Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
581
 

Bir de duyarlı olmayı becerebilsek keşke

Bir de duyarlı olmayı becerebilsek keşke
 

13 askerimizin kalleşçe şehit edilmesinin üzerinden 1 gün geçti. Hainler 13 fidanın umutları, hayalleri, sevgilerini aldı götürdü, onları bu hayattan çok erken kopardı. Biz ise hala bu acı olayı yeteri kadar benimseyemedik, gereken tepkiyi gösteremedik. Aslında bu vurdumduymazlık Türk milletinin karakteri olmaya başladı son günlerde. Sokakta, okulda, işyerinde olup biten her şeye tepkisiz kalmak, ilgisiz olmak gerçekten işimize geliyor nedense. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile geldiğimiz bu nokta gerçekten içler acısı. Sorgulamayan, araştırmayan, kendi başına gelmediğinde en ufak bir tepki bile göstermeyen bir toplumun ferdi olmak büyük bir yalnızlığa sürüklüyor, utandırıyor beni. Bu durum unutmayalım ki Türkiye’yi bölmeye, bölgeler arasına sınırlar koymaya çalışan odakların asıl umut kaynağıdır. Şu anda önemli olan toplum olarak ortak bir bilinç yaratmaktır.

Bu bilinç ise mafya dizileri izleyerek, sabun köpüğü gibi magazin programlarının başında toplanarak, okumak ve emek sarf etmek yerine kolaycılığı empoze ederek genç beyinleri uyuşturan programlar yaparak kazanılamaz. Böyle bir toplumdan da yaşanılanlara tepki göstermesi beklenemez.

Artık kabuğumuzu kırma, olaylara farklı açılardan bakma zamanı gelmiştir. Tepki gösterelim, gösterelim ki ülkemizi farklı boyutlara taşımak, kaos ortamına sürüklemek isteyenlerin oyununu bozmak adına bir adım atalım… Hala zamanı gelmedi mi sizce de?

Türk toplumunu daha duyarlı olmaya davet etmekten başka neler yapabileceğimi sorguluyorum elbette. Şu an için yapılabilecek tek çare uyanmak ve silkelenmektir bence…

Serhat SEVİM

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Veya "Mankut" olmak. Yazınızı bütün kalbimle destekliyorum.. Tepkili ve duyarlı olmanın "Vatan, millet, Sakarya!" yaftasıyla veya "Boş heyecanlılık"la ucuzlatıldığı ülkemde sanırım her eve bir ateş düşdükten sonra "Sakarya ve Çanakkale ruhu" canlanacaktır.. Biraz uzun cümle oldu... Bu arada aramıza hoşgeldiniz.. Gönlünüze ve kaleminize sağlık...Selam ve saygılarımla..

murat ertaş 
 11.10.2007 10:30
 

Sabun köpüğü gibi magazinler Türk halkı olarak bunu izlemeye devam ettiğimiz sürece olanaktır. Keşke başkaldırıp bu programları istemiyoruz dense... Ama 13 şehit vermişken Pop star alaturka izleyen bir milletiz biz... Şimdi kim kalkıp şikayetçi olur söyle... Bir kaç duyarlı insan. Yeterli mi sence?

Pınar Yeşiltay SEVİM 
 11.10.2007 3:35
 

izinli ve evdeyim...tv de izlediğim ağlayan kadınlar, aciz eşleri.. ağlayan yardım talep eden çocuklar...bir evimiz olsa yeter diyorlar... Bizde diyoruz ama nerde... kolaycılık her yanımız da bizim yatırımımız eve değil eğitime...medyanın oyuncağı insanlar..acı ? o birgünlüktü haberlerde geldi geçti...

Halide 
 09.10.2007 15:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 419
Kayıt tarihi
: 05.10.07
 
 

Son zamanlarda klarnete merak salmış, eşinin zoru ile kitap okuyan, satış mühendisi olarak görev yap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster