Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '09

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
14114
 

Bilinçaltı temizliği

Bilinçaltı temizliği
 

Uzun uzun düşündükten sonra bilinçaltımı temizlemeye karar verdim. Anladım ki bu bilinçaltını temizlemeden uygulanan hiçbir yöntem işe yaramıyor. Temizlik şart.

Madem bunu biliyorsun neden uzun uzun düşündün diye sorulabilir haklı olarak. Bu bilinçaltı temizliğinin ev temizlemekten daha zor olduğunu keşfetmiştim de ondan. Zira temizlik işleri ile aram pek iyi olmadığından uzun süre düşünmem gerekti..Ama baktım ki olacak gibi değil, her yeri pislik almış götürmüş ve yaşanılacak yer kalmamış, o zaman bu kararı mecburen vermek zorunda kaldım..


Bir işe başlamak başarmanın yarısıdır derler. Bundan feyz alarak bir gayretle işe koyuldum. Önce temizlik malzemelerini doğru seçmek gerekiyordu. Bilinçaltı temizliğinde de bir sürü yöntem var acaba benim kirlerime en uygun malzeme hangisiydi? Bunu ancak deneme yanılma yöntemi ile bulabilirim diye düşünerek tek tek denemeye başladım.


İlk etapta gözüme en çok batan kirleri tespit ettim. Bunda etrafımdaki insanların bana bakışlarını irdelemek çok yararlı oldu. Genel olarak bakışlarda bir çekinme ve delidir ne yapsa yeridir bıraz uzak duralım bakışı vardı..Buna sebep ne olabilir diye düşünürken insanları korkutmayı sevdiğimi fark ettim. Psikopat mıyım neden insanları korkutuyorum diye düşünerek altında yatan sebepleri ve düşünce kalıbımı buldum.. Tabi bunu söylemeyeceğim..


Bir düşünce kalıbını bulup değiştirmek öyle kolay bir iş değil. Kitaplarda yazılan ya da seminerlerde anlatılanlar kadar kolay olmuyor. En azından bende öyle olmadı.Bir sebebi bulup çıkarıyorsun bakıyorsun ki altından başka bir şey daha çıkıyor, onu da dönüştürüyorsun bir tane daha.. Kolay mı yılların birikimi hemencecik temizlenmiyor.


Kullanılan araçlar da kirlerin şekline ve kişilerin özelliklerine göre değişiyor; bazı şeyleri EFT ile çok kolay atlatırken, bazılarında ise yeterli olmayabiliyor. Yeni bir teknik bulmak gerekiyor. Bazı durumları çok kolay dönüştürebiliyorken bazılarında günlerce uğraşabiliyorsunuz. Bu oldukça uzun bir uğraş; dikkat, azim ve zaman gerektiriyor. Yani öyle alelacele bir temizleyivereyim olmuyor.


En güzel yanı ise, bu konuda ilerlemeye başladıkça etrafında oluşan değişimleri fark etmek oluyor. Farkında olmadan insanlara tepkileriniz ve olayları algılama biçiminiz değişiyor, doğal olarak yaşadığınız olaylar da. Başka bir deyişle kaynağı sadece içinizde olan bir huzur hali yaşıyorsunuz. Dışarıdaki olaylar ve sözler sizi etkilemeden geçip gidiyor. Derin bir kabullenişte oluyorsunuz.


Henüz o aşamaya geldiğimi söyleyemem ama bazı konularda bu hali yaşayınca insana şevk geliyor. Yaşantımızda takıldığımız her şey ve her söz aslında bize bizi anlatıyor. Olaya böyle bakınca kendimizdeki eksiklikleri fark etmek çok daha kolay oluyor. Bizi etkiliyorsa mutlaka anlamamız gereken bir yanımız var demektir.


Düşünüyorum da halı temizleme merkezleri gibi bilinçaltı temizleme merkezleri olsa ne güzel olurdu. Belki ileride çıkar böyle bir şey. Bir makineye giriyorsunuz ve bilinçaltınızdaki tüm negatiflikler temizleniyor, arınıyorsunuz, yepyeni bir insan olarak çıkıyorsunuz.

Gerçi öyle bir makine olsa ben girer miydim? Zannetmiyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Konu ilginç,öncelikle bunu söyleyeyim. Benim düşüncem hemen şöyle gelişti. İnsandaki bilinç altı temizliği doğal olarak verilmiş. Unutmak gibi bir büyük nimete sahibiz. Hiç bir şeyi unutmayıp, tüm yaşadıklarımızla her an başbaşa kalabileceğimizi düşünmek bile korkunç. Sanırım bu temizlik kendi kendine oluyor, gerekli olanlar hayatımıza yön vermek için kalıyor. Tebrik ederim bu güzel yazı için. Selamlarımla.

Müjgan Akyüz 
 25.06.2010 23:58
Cevap :
Teşekkür ederim. İnsan doğal hali ile yaşamayı başarsa zaten hiç bir sorun kalmayacak. Ama geçmişi geçmişte bırakamayıp her an yanımızda taşıdığımız zaman şimdiye ve geleceğimize büyük yüklerle ilerliyoruz..Şu da gerçek ki sizin şiirleriniz yanında benim yazımın lafı bile olmaz:)) tekrar teşekkürler ve sevgiler..  26.06.2010 15:43
 

Kendimizi sorgulayıp yanlış yönlerimizi en derin şekilde nedenleriyle incelememiz gerektiğini ve bunları değiştirmemizi söylüyorsunuz peki tamamda değiştirme işlemi nasıl olucak bilinçaltımızdaki gerçekleri bulabiliriz fakat bunları değiştiremeyiz diye düşünüyorum bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..Saygılar

behlül boztepe 
 17.01.2010 2:21
Cevap :
Öncelikle teşekkür ederim..Bilinçaltı mantıkla değil duygularla çalışır.Bilinçaltı temizliğinde de duyguları değiştirmek esastır. Bilinçaltınızdaki gerçekleri bulduğunuz zaman orada hissetmiş olduğunuz ve açığa çıkaramadığınız duyguyu bulup dönüştürmek gerekiyor. Örnek; küçükken bir şeyi yapmak isterken dökmüşsünüz diyelim.Orada annenizin size göstermiş olduğu tepki ve sizin o anda hissetmiş olduğunuz korku bütün hayatınızı etkileyebilir. Şuanda yeni birşey yapmak isterken bir korku duyar ve adım atamazsınız. Bu durumda o olaya geri gidip oanda hissetmiş olduğunuz duyguyu önce açığa çıkarmak ve bir şekilde tepkisini verip sonra dönüştürmeniz gerekir..Aslolan ilk olaydaki hissetmiş olduğunuz duyguyu bulup açığa çıkarmak..Umarım sorunuza cevap verebilmişimdir..Serlamlar:))  17.01.2010 12:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1985
Kayıt tarihi
: 07.02.09
 
 

1970 Tokat doğumluyum. İstanbul Tıp Fakültesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar bölümü mez..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster