Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Finans ve vergi danışmanlığı alanında çalışıyorum.

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Suriye- Hele bi durun, bi görün, bi sorun

Suriye'de herşey mart 2011'de esad'ın vitrin süsü olduğu BAAS rejiminin silahsız protestocuların üzerine ateş açması, bunu reddeden askerlerin öldürülmesi, bunun üzerine çok sayıda askerin gruplar halinde ve silahlarıyla birlikte ordudan firar ederek rejime karşı saf tutmasıyla başladı. Suriye'deki savaşa doğrudan müdahil olunmasına başından beri karşı çıktım ama bu benim adaletten ayrılmamı gerektirmez. Suriye'de vicdanım muhaliflerden yana ve onların en azından eşit şartlarda masaya oturmasını isterim. Kendi ülkemdeki hükümet terörünü lanetlerken bir başka ülkedekini sırf düşmanımın düşmanı diye hoş göremem. Durumdan faydalanmak isteyen bazı vahşi çetecilerin davranışlarını da Suriye muhalefetinin tamamına maledemem. Bu aynen başbakanın şiddet uygulayan bazı grupların eylemlerinden yola çıkarak gezi eylemine katılan tüm vatandaşları terörist gruplar gibi sunmaya çalışması gibidir. Burada başka orada başka tavır takınırsak ilkelerden değil şahsi kinlerimizden hareket ediyoruz demektir

20 Eylül 2013 14:28
Bir kırılma noktası olarak Mısır direnişi ve içimizdeki Sisi'ler

Bence sadece dinci olduğun için bu konuyu bu kadar önemsiyorsun. Dünyanın müslüman olmayan köşelerinde olan başka hükümet darbelerinin ilgini çektiğini sanmıyorum. Meselenin adını doğru koyalım.

11 Temmuz 2013 16:59
Anglosaksonlar, Yahudiler ve Türkler; Lozan’da soyulduk, dış kapıya koyulduk! (7)

Lozan başarı mı hezimet mi sorusunun cevabı nereden bakıldığına göre değişir. Lozan hayallerin gerçekleştiği değil, gerçeklerin yüzümüze vurulduğu bir metin. Bunun sorumlusu da Osmanlı'nın son 200 yılında kim iktidara sahip olmuşsa onlardır, milletin namusunu kurtaran, bize vatan diye üzerinde hürce yaşayabileceğimiz bir toprak parçası bırakanlar değil. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş belgesi olan Lozan'ın da Vahdettin hikayeleri gibi sıkça gündeme getirilip, bir takım anti tezlerin sağlığı tartışmalı kaynaklardan edinilen bilgilerle mutlak hakikatmış gibi sunulmaya çalışılmasının tek nedeni akıl sağlığından şüphe duyduğum fütuhatçılarla hilafetçilerin ve cumhuriyetin vatandaşı olmak ağır gelip şunun bunun tebası olmayı kendine daha uygun bulanların (muhtemelen öyledir), kendilerine bu anlamda en büyük kötülüğü etmiş olan kurucuları itibarsızlaştırma çabası, cumhuriyeti değersizleştirme arayışı. Bunlar zamanında yaşasalardı Ali Kemal veya kuvayi inzibatiye olacaklardı şüphesiz.

23 Mayıs 2013 11:15
 
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 47
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 20.12.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster