Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '14

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
624
 

Bir çift şefkat kokan avuç içi lütfen bayım...

Bir çift şefkat kokan avuç içi lütfen bayım...
 

Babamın ellerinden tutup gezdirdiği minicik bir kız çocuğuydum.Diğer çocukların aksine babamın ellerini bırakıp oyun peşine düşenlerden olmadım hiç.Hep o güven ve sevgi dolu avuç içlerini tuttum.Çünkü o avuç içleri beni bütün kötülüklerden koruyan en güçlü kalkanlarımdı.

Sonra büyüdüm biraz, hala o eller ve avuç içleri yanımdaydı ve ben ne zaman dışarıya çıksam en güçlü kalkanlarımı kuşanıp çıkardım.Hayatım boyunca her zaman o avuç içleri yanımda olur sandım ama yanıldım.

Zamansız bir şekilde o eller beni dış hayatta terk etti.En güçlü kalkanlarım olan o avuç içleri artık sadece evde yanımdaydı ve ben evin dışında korunmasızdım.Benim güçlü adamım hastaydı artık ve hep evdeydi.Kötü ve üzücü bir durumdu bu ama yine de en güçlü kalkanlarımın,minicik ellerimin içinde kaybolduğu o avuç içleri hala yanımdaydı.

Artık dışarısı tehlikeliydi işte benim için.Adım atmak ne zordu, o avuç içlerine tutmadan yürümek...

Düşmek hep düşmek...

Düştüğümde beni kaldırmak için uzatılan o eller, o avuç içleri hep yabancı...

Kanayan yaraları saklama çabası ve her defasında o avuç içlerinin özlemiyle yeniden kalkmak ve yine düşmek...

Ve sonra sen...Yine düşmüşken uzatılan bir el.Bu defa farklı.Yabancı değil,tanıdık.Küçüklüğümde güven ve sevgi dolu o avuç içlerine benzer.

Sonra güven,huzur,mutluluk,sevgi...Çok uzun zamandır hasret kalınan duygular ve en önemlisi şefkat.Baba şefkatı gibi.Ait olma duygusu ve korku...Uzun zamandır hasret kaldığım duyguları yaşatan o avuç içlerini yine zamansız kaybetme korkusu,sevmekten korkmak,karışıklık...

Ve bu karışıklık içinde yine düşmek hemde en sert olanından.Aradığım, mutluluğu ve huzuru bulduğum o avuç içlerini yine kaybetmek.Tarifsiz acı,keder...

Avuç içlerine hasret kalmak ve o ellerin özlemi...Tarifsizce sadece avuç içlerini öpme istediği...

Uzun zamandır hasret kalınan o ellerin benzeri olan güven dolu,ŞEFKAT açlığını gideren avuç içlerini sadece bir defa öpmek...

Avuç içlerinize hasretim bayım gelir misiniz yine?Kanayan yaralarımı,kimsesizliğimi sarar mısınız yine şefkat dolu ellerinizle? 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 354
Kayıt tarihi
: 06.06.14
 
 

2 Mayıs 1991 Şanlıurfa doğumlu, Harran Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster