Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '06

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
663
 

Bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak....

4 ocak gibi sıradan bir günün benim bundan sonraki hayatımda anlamı çok büyük olacak.. Ben o gün sigarayı bıraktım..!! Zaten 6 aydır hep kafamda evirip çeviriyordum. Nasıl olur, ne zaman bırakırım, içmeden durabilir miyim? Hep bunları düşünüyordum . Hangi yolla bırakacağımı bile belirlemiştim ama bir türlü cesaret edemiyordum. O gün bir işimi halletmek için Beyoğlu'na gitmiştim. Sigarayı bırakmama yardımcı olacak merkezin önünden geçip bilgi almak istedim. Hani nasil yapıyorlar bir sürü para ödeyeceğim bu işin garantisi var mı yoksa herşey bana mı bağlı diye konuşmak istedim. Baktım taşınmışlar, pencerede bir afiş: "Gördüğümüz yoğun talep üzerine aşağıda yazan yeni adresimizde size hizmet vermeye devam ediyoruz.." Ancak maalesef afişin adres kısmı yırtılmış. Telefonun da son numarasını beraber götürmüş. Hadi dedim kendi kendime. Numaraları tek tek çevirmeye başladım. Baksana bir sürü talep varmış adamlar sığmamışlar ofise.. Üçüncü aramada buldum doğru numarayı. Hemen gelin dediler. Titreyerek gittim. Anlattılar. Para iadesini, referenslarını, hayatın bundan sonra daha güzel olacağını söylediler. Eğer istersem 1 saat boşluk olduğunu randevusuz girebileceğimi, yoksa birkaç gün sonrasına randevu almam gerektiğini söylediler.

Son sigaramı içtim. Hem de yarım yarım.... Kapının önünde diğer yarımı bırakıp içeri girdim. 1 saatlik seans sonunda dışarı çıktım. Ayaklarım korkudan titriyordu en büyük kalkanımı kaybetmiştim. Kendimi çıplak gibi hissettim. Hemen köşede bir simit sarayı vardı oraya girdim. Aslında yasak olmasına rağmen bir çay içtim. Canım onu istemedi. Bir güven gelsin mi bana... Oh dedim kurtuldum bu illetten, keşke daha önce gelseymişim bak ne kolaymış... Sen misin bunları söyleyen, eve geldim ellerimi koyacak yer bulamıyorum. Hayatımdaki herşeyi sigara düzenlemiş sanki, onsuz hiç bir şey yapamıyorum. O gece çok ağladım 15 yıllık arkadaşımdan ayrıldığım için.İlk 3 gün daha iyi geçti ama aldığım seansın etkisi yavaş yavaş geçmeye başlayınca benim için kabus da başladı.

15 gün çok kötü, sonraki 1 ay daha iyi, 3 ay iyi, 4. ve 5. aylar süper geçti. 4 Temmuz'da 6 ayımı kutladım. Artık hiç aramıyorum, onsuz yaşamayı öğrendim. Artık kendimi daha özgür, daha bir üst sınıfa dahil (ne demekse) , daha güzel, daha sağlıklı hissediyorum. Özgürüm çünkü artık gittiğim yerlerde sigara içebilir miyim acaba diye düşünmek zorunda değilim. Uzun uzun alışveriş merkezlerini dolaşabiliyorum artık. Uzun uçak veya otobüs yolculukları beni korkutmuyor. Gittiğim gezilerde içeceğim sigara paketi sayısını hesaplayıp önceden almak zorunda değilim artık. Kahve, çay onsuz da çok güzel. Cildim harika, ellerim bembeyaz, ojeler yarım saatte sararmıyor, sesim bağıra çağıra şarkı söylesem de kısılmıyor. Ama sanki bir şeyler eksik gibi. Çok üzüldüğümde ya da çok sevindiğimde yanımda birisinin olması lazım ama yok sanki. Sanki hayatımda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak gibi. Daha tam anlayamadım belki, belki 1-2 senee sonra herşey daha güzel olacak aşk acısı gibi zamanla azalacak belki. Ne dersiniz?.... Bir de sigara içen bir resmimi koymak istedim aslında buraya ama bilgisayarda bulamadım öyle bir resim hepsini silmişim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 978
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

İnsanın kendisi hakkında bir şeyler yazması ne zormuş. 1970 Ankara doğumlu ama İstanbullu, 10 senedi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster