Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Eylül '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
86
 

Bir damladan okyanusa…

Bir damladan okyanusa…
 

İki zerreciktik. Aynı gökyüzünün altında farklı yeryüzünün üzerinde birer kuytuda oluştuk ve sonraları tesadüf zannedeceğimiz planlanmış çarpışmayı bekliyoruz habersizce.

Bedenselleştik, bebek, çocuk, yetiştin olgun olasıya kadar iki hayatın içinde eşlik eden iki zerreydik. Geçkin ve tükenmiş olmadan önce gel de çarpışalım. Karşılaşalım, Bakışalım ve bu dünyanın tüm kirli tüketilmiş insan anlayışına inat hissetmeyi başaralım.

Gülsene bana. Gelsene bana. Sevsene beni.

İstasyon, liman, köşe başı tecrübe konteynırlarının içi artık yeterince pis kokuyor. Geri dönüşümü de yok üstelik. Ben ikimiz için yeni bir arazi buldum. O araziyi verimli yapan bir damla su oldum önce. Kendim kendimden çoğaltıp tüketecekleri sildim. Damlaydım. Duruydum. Huzurdum. Senin dilemediğindim. Seni dileyendim. Biliyorum dilenen, gerçekleşen, gerçekleştireceğim o eşsiz dilek sensin.

Bir damla suydum ve düştüğüm topraklarında kendimden çoğaldım. Çoğaldıkça bir yurt açtım kendime. Seni biriktirdikçe büyüdüm ve biraz sızıntı ile karışmaya başladım topraklarına. Karıştıkça her bir damlam için bir yol yarattım. Sızıntıdan akıntıdan nehire, şelaleye ve denize kavuştum sonunda. Sen bilmediğim bir yerde çorak toprakları yeşerten damla, benim olmadığım bir yerlerde sendeyim.

Sen yeşerip gururunla gezinirken ben seni hissetmenin şölen sevincindeyim şimdi. Görüyorum. Bir kadının gözlerine hissettiğin için değdirdiğin gözlerindeki mutluluğu heyecanı görüyorum ve mutluyum. Sevebilmeyi başaran bir insan olduğuna şahit olduğum için mutluyum sevgili.

Bir kıyafeti, bir kadehi dolduran her hangi bir meyve özünü, bir şarkıyı ya da bir şiiri içinde senden zerrecikler var diye sevebiliyorum. Gördüğüm her varlık seninle anılırsa güzel sanki. Senden sensiz anılar biriktiriyorum. Belki bir gün beni dilersen tüm heyecanımla nefes nefese anlatacağım sana olan biten ve tüm birikmişlerimi. Biraz gözyaşı ya da saçmalamalarıma güleriz belki birlikte.

Birlikte olalım da sen hep gül. Ben de sana güleyim, seninle dolup taşan ruhumun aşk hali ile.

Gelsen, sevsen, sevilsen, hissetsen olmaz mı?

Gel karışalım. Karıştıkça çoğalalım etrafımıza bulaştıralım sevmenin aşk halini. Her seven sevgisini yoklasın şöyle bir. Bu sevmekse benim ki ne diye sorsun kendine. Sevmekle yaşattığım aşksın sen. Ge de aşktan bir yaşam yaratalım.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 154
Toplam yorum
: 85
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 217
Kayıt tarihi
: 22.08.15
 
 

Karşı kıyıdan kendi topraklarına geri dönmüş bir ailenin İstanbul'daki bolca edebiyat kokan evinde ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster