Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
202
 

Bilmiyorum

Bilmiyorum
 

Yoruldum


İçimde bir sıkıntı var. Yüreğim darda dost.

Ayakta durmaya çalıştığım kadar çok yıkılıyorum. Her, defasında biraz daha eksiliyorum kendimden. Yeşertemiyorum çiçekleri. Kurudu ömrümün baharı. Çürüdüm. İçim de bilmediğim yoklukların iğrenç kokusu var. Yürüyorum umarsızca ama onurumla başım dik.

Fırsat vermedim acımasız yıllara. Zamana karşı hep zamanla savaştım. Kaybettim mi acaba!

Yitirdim mi bu savaşta değer yargılarımı.

Bilemiyorum.

Artık ne istediğimi de bilmiyorum, ne için yaşadığımı da, hayatımın bir anlamı kalmadı sanki.

Her şey üzerime, üzerime geliyor. Kaçacak saklanacak bir yerim olsa diyorum kendi kendime.

Şöyle bir kaybolsam diyorum, ortalıktan, uzun süreliğine. Görmese gözlerim,   İnsanların riyakârlığını. Duymasa kulaklarım yalan sözcükleri. Ve umut dolsa içime birazcık yarınlara dair ne olurdu.

Ne olurdu her gün ölüm haberleri duymasaydım. Ve insanlar savaşı icat etmeseydi. Kötülük olmasaydı ne eksilirdi hayatımızdan? Çok mu safım acaba, çok mu iyi niyetli biriyim yoksa. Beklide bu kadar iyimser olmam nedendir karamsarlığıma kim bilir. Beklide fazla hayal kuruyorumdur da o yüzden hayal kırıklıklarım bu kadar çok yakıyor canımı.

Sevmiyorum, sevmedim, sevemeyeceğim bu yalan hayatı.

 

İçimde kör kuyuların karanlığı ve sessizliği var. Zindanlarım penceresiz, hava alamıyorum.

Boğuluyorum. “İçimde yılgın rüzgarların ayak izleri” dert ve kederlerle kol kola yürüyorum şimdi. Bir yaşamın onur mücadelesi, ve  çaresizliği var omuzlarımda. Yüküm ağır yorulmadım ki taşımaktan. Ben hayatı yaşamaktan yoruldum. Bitsin istiyorum artık bitsin!

Bu amansız savaş.

Dilruba Emine Genç / 24 Aralık 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sn yazarım, derdimi seviyorum cunku derdi vereni seviyorum..gunun sozu..sizi kutluyorum emine hn..

Aydın ADAM 
 14.06.2013 15:14
Cevap :
Teşekkür ederim Toprak evet sevdası büyük olanın imtihanı ağır olur.  14.06.2013 16:43
 

Size bu yazıyı yazdıran olumsuzluklar ve acılar nedir bilmesem de Hz.Mevlana'nın Mesnevi adlı kitabını okumanızı tavsiye ediyorum izninizle.Ayrıca Kuran-ı Kerim'den bir ayetle cümlelerimi tamamlamak istiyorum; Ve sen yine denendiğinde, Yine bütün kapılar yüzüne kapandığında ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde,uzun uzun düşün ve hatırla Yaradan'ını.ALLAH kuluna kâfi değil mi?(Zümer Suresi)

Mehtap Özay 
 09.05.2013 14:18
Cevap :
İlgi alakanız dışında ki, manevi desteğiniz ve düşünceli davranışınız için çok teşekkürederim Mehtap hanım. 2008 Trh. li bir yazı ve hakikatten o günler dehşet verivi olumsuzluklarla karşı karşıyaydım. Ve bende sizin belirttiğiniz üzre her zaman ki gibi Rabbime yöneldim. la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin (Senden başka hiçbir ilah yoktur, sen bütün noksanlıklardan münezzehsin, muhakkak ki ben nefsime zulm edenlerden oldum) Yunus as'ın balığın karnında yapmış olduğu tesbihattır Bir sonraki ayette, Yüce Allah’ın Hz Yunus’un samimi duasına karşılık olarak onu mucizevi bir biçimde kurtardığı bildirilmiştir: Bunun üzerine duasına icabet ettik ve onu üzüntüden kurtardık İşte Biz, iman edenleri böyle kurtarırız (Enbiya Suresi, 88) Elhamdulillah biz unutsak da bizi unutmayan bir rabbimiz var. Derdimi seviyorum çünkü derdi vereni seviyorum. Güzel bir gün diliyor ayrıca teşekkür ediyorum sevgiyle kalın En emine emanet olun.  09.05.2013 16:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 11.01.13
 
 

İlkokul mezunuyum. Müzikle ve şiirle ilgileniyorum, yazmayı seviyorum.. İki edebıyat sitesinde (a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster