Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
137
 

Bir Çift Yüreğe Ölüler Serdik

 

     Sizi bilmem ama yüreğim gögüs kafesine sığmıyor . Ruhum bedenime sığmıyor . Canım , can çekişiyor . Vaz geçmek istiyorum ama nereden başlamalı onu da bilmiyorum . İstemek ile olur mu sanmıyorum , lüksüm yok. Terk etmek istiyorum , alıp başımı uzaklara kaybolmak istiyorum , mümkün olmadığını biliyorum.

     Bu kadar mı zor?

     Evet her şey bu kadar zor .

     Siyaset ateşi bacayı sarmışken, ülke insanıyla yanıyor . İnim inim inleyenlerin can çekişini  ‘duyan yok’  demek mi gerekir ya da ‘ takan  yok ‘ mu ?  Halk ; mutsuz ,huzursuz , güvensiz, bin bir cebeleştiği kıskaçlarında ölmek için yer arıyorlar .

      Doğrusu halka  üzülmek de  istemiyorum

      İnsan değiliz ,hepimiz potansiyel kan emicileriz ve sonra birbirimizi yemeye  her zaman hazırız . Irkçılıkla yedik /yiyoruz biz arsızlar . Sonra hala üstünlük naralarını semalarda coşturuyoruz her zaman diliminde zuhur bulan bu  dinamizmin, legal örgüt olduğunu göremeyecek kadar körüz ahali !! .. 

       Din / mezhep , dil / ırk  malum ..

       Sosyal devlet olamamanın eksikliğinden dolayı vatandaşın ekonomik güvencesi yok , açlıktan psikolojik travmalar sonucu bir yılgınlık, bıkkınlık, yetersizlik duygusu derken cinnet / ölümler ve öldürülmeler  denen bir eylem var . Peki üstünlük duygusu karın doyuruyor mu ? Zengin daha zengin , fakir daha fakir olsa ne yazar birileri için .  Hem rahat güdülecek birilerinin olması gerekir ama bu  mekanizması işlemesi bazılarınca şart.  Yenir mi ? Hem de gönül rahatlığı ile ..

       Bilinçsizliğin ceremesidir

      Medeniyetsizliğimizin sonucudur

      Öğrenmeye kapalı olmamızın

      Okumayı can sıkıcı , gereksiz gördüğümüzün

      Daha kötüsü kendimizi “ Bulunmaz Hint kumaşı “görmemiz

      Sözde okuyup / bilmişlerimiz ise pratik yoksunu olduğumuzun  dum dubasındayız .

       Bunların ve sonra birbirimizin ağır hayatlarına , dinamit koymaktan yoksunmayız . Aşk / meşk , sosyal hayatımız , aile , iş ..

 En önemlisi ise  ( benim için yürek yarası  asıl budur ve gözüm açıkta gitmesin diye elimde baston olsa bile vaz geçmeyeceğim isteğim  )  olmak istediğimiz yerde olmamamızdır .  

      İpe , un asıyoruz velhasıl

      Ve bir çift yüreğe, ölüler serdik ..

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sosyal devlet olamamanın çok büyük acısı ve günahları var üstlerinde,dilerim ki bedelini öderler de bilgi dolaşmaya başlar yeni doğanların kanında.Ah nasıl da damla damla birikir de sıra sıra acılı göller oluşur içimizde...Dilerim ki daha saygın kılar sizi isteğiniz Tuanna Selamlar.

Abbas Oğuz 
 11.01.2019 18:50
Cevap :
Sevgili üstadım, teşekkür ederiz bu güzel dileğiniz için. Saygılar   11.01.2019 22:02
 

İsyan hep isyan ama elimizden bir şey gelmiyor, yoksa aslında geliyor mu

Kerim Korkut 
 04.01.2019 9:35
Cevap :
Sevgilerim olsun Sayın Korkut   04.01.2019 14:45
 

Sevgili Tuanna yazının içeriğini taşıracak kadar fazla sorgulamışsın, dum dubacılık bizim işimiz tüm olanlara rağmen yine de sevgi diliyorum, yeni yıl adalet, özgürlük, ahlak getirsin diliyorum, sana ve tüm insanlığa bolca (yeterince) sağlık, mutluluk istiyorum.

Nizamettin BİBER 
 31.12.2018 10:17
Cevap :
Sevgili Nimamettin Biber, Yeni Yıl Aşkına. . Yeni yılımız, bir sonraki yılı aratmasın. Kõtülük, iyilikle değişsin. Õzümsenen yaşanan erdem, benliğimizi sarsın . Sevgi yumurcağından, gõzlerimiz ışısın. Bilgi bilgi bilgi , bizleri sarhoş etsin. Bilgi var ya harmanlanan olup, her zerremize işlesin. Ona giden her kapı, õnce bana açılsın sonra size açılsın ( amin /amen ) Kardeşlik, ciğerden olsun. 'Kim neyi diliyorsa ' kusura bakmayın bunu diyemem . Doğrusunu dilemeyi, yüreğimiz aklımız õngõrebilsin . O Teşekkü ederim güzel yürek. .  31.12.2018 17:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 144
Kayıt tarihi
: 22.04.16
 
 

Sorgulamakla meşgulum, her şeyi sorguluyorum. İzmir / Eğitim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster