Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '19

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
98
 

Bir Aile Hikayesi…

Film seyrederken, kendimizi başka başka dünyalarda, başka insanların hayatlarını tecrübelerini sanki kendimiz yaşar gibi hissederiz. Sinema büyülü bir sanat dalı, film seçmek demek istediğimiz hayatı gözlerimizin önüne seçmek demek.

Ama evde otururken öyle mi seçme şansınız varmış gibi gözükse de aslında yok. TV kanalları hepsi birbirine yakın konularda diziler yaparak, pastadan nasiplerini almak için her şeyi yapıyorlar.

Bir aralar "Kurtlar Vadisi" ile mafya furyası vardı. Kurtlar Vadisi ile ilgili muhakkak bir yazı yazmak istiyorum. Bu aralar da savaş filmleri modası var. ‘Dağ 1’ ve ‘Dağ 2’ filmleri ile başlayan savaş filmleri furyasının da zamanı dolmak üzere, çünkü bu aralar umut verici farklı bakış açılarına sahip diziler başladı.

Galiba, Orhan Kemal, Halit Ziya Uşaklıgil romanlarındaki sıcaklığı arıyorum, reytinglere bakarsak arıyoruz.  Benim takip ettiğim bu aralar iki dizi var,  ‘Bir zaman Çukurova’ , ‘Bir Aile Hikayesi’ ve arada ‘Kadın’ dizisine bakıyorum. Ama favori dizi ‘Bir Aile Hikayesi’…

Bir Aile Hikayesi, sıcak bir aile dizisi, en önemlisi savaş yok, entrika yok. Böyle konularda diziler lazım aile ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini yumuşak bir dille anlatan bir dizi.

Med Yapım'ın projesi dizi oyuncular özenle seçilmiş bir ekip hazırlamış. Cumartesi gecelerinin en çok izlenen dizisi oldu. Merve Girgin, ‘Adını Feriha Koydum’, ‘Umutsuz Ev Kadınları’ dizilerinin yönetmenliğini üstlenmiş becerikli bir yönetmen. Başrollerinde Songül Öden ve Birkan Sokullu'nun yer aldığı Fox TV ekranlarının yeni dizisi ‘Bir Aile Hikayesi’ dizisi kadrosunda, Celil Nalçakan, Duygu Yetiş, Olgun Toker, Elçin Afacan, İrem Sak, Serkan Ercan, Alper Saldıran, Ali Seçkiner Alıcı gibi oldukça başarılı isimler var.

“Bir gerçeğe göre;  Vikipedi’de bir kadın ya da erkeğin 18 milyon kişi ile aynı zamanda doğduğu yazıyor. Tabi doğum günlerinin aynı olması aralarında bir bağ olduğunu kanıtlamıyor. Ama eğer varsa, Vikipedi henüz bizi keşfetmemiş demektir. Bu biziz!”

‘This is Us’  ilk sahnesinde bu yazı ile ekran açılıyor.  ‘Bir Aile Hikayesi’ dizisinin orijinali yıllardır Amerika'da NBC kanalında gösteriliyor. Bu da uyarlama bir dizi 2016 yılında yazar ve yönetmen Dan  Fogelman tarafından yaratılmış harika bir hikaye başarılı bir  dizi.  Amerika da NBC kanalında gösterilen izlenme rekorları kırmış ve ödüller almış bir dizi.

‘Bir Aile Hikayesi’ ilk aşkı annesi ve babası olan çocukluğuna özlem duyan herkesin kalbine dokunan bir hikayesi var. Şefkat, dostluk, aşk, vefa aile adlı kelimelerin anlamını bize hatırlatan aslında bizim önem verdiğimiz değerleri anımsamamızı sağlayan bir dizi. Nerede bizim eski, ‘Canım Ailem’, ‘Baba Evi’ dizilerimiz.

Geçenlerde bir yerde okudum, Türk izleyici seçici oldu diye buna katılmıyorum, zaten seçiciydi. Size bir tüyo vereyim seyircinin aradığı kalbine yakın ve kendinin hayatının zorluklarının yanında dizileri arıyor. Bunun yanında konun içinde azıcık eğlence ve hayalleri zorlama da olması lazım. Netflix in zorlama kahraman hikayeleri gibi istemiyor. En azından ben beğenmedim çakma kahraman hikayesi dizisini. İyi seyirler…

Cemile Torun, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Bir Aile Hikayesi" ekranların yüz akı bence de, geçmişi düşündüğümde ise, Kaynanalar, Bizimkiler, Süper Baba, Perihan abla, aklıma gelenler teşekkürler anımsatma için emeğinize sağlık

Cemile Torun 
 25.05.2019 0:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 8631
Kayıt tarihi
: 09.05.15
 
 

Kültür ve sanat alanında araştırmalar yapıyorum. Birçok yayına sinema ve tiyatro alanında yazılar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster