Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
379
 

Bir blog yazarının hayali...

Bir blog yazarının hayali...
 

farm1.static.flickr.com/167/369319026_5216109...


Blog yazıları yazmaya başladığından beri gece yatağa yattığında ertesi gün ne yazacağını düşünürken uykuya dalıyordu. Ama her sabah kalktığında aklında bir konuyla uyanıyor ve günde sadece bir yazı yazıyordu. Onun da nedeni bir arkadaşından duyduğu fantastik bir öykünün etkisinde kalmasıydı.

Öykü aynen şöyleydi:

Adamın biri her sabah uyandığında evinin önündeki nar ağacında bir nar görür ve her gün o narı yiyerek karnını doyururmuş. Bir gece evine yatılı bir misafir gelmiş. Kendisi sabah uyandığında nar ağacında her zamankinden farklı olarak bir yerine iki nar olduğunu görmüş. Adam narın birini misafirine vereceği yerde, onu ertesi günü yemek üzere saklamış, diğer narı da ikiye bölerek yarısını misafirine vermiş. Ancak ondan sonraki günlerde ağaç kendisine hiç meyve vermemiş.

Blog yazarı sanki günde iki tane yazı yazarsa sonraki sabahlarda aklına hiçbir şey gelmeyeceğini düşünür, bu yüzden günde birden fazla yazı yazmazmış.

Yazmaya başladığından beri okuduğu kitaplarda, konunun içeriğinden çok, yazarın uslubuna dikkat eder, her yazardan bir şeyler öğrenmeye gayret edermiş. Kendi gibi blog yazarı olarak yazmaya başlayan bazı arkadaşlarının artık birer kitapları olduğunu görünce belki kendisi de ilerde bir kitap çıkarabileceğini düşünürmüş. Ama onun ideali, yazdığı öyküleri derleyerek, gireceği bir yarışmada derece almasıymış. Kimbilir belki de ödül sahibi olunca bundan sonra yazacaklarının onun için daha değerli olacağını düşünür, ancak bunun şimdilik sadece bir hayal olduğunu da yadsımazmış. Tanınmış roman yazarlarının ancak uzun araştırmalar sonunda, yıllarını vererek iyi bir noktaya geldiklerini biliyor, blog yazarlarının ise içinde kısa öyküler ve şiirler bulunan kitaplarının yayınlanmasının daha kolay olduğunu düşünüyormuş.

Herkesin hayalleri gerçek olsa dünya ne kadar güzel olurdu. Bütün blog yazarlarının hayallerinin gerçek olması dileğiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu duyguları çok taze yaşayan biriyim .. aranıza katılırken ve burda yazı yazmaya karar verirken çok heyecanlanmıştım aynı heyecanın hiç bitmeyceğinden eminim ... hayallerimiz gerçek olacak değil mi erol abi çünkü bizler inanarak yaşıyoruz ve biliyoruz içten ettğimiz bütün dualar kabul olacaktır..

Nilay -ca 
 07.10.2010 21:15
Cevap :
Şu bir gerçek ki "Neye inanırsan er veya geç onu yaşarsın." Yeter ki içten inan. Heyecanını hiç kaybetmemeni dilerim. Selamlar...  13.10.2010 16:08
 

iFırsat bu fırsat bende hayalimi sölim. Benim de hayalim, blogerların birbirine köstek olmaktan vazgeçmeleri. :) Sevgiler.

Esma KAHRAMAN 
 16.10.2008 17:02
Cevap :
O konuda size katılıyorum. Köstek yerine destek olmaları benim de ideallerimden biri aslında. Sevgiler, esen kalın.  19.10.2008 14:52
 

Yazını okuyunca dudaklarımdaki gülümsemeye engel olamadım... Laf aramızda beni anlatmışsın : ))

Ali Gülcü 
 16.10.2008 15:04
Cevap :
:) İnşallah sen de hayallerine bir an evvel kavuşursun. Selamlar...  19.10.2008 14:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3398
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster