Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
516
 

Bir çocuğun içinden....

Bir çocuğun içinden....
 

".... Ben küçükken ufak kalacağım sanırdım... Ama büyümek isterdim inatla... Beni leyleklerin getirmediği bilirdim... Kadınların kendiliğinden hamile kalmadığını da... Güzel olacağım sanırdım büyüyünce... Ama ben küçükken en güzeldim... Öğretmen olmayı istedim bir dönem... Ama bambaşka bir bölümdeyim.... Clementine' deki ateşten korkardım, gerçek sanırdım... Beni de yakacak diye kaçardım... Dua edince gerçek olur sanırdım... Aşık olduğumu da sandım küçükken.... Dünya dönüyor sandım... Canım yandığında ve ağladığımda, uyursam herşey normale döner sandım... 4 yaşında iken öleceğimi sanıp doktorlara yalvardım beni kurtarın diye... Saçlarım hep kıvırcık olacak sanırdım... Fön teknolojisinden habersiz... Bir tarafım hep tahta gibi kalacak sanırdım... En dertli benim sanırdım ağladığımda ama dert bende değilmiş sadece... Herkeste bir tane varmış numune... Şekilciymiş insanlar iç güzellik iç çamaşır gibiymiş onlar için... Kırmızı ya da beyaz ya da siyahmış... Muayen olmak kadınlara özgüymüş.. Ama " kadın olmak " bir kadın için ağır... Kız ile kadın arasındaki yedi farkı bilmezdim küçükken... Ama tek fark varmış ince bi perde olan... Ya da düşeş atılan bir " zar " belki de hep " yek " yaşayan..."

Saygılar Efendim...

Nonethelessh...Tarih: 03.12.2005. saat: 17.35

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çocukluk düşlerinden kadın hallerine bir kaç satırla güzel bir yolculukut, tebrikler..

erol aslan 
 20.11.2007 10:16
Cevap :
Teşekkür Ederim Sayın Aslan... Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım durumun "önemini"... Saygılar sunuyorum...  19.12.2007 12:15
 

Biraz felsefeyle karışmış algılamada düşündürüyor sanki.. Çocukluktaki kendinize bakış ve bugünkü anlatım güzel bir denge içinde. tebrikler anlatım tarzınıza. Saygılarıma.

Ermert Revsen 
 14.10.2007 22:15
Cevap :
Teşekkür Ederim Sayın Revsen....Zor bir bakış oldu ama anlamlı oldu...Önemli olan da bu...  15.10.2007 15:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 879
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

Tuti mucize-i guyem ne desem laf değil, çerh ile söyleşemem ayinesi saf değil! Ne acayip... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster