Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
11
 

Bir başkan ile sohbet ettik..

Bir başkan ile sohbet ettik..
 

Bugün tekstil piyasamıza bir belediye başkanı referandum nabzini tutmak için esnafları gezmeye geldi..

Kısa süre işhanımızda sohbetimiz oldu kendisiyle.

neden hayır oyu kullanmak istediğimi sordu..

Cevap olarak; hayır oyumun cumhurbaşkanı ile bir ilgisinin olmadığını, uzun süre iktidar döneminde yapılmış olan altyapı çalışmalarının ülke için iyi bir gelişme olduğunu ancak tüm bunların ABD'nin projesi dahilinde gerçekleştirilmiş olduğunu söylediğimde başkan sözümü keserek; "Ak Parti'nin bir proje dahilinde kurulduğunu mu söylemek istiyorsunuz?" şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdim;

"- Evet ben böyle düşünüyorum. Düşüncelerim kişiye ve parti kurumuna değil ülke olarak bakıp değerlendirmeye çalışıyorum. Amerika bir yandan altyapı çalışmalarına destek veriyor gibi görünse de aslında ülke olarak Ortadoğu bataklığına sokmaya çalışıyor, benim askerlerim oralarda şehit ediliyor. Şimdi de başkanlık sistemi ile gerek kararnamelerle gerek tek başına kararlarla Ortadoğu yaptırımlarında Amerika ülkemizi kullanmaya çalışamaması için hayır oyumu kullanacağım" şeklinde konuşunca başkan, 'bir soru soracağım size' diyerek tekrar sözümü kesti.

'Buyurun' dedim.

Başkan; 'Onbeş yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye aynı mı?. Aradaki kalkınmayı göremiyor musunuz? Kalkınma yaşanırken birileri zengin oluyor ve vatandaşın mağdur edildiğini mi düşünüyorsunuz?' şeklinde konuşunca şöyle cevap verdim kendisine;

- Efendim mağdur edilmek ne kelime cebimizden çalınıyor. İşte örnek Orhangazi köprüsü. Garanti kar sistemi ile yapılmış olan köprü zarar ediyor ve bildiğiniz gibi cebimizden ödüyoruz.

Başkan gene sözümü keserek,

- 'Öyle bakmayın. Köprü etrafındaki vatandaşlara ait arazilerin değer artışını düşünün' der demez bu sefer ben kestim başkanın sözünü..

- "Ben o arazilere 'rant' derim başkanım" dedikten sonra samimi bir vedalaşmayla son buldu konuşmamız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2097
Toplam yorum
: 1096
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 464
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster