Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '09

 
Kategori
Ankara
Okunma Sayısı
3247
 

Bilkent köprüsü kazaları ne zaman son bulacak?

Bilkent köprüsü kazaları ne zaman son bulacak?
 

Eskişehir yolundan Bilkent’e dönen köprüde son 3 ay içinde yaklaşık 20 kazaya rastladım. Sonunda bu yazıyı yazmak ağır bir sorumluluk ve elzem oldu.

Bu köprüden hemen hergün geçiyorum ve tabii ki süratimi minimuma indirerek. Köprüde yapım hatası var, dar ve ters virajlı bir yol. Eğer hızlı girilirse köprü kenarındaki bariyerlere çarpabilir veya yoldaki herhangi başka araçla çarpışabilirsiniz.

2 yıl önce yine burada Turkcell’de çalışan genç bir mühendisin öldüğünü üzülerek öğrendim. Başka ölen ve yaralıların trafikten istatistiki bilgisini alarak çarpıcı bir haber yapmayı da gazeteci arkadaşlara bırakıyorum.

Buraya kaza nedeniyle gelen trafik polisleri, karayolu görevlileri ve devletin bilumum yetkili/görevli personelinin aklına hiç önlem almak gelmez mi?

Yol yeniden yapılıp düzeltilemiyorsa, anayoldan köprüye dönmeden 50 mt aralıklarla birkaç uyarı levhası ile burada son yılda meydana gelen kaza sayısı bilgisini gösterip de köprüye hız düşürerek ve dikkatli girilmesi konusunda uyarılamaz mı?

Bu konuda devlet görevlilerinin hiç mi vicdanı sızlamaz?

Bu kadar duyarsızlık ve ilgisizlik karşısında isyan ediyorum.

Ve Bilkent köprüsünde artık kaza görmek istemiyorum.

Bu ülkeye de, kaynaklarına da, ekonomiye de, insanlara da yazıktır.

Konuyla ilgili tüm birimleri görevini yapmaya çağırıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaklaşık 10 aydır Ankara'da yaşıyorum... Kazaya davet çıkartan o kadar çok yer var ki... İnsan saymakla bitiremiyor... Yol, köprü, alt geçitler yapılırken insan unsuru hiç düşünülmemiş. Yapılıyor mu? Yapılıyor... Sadece göstermelik. Bu duruma birde bilinçsiz sürücüler eklenince ortalık allak bullak oluyor. Bahsettiğiniz yerde kışın belediye otobüsü ile çok ciddi bir kaza atlattık... Otobüs hızlı, araba hızlı, yollar buzlu... Ben ve benimle birlikte otobüste bulunan o kadar insanın yüreği ağzına geldi... Siz istediğiniz kadar yetkili birimleri göreve çağırın ama eminim düzeltmek için tek bir adım atmayacaklar... Ama biz uyarmaya devam edelim... Bir umut belki duyarlar sesimizi... Saygılar...

Hoşsada 
 02.09.2009 12:05
Cevap :
Çok geçmiş olsun, uyarmaya devam...  02.09.2009 12:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 274
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1410
Kayıt tarihi
: 12.09.07
 
 

ODTÜ İşletme mezunuyum, felsefe bölümünde master eğitimi aldım, uzun yıllar bankacılık ve finansm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster