Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '19

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
25
 

Bir Çekap Kazığı

Geçen hafta engelliler haftasıydı. Ben de yıllık izin aldım iftarlar radyo programları bir kez de konferansımız oldu.

Çağrı merkezlerine fazla itibar etmem ama bu kez tongaya düştük. Çağrı merkezinden beni aradılar efendim çekap kampanyamız var. Daha önce benim sürekli muayene olduğum özel hastahane ee sizi dört doktor görecek sekiz yüz liralık çekap üç yüz  liraya indi dedi. Bende oo iyi dedim. Kanser tedavileri diyor zaten bazı kanser testleri ücretsiz yapılıyor. Kan testleri onlarda çoğu ücretsiz neyse ben şunu dedim ben şeker hastasıyım lütfen üç aylık değerlerim de ölçülsün. Oda tamam olur dedi. Paketi satabilmek için her şeye tamam diyor.

Neyse izinliyim de özel hastaneye gittim. Kan tahlilleri ve bahsettikleri testler yapıldı. Ben etrafı dinlerim. Sanırım bir kişiye de göz muayenesi sözü vermişler. Adam da haklı olarak itirazlarını dile getiriyor. Neyse efendim beni dört doktora göstereceklerdi ya sadece dâhiliye uzmanına gösterdiler. Beş yıl önce de aynı hatayı yapmışlardı ama ben itiraz edip üç aylık değerimi istemiş ve almıştım. Hocayla sonuçları değerlendiriyoruz. aa beş yıl önce benim tiroitler yavaş demişlerdi şimdi hızlı diyorlar. eee benim tiroitlerde hayatın ritmine ayak uydurmuşlar. Hocam üç aylık kan şekeri değerim nasıl dedim o da bakılmamış dedi. Ben de bakılsın dedim. Bir saat sonra aradım yarın dediler neyse bir gün sonra aradım cevap yok.

Yavaş yavaş sinirlenmeye başladım. Beni yetkiliye başhekime bağlayın diyorum. Görevli burası özel hastahane başhekim yok diyor. Beni anlaşmalı çekap yetkilisine bağladılar Aysun dediler başkası çıktı. Arkadaşa durumu özetledim. O da sizin şeker değerleriniz hazır dedi ben de bana bilgi verilmedi dedim. O sinirle bir gün önce kulak burun boğazdan aldığım randevuyu iptal için aradım. Meğer bana kayıt açılmamış. Neyse bir görevli aradı. Üç aylık değerimin beş. Altı olduğunu söyledi. Ben bir ay sonra başka bir hastahaneden değerlerimi tekrar ölçtüreceğim. Çünkü bu hastahaneye inanmıyorum. Devlet hastahaneleri bu özel hastahaneden daha iyi. Şikâyet edecektim uğraşmak istemedim. Çağrı merkezinden babanız bile arasa inanmayın dolandırıcılıktan benim gibi kazığı yemeyin.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1156
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 64
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster