Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
4640
 

Bir Aşk Hikayesi'de taşlar yerine oturuyor

Bir Aşk Hikayesi'de taşlar yerine oturuyor
 

Fox TV. Güzel dizisi Bir Aşk Hikayesi 19. bölümünde reytinglerde Totalde 2. AB Grubunda 4. Sırada yer aldı. Heyecan doruktaydı dün gece gene. Artık sona doğru gidiliyor, taşlar bir bir yerine oturuyor. Kısaca özetleyelim.

Korkut Cennet’i alıp Gönül Hanıma götürmek üzere Cennet’in evine gelir. Gönül Hanım yanlış adrese gider. Üvey anne elindedir. Üvey babası kendisine metres yapmak istemektedir. Cennet’ e hediye alının elbiseyi kocasının aldığını öğrenen üvey anne, Cennet’ i evden atar. Korkut da alır, Gönül Hanıma getir. Kız kardeşinin yüzüklü kolyesini Cennete takar. Ben Cennet’ i niye kız kardeşinin yerine geçirdiğini bir anlam veremedim. Amacı Gönül Hanımın canını daha da acıtmak mı, bilemiyorum. Yoksa Cennet’ e iyilik mi yapmaktır. Cennet de isteksizdir. Gönül Hanımın sarılmalarında bir anne sıcaklığı hissetmez. Bir gece kalır ve evden kaçar. Eski evine gider. Üvey babasının gerçek niyetini anlayınca, peşinden gelen Korkut ile tekrar döner.  

Tolga yeni kız kardeşi kabullenemez. Annesi ile bu konuda tartışırlar.

Tolganın babası Tolgayı kendi berberine götürür. Çaktırmadan saç ve kepek numunelerini aldır ve babalık testine gönderir. Test sonucu çıkmadı amma, herhalde oğlu olmadığını öğrenecek. İleriki bölümler de. Korkut’un da kendi oğlu olduğunu öğrenecektir. Korkut’ a yakınlık duymaktadır. Ne de olsa kan çekiyor.

Ceylan, Korkut’tan bir türlü vazgeçememektedir ve ikilem içindedir. Babası Tahsin Beyin korkusuna eli kolu da bağlıdır. Ayrıca Eda’nın kendisine attığı mailden o deniz kenarındaki öpücüğün kendisi öptüğünü, Korkut istemediğini açıklar. Korkut’un kendisini sevdiğini, aşkından vazgeçmemesi gerektiğini anlatır. Ceylan böylece bir gerçeği daha öğrenmiş olur.

Aslı’ya, kocası Yılmaz çocuğu için para gönderir. Korkut bunu görür. Aslı Korkutun peşinden koşar ve merdivenlerden yuvarlanır. Hastaneye kaldırılır. Korkut kendini suçlu hissetmektedir. Aslı’nın çocuğu düşer. Korkut çok üzülür. İyilik meleği Emine kardeşini teskin etmeye çalışır.

Umut’un babası oğlunun peşindedir. Spor ayakkabısı alır, annesinin kendisini af etmesi için Umut’u kullanır. Sonun da Emine oğlunun hatırına, istemese de eski kocasını eve kabul eder.

Korkut, Gönül Hanıma Cennet’ i ve kardeşi Emine’ye sahip çıkmasını ister. Beni afet deyip vedalaşır gibi ayrılır. Sonra kamera karşına geçerek her şeyi olduğu gibi anlatır. Bütün bunları intikam için yaptığını söyler. “Seni seviyorum anne, afet beni” der. Ve doldurduğu CD’ i Emine’ ye saklaması için emanet eder. Bana bir şey olursa zarfı Gönül Karanlı’ a vermesini ister.

Ceylan’dan ümidini kesen Korkut, Aslı’ya bundan sonra hayatımda sen olacaksın der ve iki uçak bileti alıp Almanya’ ya dönmeye karar verir. Son yıllarını aslı ile geçireceğini söyler.

Aslı konuşmak istediğini söyler ve Ceylan’ı eve çağırır. Ceylan eve gelir. Biletleri görür. Aslı her şeyi açıklar. Bebeğin iyi bir babası olsun diye Korkut’tan olduğunu söyledim der. Korkut’un Ceylan’ı sevdiğini söyleyip, Almanya biletini alır ve ayrılır.

Ceylan ve Korkut öylece baş başa kalır. Masum olduğumu söylemiştim, sen taş kafa olduğun için anlamamıştın. Gidiyorum dese de gidemez dönüp Korkut’ un boğazına sarılır. Bölüm burada biter.

Final ne zaman derseniz her halde yeni sezon başlamadan bu dizi de final yapar tahmin ediyorum. Artık bütün düğümler çözülmüş, taşlar yerine oturmuş olacak.

Her şey gönlünüzce olsun.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blok: milliyet.com.tr/cansever

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2028
Toplam yorum
: 408
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster