Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Eylül '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
39244
 

Bir bayanın, bir erkeği evliliğe ikna etmesi için ne yapması gerekiyor?

Bir bayanın, bir erkeği evliliğe ikna etmesi için ne yapması gerekiyor?
 

Bir bayan, sevdiği ve yada çıktığı erkek arkadaşı ile devamlı “kız arkadaşı”, yada sevgilisi olarak kalmak istemez. Bayanlar, erkek arkadaşları ile mutlu bir gelecek hayali kurarlarken, nedense erkekler de genel de “evlilik” lafını duyunca kaçacak delik ararlar.

Bu da işin cilvesidir.

Peki erkekler neden evlenmek istemezler?

Bunun çeşitli nedenleri vardır. Bazıları şunlardır;

Evlenince “özgürlüklerinin kısıtlanacağını, ve sorumluluklarının artacağını” bilirler. Bundan dolayı iyi bir ilişkiyi bile evlilikle bitirmek istemezler.

Ayrıca kız arkadaşı ile çıkarken, mutlu olan erkeklerin bazıları, evlendikten sonra, sevginin biteceğine, mutsuz olacaklarına inanırlar.

Oysa evlenince, erkekler iş hayatlarında daha başarılı oluyorlarmış.

Erkeği evliliğe ikna etmek önemlidir. Peki ikna nedir?

İkna, inançları, tutumları, niyetleri veya davranışları değiştirmeye yönelik bir girişimdir. İkna etmek iletişim için önemli bir olaydır. Hatta ünlü düşünür Aristo iletişimi “ ikna etmenin bütün uygun anlamları” biçiminde tanımlamaktadır.

Bir bayan olarak, bir erkeğe düşüncelerinizi anlatırken ya da onu ikna etmeye çalışırken zorlanıyorsanız doğru yöntemleri kullanmıyorsunuz demektir.

Peki bir bayanın, bir erkeği evliliğe ikna etmesi için ne yapması gerekiyor?

Erkeğin annesi ile samimi ilişki kurulmalı, ona düşman olunmamalıdır. Mesela hastalık anında ona bir “geçmiş olsun” demek bazen çok şeye bedeldir. Bir şeyinin eksilmez, ama çok bir şeyler kazanabilirsiniz. Bu şekilde yada başka şekillerde, yani her nasıl olursa olsun, erkeğin annesinin sempatisinin kazanılması gerekir. Bu bir erkeği ikna etmek için altın kuraldır. Esas olay buradan geçer. Çünkü erkeklerin çoğu annelerine her zaman önem verirler, onların sözlerine güvenirler.

Bunun dışında, her birliktelik, çıkma evlilikle sonuçlanacaktır diye bir kaide yoktur. Bir erkekle arkadaşlık yaparken, her zaman evlilikten söz etmeyin. Onu sıkarsınız, kızdırırsınız. Onun yavaş yavaş o yola gelmesini bekleyin. Her şey zamanla yoluna girdiğini göreceksiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bunlar iyi hoş işin rahat kısmı peki dha önce bi hata yapıp biriyle birlikte oldn snra bi başkasına aşık oldun 2nizde deli gbi seviyorsunuz birbirinizi evlenmeyi 2nizde istiyorsunuz ama dha önce biriyle yaşamış oldugun ilişki yüzünden olmuo erkek şimdi bunu kaldıramadığını söylüo bu şekilde uzun yıllar devam ettiniz ama evlenmeyi sözkonusu edemiyorsuz bu durumda nsl ikna edebilirim peki ve git gide sona yaklaşıyoruz o bnm zamanımı hayatımı olmayacak sonu gelmeyecek bişey için çalmak istemio ama bnde o olmadan ztn bi hayat istemiyorum ama bitürlü onu ikna edemiyorum

kübra ceran 
 28.12.2009 20:04
 

bende canana katılıyorum erkeklerin annelerini hoş tutmak lazım???????????

Havva 
 15.09.2007 22:21
 

Sayfamdaki yazıyla ilişkili olarak yaptığım yorum, sizin blogunuza doğru kaydığı için burada devam etmek istedim: Yukarıda bahsettiğiniz kadın tipi ne yazık ki "zayıf" karakterli bir kadın tipidir. Ne demek evlilik üzerine karşısındaki erkeği ikna etmeye çalışmak. Ne kadar onur kırıcı bir şeydir bu! Evlilik ortaklaşa alınması gereken bir karardır ki ne kadın erkek üzerinde ne erkek kadın üzerinde böylesi bir baskı yapabilir. Erkeklerin annelerine olan düşkünlüğüne gelince; "hayırlı evlat" annesine de babasına da düşkündür. Kadını erkeği olmaz! Konuyu tekrar evliliğe çevirelim: Bir birliktelikte kadın ve erkekte huzurluysa, ilişkileri öncelikle birbirlerine karşı saygılı bir şekilde ilerleyebiliyorsa ki sevgiden bahsetmeye gerek yok, zira zaten birliktelerdir, birbirlerinin ailelerine de saygı göstermelilerdir. Siz karşınızdaki insanı her şeyden sıyırıp almıyorsunuz ki onu her şeyiyle kabul ediyorsunuz. Yok etmiyorsanız, evlenmeyin! 

sempatikperi 
 15.09.2007 13:03
Cevap :
Yazdıklarım benm düşüncelerim, ama birlikteliklerde bayanların daha çok evliliği düşündüğü yalan mı? Değilse kim kimi ikna etmek zorunda, bence yorumunuz kendi içinde çelişiyor.  15.09.2007 17:11
 

Bence olusa olur,olmazsa olmaz:)Zorlamanın bir anlamı yok kızlar.Sevgiler.

Ufaklık 
 15.09.2007 9:09
Cevap :
en doğrusu o zorlamayla bir şey olmaz.  15.09.2007 12:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 678
Toplam yorum
: 1693
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2742
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster