Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
9567
 

Bir Aşk Hikayesi'de Korkut'un gerçekleri herkesin kabusu oldu,

Bir Aşk Hikayesi'de Korkut'un gerçekleri herkesin kabusu oldu,
 

Fox TV. nin güzel dizisi Bir Aşk Hikayesi bir haftalık aradan sonra 19. bölümüyle tekrar devam etti.

Korkut Almanya’daki eski sevgilisi ve nişanlısı Aslı’ yı kocası Yılmaz’ın şerrinden kaçırır, evine getirir. O anda eve gelen Ceylan Aslı’nın Korkut’u sarılmasını görür ve oradan hızla uzaklaşır. Peşinden koşan Korkut, kendisini yanlış anladığını ve hiç de göründüğü gibi olamadığını söylese de yüzüğü çıkartır, Korkut’un avucuna koyar.

Korkut Aslının ilk aşkı olduğunu yardım ettiğini kendisinin son aşkı olacağını Ceylan’a güç bela anlatır ve ikna eder. Çantasından nüfus kağıdını alır, evleniyoruz der.

 Aslı otele döner, kocası Yılmaz Korkut’u otele çağırır ve eskiyi yeniyi konuşarak yüzleşirler. Yılmaz sen benim kardeşimsin, Almanya’da kurtarıcımdın der, canını istemiyorum, kanını istiyorum der bileğini çizer.

Ceylan Korkutun evinde heyecanla onu bekler. Kardeşi Emine nişan bohçalarını Ceylan’a gösterir. Emine’ nin saflığı, kalbinin temizliği yüzüne  vurmuş. Rolünün hakkını veriyor.

Eda, Korkut’u kolay bırakacak gibi değildir. Her şeyi Ceylan’a anlatacağını söyler. Korkut kafasında kurşun olduğunu ve öleceğini, son günlerini Ceylan’la geçirmek, son nefesini Ceylan’ın kollarında vermek istediğini söyler. Ceylan Korkutun kendini isteyeceğini can arkadaşı Eda ile paylaşır. Eda’ nın tepkileri garip olur. Ya trafik kazasında Korkut ölse, diye saçmalar. Eda ‘da kabus yaşamaktadır.

Korkut’un Ceylan’ı istemeye geleceğin Asiye kocasına söyler Gelsin der. Ancak, isteme işi fiyaskoyla sona erer. Tahsin Bey, Korkut ve kardeşini kapıdan kovar. Kardeşini tokat vurur. Korkut çıldırır, bu iş burada bitmeyecek yarın görüşeceğiz baş başa der ve ayrılırlar. Ceylan prensesler gibi hazırlanmıştı, bu geceye.

Gönül Hanım, bu isteme işini Tolga’nın duymamasını istese de, geldiklerini görürler. Tahsin Bey, Gönül hanımın isteği doğrultusunda ailesini buradan taşımaya karar verir. Toparlanmalarını ister.

Ertesi günü buluşurlar. Her ikisinin de bildikleri sırlar ortaya dökülür. Gönül Karanlı’ nın Korkut’un annesi olduğunu, CD’leri Korkutun gönderdiği, Bu yüzden Tolga’nın kaza geçirdiği. Bunları kızına anlatmakla tehdit eder Korkut’u. Bütün bu bildiği sırların ortaya çıkacak olması Tahsin Beye de kabus gibidir. Korkut hiç tehdide pabuç bırakmaz. Annesine gider. Bahçede çiçeklerle uğraşmaktadır. Baktıkça gözyaşlarını tutamaz. Gönül Hanım, oğlu olup da bilmediği Korkut’un gözyaşlarını silerek teselliye çalışır. Annesine öleceğim ben diyen Korkut, Gönül hanımdan “aşk acısından kim ölmüş cevabını alır. Tam sırlarını annesine açıklayacakken Ceylan gelir. Bu sahneler görülmeğe değerdi.

Korkut Ceylanla konuşur. Hayatına girmekle her şeyi berbat ettiğini onu çok sevdiğini söyler.“Bu hikayedeki tek temiz insan sensin, en kirli olan da benim” der. Konuşmaları ölümüne veda konuşması gibidir.

Bütün bu sırların ortaya çıkacağını duyan Gönül Karanlı ’nın annesi Keriman Hanım kızının kapısına dayanır. İçeri almaz. Amacı geçmişi anlatmaktır. Konuşamadan kapıda kalır ve ölür. Gönül hanım annesinin ölümü konusunda kendini suçlamaktadır. Bir kabus da o yaşar.

Bu arada Yılmaz karısı Aslı, Almanya’ ya dönmek istemez. Pasaportunu kaybettim der. Karın ağrısı bahanesiyle hastaneden, Aslı tekrar kaçar, Korkut’un evine gelir. Hamile olduğunu söyler. Hatta bu çocuğun Korkut’tan olduğunu iddia eder. Korkut kabul etmez. Bu duydukları Korkut’u adeta bir kabus yaşatır. Yılmaz tabancasını kaptığı gibi Korkut’un evine koşar.

Ceylan babasına karşı gelir. Onlarla taşınmayacağını kalbinin sesini dinleyeceğini söyleyip valizini alır, Korkut’ a gitmek üzere evi terk eder.

Yılmaz tabancasını Korkut’a çeker.” Karımı, bebeğimi çaldın seni geberteceğim seni” der. O sırada Ceylan Korkutun önüne atlar kendini siper eder. Babası da koşar. Tam burada bölüm final yapar. Tabancanın kimi vuracağı, Korkut’ u mu, Ceylan’ ı mı; yoksa babası Tahsin beye mi? Haftaya bekleyip göreceğiz.

Ben bu dizi de Seçkin Özdemir (Korkut) ve Damla Sönmez (Ceylan) uyumuna hayranım. Çok da yakışıyorlar. Korkut’un Ceylan’a “Taş kafa” demesine bayılıyorum. MF Yapıma ve emeği geçenlerin ellerine sağlık diyorum.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blok: milliyet.com.tr/cansever

 

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2021
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster