Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '20

 
Kategori
Yapı / İnşaat
Okunma Sayısı
50
 

Bir Can Daha

Giymiş takım elbisesini, takmış kravatını ve deprem enkazının önünde canlı yayında depremle ilgili ahkam kesiyordu bu sabah saatlerinde şehir planlamacı Nihat Bey 'çimento şöyle kullanılmış harç şöyle yapılmış' diye (soyadını yazmaya gerek yok)

Kurtarma ekiplerinin bir can daha kurtarmanın peşindeyken, Eda Nur kurtarma görevlisi İnci adında çocuğumuzu kurtarmaya çalışırken Nihat Beyin artistliğine dayanamayıp sosyal medyada adını soyadını sorgulayarak uluştım kendisine ve yazdım 'artistliği başka zeminlerde yapınız kınıyorum' diye sitem ettim ve okuduğunu gördüm.

Aynı planlamacı öğleden sonra aynı yerde kamera karşısına geçti ama ceketini ve kravatını çıkararak gömlekle.

Sadece Nihat Bey değil, gelmiş geçmiş tüm Nihat Bey gibi şehir planlamacıların sorumsuzca davranmalarından dolayı depremlerde bu kadar can kaybına yol açıyor.

Gelişmekte olan bizim gibi ülkelerde küresel ekonomiyi yönlendiren kapitalizm çok farklı şekilde yansıdığını görüyoruz son otuz-otuzbeş yıldır. Daha çok kazanma hırsı daha çok mülk edinme hırsı deprem sonrasında maalesef can kayıplarını arttırıyor. Şöyle ki; mutahit daha çok kazanmak için çimentoyu eksik kullanıyor, daha fazla mülk edinmek için kapasitenin üzerende daire yapmaya çalışıyor. Profesörlerin sık sık tekrarladıkarı 'deprem öldürmez, inşaat öldürür' söylemleri doğrulanmış oluyor.

Hırs, daha çok sevmek daha çok karşı tarafa saygı göstermek adına yapılırsa hayat daha güzel olur unutmayınız.

 

 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zor zamanlarda herkesin kendisi için önemli olan ortaya çıkıyor. Kimisi için siyaset, kimisi için can kurtarmak, kimisi için de yapılanı eleştirmek önemli. Orada en önemlisi insan hayatı sonra yapılacaklar elbet zamanı gelince yapılır.

Halikarnas Balıkçısı 
 01.11.2020 2:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2272
Toplam yorum
: 1107
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 449
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster