Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '11

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
544
 

Bilgisayar Mühendisleri odasına kimler üye olabilmeli?

Bilgisayar Mühendisleri odasına kimler üye olabilmeli?
 

Dünya genelinde çok sayıda kullanıcısı olan paylaşım sitesi Facebook'ta bir anket oluşturdum. Konu Bilgisayar Mühendisleri odası kurulacaksa ve kurulmalıdır ki kimler üye olabilmelidir. Burada amacım bilgisayar ile ilgili kişilerin bu konudaki fikirlerini alarak temel ihtiyacın ne olduğunu birazcık olsun somutlaştırmak. 

Çünkü bilgisayar hayatımızın her alanında var. Bilgisayar Mühendisi olsun olmasın çok sayıda kişi teknolojiye meraklı, yazılım geliştiriyor, bilgisayar uzmanı denilebilecek seviyede bilgiye sahip. Şimdi burada diyebilirmiyiz ki, Bilgisayar Mühendisi diplomasına sahip olmayanlar Bilgisayar Mühendisleri Odasına üye olamazlar veya Bilgisayar ile alakalı herhangi bir bölüm mezunu üniversite diplomasına sahip herkese Bilgisayar Mühendisleri Odasının kapısı açık olacaktır. 

Facebook'ta hesabı olan paylaşımcı herkes bu ankete oy verebilir. Teşekkürler. 

http://www.facebook.com/home.php?sk=question&id=10150235862852266&qa_ref=pt 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar, odaya ancak ve ancak Bilgisayar Mühendisliği diploması olanlar üye olabilmelidir. Şimdi ben bir bilgisayar mühendisi olarak hukuka, psikolojiye, endüstri mühendisliği alanlarına ilgi duyabilirim, kendimi bu alanlarda geliştirmiş de olabilirim, ama bu konuyla ilgili oda ve sendikalarda söz hakkına sahip olduğum anlamına gelmez. Sosyal ağlar üzerinde her meslekle ilgili düşünce kulüpleri, gruplar zaten var. Ama mühendisliğin odasına 4 +2 + 4 yıl boyunca okumuş lisans, yüksek lisans ve doktora meszunları üye olursa mesleğin sorunlarına daha etkili yaklaşıp daha etkin çözümler üretebilirler. Umarım oda bir an önce kurulur, büyük bir eksiklik EMO altında faaliyetlerin sürdürülmeye çalışılması. Emeğinize teşekkürler, Saygılar.

Volcan 
 12.09.2011 19:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 75
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1591
Kayıt tarihi
: 02.11.07
 
 

İlk,Orta ve Lise öğrenimi TED Kolejinde yaptı. Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitiminden sonra E..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster