve yorumlarımda. İşte bunlar onlar. Fazla da yazamam başım ağrır aspirin bulamam. Sağlıklı günler.

Mustafa Mumcu 
 03.06.2007 6:15
Cevap :
Gönülden teşekkürler. Ben olayı kendi içimde değil ama yazı da biraz basitleştirmiştim.Ama sizden gelen bu açıklamalar beni daha çok düşünceye sevketti. Aslında çok kişi konudan haberdar ama bazı !..sebeblerden dolayı yorumsuz kalmak zorundalar.En zoru da bu değilmi? Bilmezden ve görmezden gelmek ....Keşke daha çok yazabilseydim ve size sorabilseydim! teşekkürler.....  04.06.2007 14:55
 

bilderberg kuruluşunda Hollanda Prensi Bernhard (eski bir NAZİ üyesi olduğu bilinmektedir.) ve Polonyalı sosyolog Dr. Joseph Hieronim Retinger vardır( Retinger, Bilderbergin babası olarak bilinir.).Kuruluşunda bilindiği kadarıyla CIA'dan çok büyük destekler almıştır.Şu anda toplantılarının korumalığını MOSSAD yapmaktadır.Masonlarla bağları güçlüdür fakat katılanların hepsinin masın olmadığı bilinmektedir.Toplantıların hepsine her üye katılamamaktadır.Her toplantıdan her üyenin haberi olmadan yapılmaktadır.İsmine de ilk toplantının yapıldığı Bilderberg Oteli'nden almaktadır.Aldıkları kararlar en çok bizim gibi ülkeleri etkilemektedir.Ülkemizle ilgili aldıkları birçok ilginç kararlar bulunmaktadır.Fakat şu an söylemek doğru olmaz.Ne de olsa aldıkları kararlar hiç bir zaman kanıtlanmayacak. Bu arada 31 Mayıs'taki toplantının sabote edileceğine dair haberler dünya basınında yer alıyor.İnşallah ülkemizde yeni bir facia olmaz...

turkland 
 31.05.2007 2:39
 

bağlantıları da araştıran birisini yakaladık. Yazıyı bir çırpıda okudum. Elinize sağlık. Bu sayfalarda bu tür yazılar pek göremiyorum ancak konuların derin konular olduğunu da bildirmekte fayda var. Günlerce ve hatta haftalarca sürecek bir yazı dizisi olabilir. Tabu konulara yüzeysel de olsa değindiğiniz için tebrikler.

Baver Ergun 
 30.05.2007 12:42
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 115
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 668
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

İnzivalarda ve isyanlardayım...Yaşanmış tüm olumsuzluklara rağmen hayata yenik düşmeyen, her töke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster