Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
937
 

Bir Aşk Hikayesi'de Korkut'un çilesi.

Bir Aşk Hikayesi'de Korkut'un çilesi.
 

Cennet'in aşkı karşılıksız.


Fox Tv'nin bol acılı dizisi Bir Aşk Hikayesi geçtiğimiz Salı akşamı 24.cü bölümüyle ekranlara geldi. Artık dizimiz keyifli aşk hikâyesinden çok, izleyiciyi ızdırap veren hikâyeye dönüştü. Korkut için, Tanrının ne kadar bahtsız kuluymuş dedirtiyor insana.

Fox Tv,  diziyi ikinci Part Time aldı. 22,15 başlıyor artık. Bu biraz da reytingleri etkiledi. AB ve Total’de ancak 8.ci olabildi.

Tolga, Cennet’in kardeşi olmadığını ispatlamak için DNA testi yaptır. Amacı, Cennet kardeşindir diyen Korkut’ u yalancı çıkartmaktır. Korkut Cennet’ in kanı diye kız kardeşi Emine’den kan almış ve o kanı vermiştir. Bu nedenle test pozitif çıkar. Tolga Cennet’i kardeşi olarak kabul eder.

Korkut, Cennet ile yürürler. Cennet Korkut’ a aşık olduğunu söyler. Korkut şaşkındır. Yardım ettiği için, arkadaş olarak sevdiğini zannetmektedir. Bu korkut’ daki kısmete bak. Almanya’ dan Aslı, İstanbul’da, Eda ve esas sevgilisi Ceylan. Şimdi de Cennet, etti mi dört kadın.

Ceylan, Korkut’ tan ayrılmıştır. Korkut, Ceylan’a gider, evlenmek istediğini söyler. Ceylan kabul etmez. Annesi Asiye namusunu temizlemek için Tolga ile evlenmesini ister. Tolga da dünden hazırdır.

Korkut’ un kız kardeşi Emine’ i kocası hastaneye yatırır. Sokakta Umut’ u gören Gönül Hanım, Emine’ in hastanede yattığını öğrenir, ziyarete gider. Emine Gönül Hanımın gelişine çok sevinir, sen benim annem ol der. O arada Korkut hastaneye gelir, konuşmaları duyar. Çok duygulanır, Gönül Hanıma Emine senin kızın diyemez. DNA testini Gönül Hanımın isteği olmadığını öğrenen Korkut çok bozulur.

Tahsin Bey, her şeyi bilmektedir. Gönül Hanımın oğlu Korkut, kızı Emine olduğunu bilmektedir. Yıllardır Gönül hanımdan bu sırrı saklamıştır. Çocuklarınızı yetimhaneye ben bıraktım deyince, Gönül Hanım, Tahsin beye bir tokat vurur ve evden kovalar.

Aslı’ın kocası Yılmaz hapisten kaçar, Memduh Beyin sağ kolu adamı, Memduh Beyi ihanet eder, Yılmaz ile işbirliği yapar. Yılmaz’ın karısı Aslı, Cennet, korkut Memduh beyin himayesindedir.

Emine gittikçe kötüleşir. Kocası tedavi için elektrik şoku yapılmasına imza verir. Emine hafıza kaybına uğrar, kardeşini, oğlu Umut’ u tanımaz. Korkut, Umut’un babasını bir güzel döver. Emine’ i hastaneden çıkartırlar. Kocasını kovalar. Eve gelirken, Emine arabayı terk eder, Korkut’ u araba çarpar. Onları takip eden Tahsin Bey, Korkut’ u hastaneye götür. Korkut’ un beynindeki kurşunun alınması gerekmektedir.

Tolga Ceylan’ a annesinin sağlığı için kâğıt üstü evlenme teklif eder. Bu evlilik olacak mı? Doktorun ifadesine göre, Korkut’ un beynindeki kurşun çıkarma operasyonunda risk büyük % 50 ihtimalle ölebilirmiş, Korkut yaşayacak mı? Emine arabadan kaçtı nereye gitti? Tahsin Bey Gönül Hanıma, telefonda söylemeye cesaret edemediği Korkut ve Emine’ in çocukları olduğunu açıklayacak mı? Bu durumda Cennet ortada mı kalacak? Korkut’un acıları dinecek mi? Çilesi bitecek mi? Bütün bu soruların cevabını gelecek bölümlerde öğreneceğiz.

Bu kadar olumsuzlukların bir arada olması izleyiciyi kasıyor! Benden söylemesi. Senariste ve yönetmen Barış Yöş’e kısa not.

Dizi oyuncularından Güneş Sayın’ı (Emine) son derece başarılı buluyorum. Seçkin Özdemir (Korkut) performansına diyecek laf yok. Tebrikler.

İyi seyirler.

26.09.2013, 18,11

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1951
Toplam yorum
: 385
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3019
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster