Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
269
 

Bilinmeyen no:1 'Kendini nasıl görüyorsan o'sun'

BİLİNMEYEN NO 1..

KENDİNİ NASIL GÖRÜYORSAN O'SUN

Bazı kelimeler vardır ki sihirlidir ve kişinin (zamanı da gelmişse eğer) tam yüreğine etki eder ve hayatı için ışık olur birden bire. Bir çok kişi için bu kadar etkili olmasa da (zamanı gelmemiştir henüz) yazın okuduğum harika bir kitapta rastladığım işte böyle bir fikirden bahsedeceğim bu gün.

Yanda dünyanın en güzel kadınlarından biri olan Nicole Kidman'a bir kez daha bakın isterseniz, nasıl bir kendine güven nasıl bir aura... O na birazdan döneceğiz.

İnsan olmanın zayıflıklarından biri (Şüphesiz pek çok vardır) ;'İnsanların kendilerini sevecek birini bulduklarında gösterdikleri olumsuz tavırdır; kendilerini sevilmeye layık görmezler zira sürekli zayıf yanlarına, kusurlarına odaklanırlar..

İşin kötüsü haklı olmalarıdır; Zira Kendimizi nasıl görüyorsak tam olarak başkaları da bizi aynı şekilde görmektedirler. bilimsel pek çok deneyle de ispatlanan bu görüşe göre ; eğer kendini kusurlu ve hatta çirkin görüyorsan işte bu sivrilttiğin görüş sen istemesen de dünyaya sergilediğin görüntünü oluşturmakta. Yalnız burada spiretüel bir şeyden bahsettiğim düşünülmesin, tam olarak fiziksel ve hatta bilimsel bir gerçekten bahsetmekteyim..
  
Konumuzun Nikole ile alakasına gelince. Yazarımız L. Gounelle, verdiği bu harika örnekle önce N. Kidman'ı güzel bulup bulmadığınızı sorarak işe başlıyor. Dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğunu (tabii ki) hepimiz onayladıktan sonra, ona daha objektif bakmanızı öneriyor. (bence hala güzel).

Ana fikre göre N. Kidman harika bir kadın olmakla ve öyle görünmekle birlikte aslında pek çok güzel kadından olağan üstü farklı değil. Ama yine de onun kadar güzel pek çok kadın aynı ışığa neden sahip olamıyor. bunun sebebi nedir?

Sorunun cevabı giriş paragrafımızda yatıyor. kendini nasıl görüyorsanız başkaları da öyle görmektedir. Nikole Kidman çok iyi bir sinema oyuncusu ve  dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğunu bildiği, düşündüğü, hissettiği ve gerçekten yaşayarak öyle davrandığı için işte bu olağan üstü ışığı yayabiliyor.

Bu tamamen erkekler için de geçerlidir şüphesiz aksi halde javıer Bardem'in neden hatunlarca bu kadar çekici bulunduğunu hiç bir teori açıklayamaz. (Biraz haksızlık ettim galiba, daha çirkin bir resmini bulmalıydım)

Kadınlarda hoşa giden şey şüphesiz erkeğin kişiliğinden yayılanlar ve öz güvendir.  Bu da doğrudan doğruya bizim kendi içimizde yarattığımız (ve dışa yansıttığımız) suretimizle alakalı olmaktadır.

İnsanları, çocukları ve özellikle kendimizi olumlamalıyız. insan kendisinde iyi bir şey olduğuna inanırsa ister olumlu ister olumsuz olsun tam olarak öyle davranmaya başlamakta ve dünyaya bu şekilde görünmektedir. Bu tam olarak başlangıçta ruhunuzun yarattığı bir şey bile olsa buna önce başkaları ve dönütlerden sonra da daha güçlü olarak tekrar siz inanırsınız.

Bence harika olan bu fikri hemen bu gün bir deneyiniz (Ben denedim ve umarım sürekli aklımda olur ve davranış haline gelir.);

Herkesin beğendiği bir film artisti olduğunuzu ve hayranlarınızın (dünyanın) sizi bu gözle görmeyi istediğini (görmesi gerektiğini) düşünün.

İşte şimdi kambur durmayacak ve yüzünüze o ezik ifadeyi takmayacaksınız demektir.
Şimdi dik durun ve ne kadar güzel (ya da yakışıklı ) olduğunuzu düşünün ve buna gerçekten çok güçlü inanın.

Davranışlarınızı jestlerinizi, mimiklerinizi, ve hatta mağruru gülümsenizi ona göre ayarlayın.

Kısacası özgüveninizi Nikole ya da Javıer seviyesine ayarlayın. bakın bakalım size karşı bakışlar ve davranışlar (hatta kendi gözünüzdeki karizmanız bile) ne kadar çok değişiyor..                                              

(Çetin TARI)
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazdıklarınıza katılıyorum her ne kadar resimleri görememiş olsam da..Herşey ruh halimizde saklı.Selamlarımla.

Tülay EKER 
 29.10.2013 8:51
Cevap :
Sevgili Tly doğrusu bu platformda resim ekleme işini bir türlü beceremiyorum,, benim resimleri kabul etmiyor ve hoop bir bakıyorum yayında,, dönüşte olmuyor.. resmli halini okumak istersen http://bilinmeyenedair.blogspot.com/ blog sayfamdır.. see u :)  29.10.2013 15:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 181
Kayıt tarihi
: 21.07.13
 
 

Öncelikle belirteyim; mutlu olman için buradayım ve misyonumun bu olduğu kanaatindeyim..Kaldı ki; S..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster