Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2171
 

Bir Alfa 156 ve 5 dakika sonrası..?

Bir Alfa 156 ve 5 dakika sonrası..?
 

Geçtiğimiz C.tesi günü memleketim Bayburt' tan dönüyorum. Tamam güzelce kafa dinledik, şöyle ruhumuza bir ferahlık geldi de, bu 1160km' lik yol bitmiyor ki. Neyse ki kendimizi Bolu' dan otoyola atıverdik. Ben genelde orta şeritten, sollama durumumda ise doğal olarak sol şeritten giderek ilerliyorum. Hızım da otoyol hız limitlerinde yani 120km civarında.

Yine sollama maksadıyla sol şerite geçtiğim bir anda dikiz aynamda tabiri caizse "kopup gelen" bir Alfa gördüm. Daha bu araç sağıma geçme, çok yakına gelerek sıkıştırma vb... trafik dışı eylemlere girişmeden hemen sağa sinyal vererek niyetimi belli ettim ve daha da hızlanarak aracın önünden çabucak çekildim. Benim çekilmemle Alfa bir hışımla bizden uzaklaşıverdi. Hızı yaklaşık 200km civarındaydı.

Bu olay üzerinden en fazla 5 dakika geçmişti ki ilerlediğim istikamette göğe yükselen, küçük bir yangını andıran bir duman bulutu gördüm. Hatta duman aracın içine girmesin diye klimayı iç çevrime aldım. Ancak olay mahalline vardığımızada durumun benim düşündüğümden çok farklı olduğunu hayretler içinde izleyiverdik.

Az önce bizi bir hışımla geçip giden Alfa taklalar atarak yolun en dışına çıkmıştı. Araç oldukça kötü durumdaydı ve gördüğüm duman da, aracın olası alev almasını engellemek için yardıma gelen diğer sürücüler tarafından sıkılan yangın söndürücülerin dumanıydı. Sürücünün durumunu tahmin bile edemiyordum. Umarım hayati tehlikesi yoktur ve bu olaydan kendine dersler çıkaracak kadar uzun yaşar.

5 dakika içinde pek çok şey değişebilir. Hele sözkonusu olan trafik ise bu süre bile çok uzun. Eğer trafik kurallarına aldırış etmezsek kullandığımız araç Hammer bile olsa bizi kurtaramaz.

Hoşcakalın..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bazı şeyleri insanlara anlatmak mümkün olmuyor işte... Ben de tatildeyim şu sıralar. Scoter motosikletlerler bozuk yollarda gençler bir hız yapıyorlar inanamazsınız. Son günlerde gazetelerde motosiklet kazası haberlerinden geçilmezken gençler sanki bunları hiç duymamış gibi... Allah akıl fikir versin... Böyle hayati bir konuyu insan kendisi algılayamazsa ona kimse anlatamaz...

Ahmet YILMAZ 
 20.09.2007 23:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3266
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster