Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '14

 
Kategori
El Sanatları
Okunma Sayısı
724
 

Bir azim öyküsü Sedef Çiğdem

Bir azim öyküsü Sedef Çiğdem
 

Sedef' in azimli çalışmaları


Sedef Çiğdem; üç çocuk annesi, ev hanımı işitme engelli ama hayata sıkı sıkıya bağlı. 10 - 11 yaşlarında iken geçirmiş olduğu ateşli bir hastalık sonucu duyma ve konuşma yetisini kaybetmiş ama insanlara, hayata olan inancını kaybetmemiş dünyalar tatlısı, temiz kalpli bir arkadaşımız. Okumayı ve yazmayı çok seviyor. İnternet ortamında yazışırken aklınıza bile gelmiyor Sedef' in işitme engelli olduğu. Bir sosyal paylaşım sitesinde tanıştım kendisi ile. O kadar temiz kalpli, o kadar iyi niyetli biri ki!

Sedef' in bir de becerisi var. Hem de bana göre çok büyük bir becerisi. Örgü bebek veya örgü oyuncak sanatı olan amigurumi. Nedir bu amigurumi bilmeyenler için özetleyeyim. Amigurumi bir japon elişi sanatıdır. Amigurumi sözcüğü Japonca' da tığ veya şiş anlamına gelen ami kelimesi ile içi doldurulmuş oyunca anlamına gelen nuigurumi kelimelerinin birleştirilmesi ile oluşmuştur. Tığ veya şiş yardımı ile küçük bebekler, hayvanlar, nesneler örülür ve içleri elyaf ile doldurulur.

işte Sedef Çiğdem' in en büyük el becerisi ve hayata bağlayan güzel sanat eserleri bunlar. Engelini sorun etmeden,hayat sevincini kaybetmeden kendi tasarımlarını büyük bir titizlikle hazırlıyor ve insanların beğenisine sunuyor. Tabi bunu yaparken de bazı olumsuzluklarla da karşılaşmıyor değil hani. Örnek; fiyatını çok pahalı bulanlardan tutun da kendisini yaptığı işten dolayı küçümseyenlere varana kadar. Halbuki bir el emeği ve beceri gerektiren bu sanat eserleri Sedef' in hayata tutunmasına yardımcı olan en güzel eserleri.

Sedef Çiğdem' e hayatında başarılar dilerken içindeki yaşama sevincini, insanlara olan güzel düşüncelerini, hayata tutunma çabalarını hiçbir zaman kaybetmemesini diliyorum. İyi ki tanımışım seni sevgili arkadaşım. Ne mutlu seni tanıyan insanlara ve ne mutlu ki ailene senin gibi bir eş ve anneye sahipler.

Sevgiyle... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 67
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1373
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

1976 Adana doğumluyum. Cumhuriyet Üniversitesi İşletmecilik bölümü mezunuyum. Evliyim. Adem Hamza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster