Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
388
 

Bir devrin hazin sonu ve masum bir soru

Bir devrin hazin sonu ve masum bir soru
 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifasının ardından aklıma ilk takılan; "Türkiye'de siyasi yaşam neden siyasi skandallarla (başarısızlıklarla) son bulmaz da, seks skandallarıyla son bulur?" sorusu oldu.

Bu soruyu arkasından en son sormak istediğim siyasilerin başında Deniz Baykal geliyordu ve hiç istemesemde bu soruyu bugün muhatap konumunda olan Deniz Baykal'a sormak zorundayım.

Gerçekten bugüne kadar özel ve aile hayatı ile ilgili en küçük bir hatası olmayan, eşi, çocukları ve torunları ile örnek bir aile tablosunun mimarı konumunda olan bir kişiye bugün bu soruyu sormak bana oldukça zor geliyor.

Ama skandalın patladığı günden sonra yaklaşık 4 gün suskun kalan, skandalın diğer muhatabını tam anlamı ile aklamadan istifa eden ve konutunda istirahate çekilen Deniz Baykal insanı bu soruyu sormaya ve cevapları üzerinde düşünmeye zorluyor.

Ve şimdi bir kez daha soruyorum:

"Türkiye'de siyasi yaşam neden siyasi skandallarla (başarısızlıklarla) son bulmaz da, seks skandallarıyla son bulur?"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiye'de siyasi sıkandallarla son bulmanın adı, darbedir. Darbeler, siyasi sıkandallarla son bulma olaylarıdır gerçekte ama nedense bazıları darbe düşmanı. Demek ki siyasi sıkandalların ortaya çıkmasını istemiyorlar. Senin bu sorunu, bir yorum olarak geçen bir Alman gazetesi yazmıştı ve bu konuyla ilgili, sansürden geçemeyip başka sitede yayınlanan bir yazı yazmıştım.

Necdet  
 13.05.2010 16:03
 

Sorunuzun bayatlamış ve klasik bir cevabı var." Kimse zamanı geldiğinde çekilmeyi bilmez.Ya da bırakmazlar." Siyasetçi de böyle, antrenör de böyle, profesörü de böyle, Genel Müdürü de böyle, sendikacı da böyle.20 seneden fazladır sendika başkanı olan var. İkinci husus ise, kimse hatasını, başarısızlığını kabul etmez. Hatta," hayatta hiç pişmanlık duymadım" diyenler vardır. Onlara sormak lazım: sen yaşadın mı? yoksa ölümü doğdun? Velhasıl başarısızlık hiçbir zaman kabul edilmez. Yenildik ama ezilmedik deriz.Saygılarımla.

yılmaz çetingöz 
 11.05.2010 18:53
 

Bilgi, görgü , anlayış , seviyeniz bu işte ... Dünyaya bakış açınız ilkelliğinizin fotoğrafı , başarısız olduğunu söylemeniz de gülmekten karnımı ağrıttı ...

Enfal Törün 
 11.05.2010 14:00
 

Hergün yaşandığından bağışıklık kazandık, sevgiler..

Kadri KANPAK 
 10.05.2010 23:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 485
Kayıt tarihi
: 30.07.06
 
 

Kariyerime pazarlama ve iletişim alanında danışman olarak devam ediyorum. Profesyonel yaşamımda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster