Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '12

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
246
 

Bilgeler Topluluğu Metni

Bilgeler Topluluğu Metni
 

Sevgili Dostlar,

Yıllar önce blog üzerinden yayınlamış olduğum "Bilgeler Topluluğu" isimli metin üzerinde uzun süredir kafa yormaya devam etmekteyim. Metnin olgunlaşmış haline artık kendi sitemden ulaşabilirsiniz. (Metin bu ortam için çok uzun olacağından yalnızca bağlantısını vermeyi daha uygun buldum):

 http://yilmazdegirmenci.net/bilgeler-toplulugu/

Yorumlarınızı beklerim :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

düşünen bir insanın en büyük açlığı düşünen başka bir insandır.Çok güzel bir söz. Sanırım bu yazı toplumsal bilincin ses vermesi. Yazınızda anlatmaya çalıştığınız, fitilini ateşlemek için uğraştığınız şey, toplumumuzun tamda ihtiyacı olan şey,"filler sultanı"ndaki o esrarengiz melodi,bizi iyi edecek o reçete,çocuklarımıza işaret edebileceğimiz rol model. Yazınız için sizi kutlarım. Umarım bir gün ülkemizde Bilge insanlar bir araya gelir de akıl hakettiği değeri bulur. Yazınızın sonuç kısmında bunun fikir aşamasında kalacağına yönelik bir izlenim edindim. diyorum ki "neden olmasın" Gereken her şey var. Sadece ihtiyaç, bunları bir araya getirecek irade. Buda eminim çok yakında olgunlaşır. Bu kadar uğraşıp bu yazıyı kaleme alan birinin Bilgeler Topluluğunun da nüvesini oluşturmuş olmasını umuyor saygılar sunuyorum.

Adam akıllı 
 04.05.2012 1:17
Cevap :
Ayrıntılı ve içerikli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Her şey bir süreç tabi ki. Hayat sürprizlerle dolu ve zamanın neler doğuracağını bazen biz kendi hayatımız için bile kestiremiyoruz. Fikir ortaya çıktıktan sonra er ya da geç belli formlarda gerçekliğini bulacaktır diye düşünüyorum. Şu anlık fikir olarak tutmak istememin nedeni de bir anlamda bu. İsteyen herkes bu fikri sahiplensin ve yaşama geçirmek için bir şablon olarak özgürce kullanabilsin. Tekrar teşekkür ederim. :)  04.05.2012 19:35
 

Sitenize uğrayacağım... Dostlukla...

yeşilsoğan 
 03.05.2012 13:20
Cevap :
teşekkürler :)  03.05.2012 16:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 89
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 1900
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Yazar 1975 Ankara doğumludur. Monterey Postgraduate School / California'da bilgisayar bilimi dalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster