Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
586
 

Bin kere ölmektense, bir kere şerefimle!

Bin kere ölmektense, bir kere şerefimle!
 

Evet yeter artık.


İsrail açık, açık tehdit ederken, blöf yapmıyordu. Amerika ve Batıya sırtını dayamış olan İsrail’in kendi başına hareket ettiğini hiç sanmıyorum. Bununla beraber Türkiye tıpkı çuval olayındaki gibi beceriksiz bir politika uygulamıştır.

Bir kere hükümet baştan yanlış yapmıştır. Başbakan yardımcısı Arınç’ın şu sözlerine bakın.

''Bu bir Hükümet projesi değildir. Hükümet olarak bu gemileri biz yola çıkarmadık. Rotasını biz tayin ve tespit etmedik. Tamamen insani amaçlı bir sivil girişimdir. Sivil inisiyatiftir. Bizim Türkiye olarak buna mani olma imkânımız da yoktu, destek olma imkânımız da yoktu. Ama insani amaçla ilaç ve gıda taşıyan bu gemilerin Gazze'ye ulaşmasından daha tabii hiçbir şey olamaz.

Bence yanlışlık bu zihniyette olmuştur. Bu bir hükümet projesi olmayabilir, rotasını da siz tayin etmemiş olabilirsiniz. Bu sizin olabilecek olaylar için tedbir almamanız için bir bahane olamaz. Sivil inisiyatif de olsa yardım konvoyunu destekliyorsanız, her olasılığı düşünecektiniz. En azından İsrail Hükümeti ile BM. ile konuşabilir uluslar arası sularda seyreden bu gemilerin korunmaya alınmasından, can güvenliklerinin sağlanmasından sonra yola koyulmalarını veya durum anlaşılana kadar yolculuğun iptalini sağlanabilirdiniz. Bu bir insanlık göreviydi.

Tüm bunları yapmadan insanları bile, bile ölüme yollamak hangi vicdana sığar?

İş işten geçtikten sonra nutuklar atmak, sövmek, saymak, kahraman kesilmek hiç yakışmıyor.

(Hükümet yine sınıfta kalmıştır.)

Yardım konvoyunda 32 ülkeden temsilcinin olduğu ve liderliği Türkiye’nin yaptığı bilindiği gibi o gemide Türk bayrağı dalgalanıyordu. Bu durum 32 ülkeden ziyade Türkiye’yi bağlar görünürken, katil İsrail’in Davos intikamı için diş bilediği bilinirken böyle ilgisizlik abesle iştigaldir.

Şimdi İsrail’den özür dilenmesi isteniyor. Özür dilemekle giden canlar geri gelecek mi?

Acaba, Türkiye savaş ilan eder mi etmez mi sözcükleri bazı dillerde dolaşıyor. Bence uluslar arası “göstermelik” hukuk ile olayın üzerine gidilmeli ve bu feci olay, karşılıklı anlaşmalar ile çözümlenmelidir. Savaş çözüm değildir. İsrail’i yola getirmenin bir sürü alternatifleri vardır sanırım. Aksi takdirde 3.cü bir dünya savaşını biz başlatmış olabiliriz. Bunu savaştan korktuğum için değil tüm insanlık adına düşünüyorum. Atatürk’ün dediği gibi yurda sulh, cihanda sulh ten yanayım.

Birkaç kişinin şahsi hırsları, çıkar düşünceleri altında oynanan oyunlara millet olarak kanmamalıyız.

İsrail’in yaptıkları elbette yanına kalmamalıdır. İsrail bunu hep yapıyor ve dünya seyrediyor. Çünkü Batı ve ABD nin esas istekleri Ortadoğu’da olan petrolde ve oraları ele geçirmektir. Bunun için İsrail’i dolayısı ile bizi maşa olarak kullanmaktadırlar.

Bu insanlık dışı katliamlarda kaybedilen insanlar Amerika tarihine ve AB tarihine baktığımızda sıkça görülmektedir. Çıkarları için kendi insanlarını feda etmekten kaçınmamışlardır.

Tekrar ediyorum işi beceremeyip, yüzüne gözüne bulaştırdıktan sonra kahramanlık nutukları atmak kolaydır.

Bu kanlı baskında bir tek şey olmuştur o da tüm dünyanın dikkatlerini Gazze’ye çekmektir. Eylemciler nispeten canları pahasına bir şeyler başarmışlar ama hangi adil dünyaya?

Araplar dahil hiçbir millette bizlerdeki vicdan ve asalet yoktur.

Biz elbette canice öldürülen masum insanlara üzülürüz, duygusalız, ağlarız da. Önce insanız, ama ne var ki benim yurdumda her gün neredeyse onlarca şehit veriliyor.

Önce kendi insanlarımızı düşünmeliyiz. Başbakanın Gazze’ye olan abartılı ilgisi doğuda ölen insanların, askerlerimizin üzerinde olmalıdır.

Başbakan;

“Kürt halkı yaşamı cehenneme çevirecek. Kürt halkı Ortadoğu’da yaşamı kilitleyecek.

Kürt halkı milyonlarla kentleri, yolları, caddeleri, yaşamı tıkayacak. Buna söz veriyoruz.” Diyen, halkı kışkırtan vatan hainlerinin seslerini kısmalıdır.

Ne için bunlara bir ceza yoktur da Ergenekon denilen davada onlarca insan, yıllardır sırf hükümeti eleştirdikleri için hapistedirler?

Adamlar resmen meydan okuyorlar tehdit naraları atıyorlar. Başbakan nedense duymuyor. Bu da beni çileden çıkarıyor.

Ordumuz maddi manevi yıpratılıyor. Bu kimin veya kimlerin işine geliyor? Bunun hesabını vatandaş olarak soruyorum.

Türkiye böyle kalleş bir ortamdayken, artık askeri üslerimize bile saldırılar olup, karakollarımız basılıyorken, bunca şehitler veriyorken Sayın Genel Kurmay Başkanımızın zaruri olmadan yurt dışına çıkmasını da kınıyorum. Ben kendisinden gezi değil, iyi bir strateji bekliyorum.

Bu askerler, bu fidanlar, kalleşçe öldürülmek için dünyaya gelmediler. Onlar bir, biz acımızdan her gün bin kez ölüyoruz.

Gazze’ye yardım götürürken katil İsrail tarafından katledilen (hangi dinden, soydan olurlarsa olsunlar) ve yurdumuzda kalleşçe pusular ile öldürülen şehitlerimize içim kan ağlayarak Allahtan rahmetler, ailelerine sabırlar diliyorum..Yaralı olanlara da acil şifalar diliyorum.

Tüm milletimizin başı sağ olsun.

Ve son olarak şunu diyorum. ARTIK YETTİ !

Öleceksek bir defada hep birlikte ölelim ya da bu işi kökünden bitirelim. YETTİİİİİ !

Bin kere ölmektense bir kere şerefimle ve şehit olarak ölmek istiyorum artık.

Caddelerde Filistin diye bağıran vatandaşlarımızı da bu duyarlığa davet ediyorum. Artık şehit vermek istemiyorum.

Önce vatan diyelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şehitleri kelle olarak gören zihniyet için tabii ki sokaklarda "Gazze" çığlıkları önemlidir İstismar edebilecekleri, oya tahvil edebilecekleri bir o kaldı. Seçimlere kadar bu politikanın artan doz ile devam edeceğini düşünüyorum. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 03.06.2010 15:36
Cevap :
Çok değerli yazar İzmirli,haklısınız önemli olan beyinleri halen karanlıklarda kalan zihniyeti aydınlatabilmek. Gazze çığlıkları atanlar aynı gün 7 şehit vermişiz umursamıyorlar bile.Tarihi incelediğimizde en büyük ihanetleri araplardan gördüğümüz önümüze çıkıyor.İnsan olarak masum halkın öldürülmesini asla istemeyiz ama bir kendimize bakalım. Askerlerimizi kalleşçe arkalarından vuran haydutlara,teröristlere karşı olmalı isyanımız.Bizim başımız büyük derde girse acaba hangi millet yanımızda olur?Hangi Millet bu kadar çığırtkanlık yapar.Oynanan senaryolar bir gün ters tepecektir mutlaka.Siyasi rant sağlamak için politika yapılmaz. Politikalar insanların huzuru için yapılır biz böyle biliyoruz.Tarihte hiç bir şey gizli kalmayacaktır.Biraz zamana gereksinimiz var.CHP bunun için iktidar olmalıdır zaten. Size sonsuz saygılarımla.  03.06.2010 19:58
 

Bunlar Bana çok ağır geliyor; Amerika'nın şımarık çocuğu İsrail'e, Güney doğu Anadolu'da son on yılda satılan arazi, Maşaları aracılığıyla aldıkları arazi, 150 çeşit tohum üreten Sapeksa'nın üretimi bırakmak zorunda kalması, İsrail'in ürettiği tohumlarla arazimizi ekmemiz, Sözleşmeli Tarım modelini almaya çalışmamız, onlar için ekmemiz, Onlar için Yağ, sabun, küspe (Özel izne tabi olmasına karşın) v.s. üreten fabrikalar... 3 milyonluk ülkeden ağır sanayi alıyoruz, (Sn.Erbakan'a Alman Hükümeti tank telifi hala ödüyor. İT, ODTÜ nerede diye, OYAK nerede, Bilimadamlarımızın bindiği uçak düşüyor.. İsrail Hukuk tanımıyor onu tüm dünya biliyor, Gemiye el koyduktan sonra 2. gün Bilyalar, Sabanar yerleştirmişler. Keşke BM', Kızılay, Kızılhaç aracılığıyla yapılsaydı.(Yine aynı şeyi yaparlardı gerçi) Yazınız bana gelir gelmez açıp okudum, ama aklımda Erg. bugünkü dalgası, Kararlı bir dış politika ile her şey rayına oturacak inanıyorum. Allah sabır versin hepimize. Selamlar

NEZHAD AGLAĞU 
 02.06.2010 2:22
Cevap :
Değerli Aglagu,yalnış politikalar içerisinde boğulan bir Türkiye olduk maalesef.Artık ,keşkeler yetmiyor.Ergenekon'a gelince doğrusu halen kimlikleri meçhul kişilerin iddiaları ile binlerce sayfalık iddianemelerle kim ne suç işlemiş,suç unsuru nedir halen yargı neticelenmediğinden bir şey bilmiyoruz.Bir yandan BDP milletvekillerinin alenen hükümeti ve Türkiyeyi tehdit eden sözleri ile gün geçmiyor ki şehit vermeyelim.Türkiye bir uçuruma sürüklenmek isteniyor.Bunun için de sabır yetmiyor artık .Hükümetten akıllı ve dikkatli politikalar bekliyoruz.Yorumunuz için çok teşekkür ederim .Sevgiyle kalın.  02.06.2010 13:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 766
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 30.04.08
 
 

İstanbul Kadıköy doğumluyum. Herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, önya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster