Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
181
 

Bir dileğim var

Bir dileğim var
 

Hepimizin hayalleri var. Ama hep hayal olarak kalmasına izin veriyoruz. Çünkü gerçekleşeceğine olan inancımız yok ya da az. Çünkü korkutularak büyütüldük.

Koşma düşersin, alma kırarsın, uyumazsan öcü gelir, ağlarsan umacıya veririm… Doğduğumuz andan itibaren tüm bu negatif komutlar bilinç altımıza işlenmeye başlandı, zaten kollektif bilinç olumsuzluklar yuvası eh bize de tüm bunları yaşamak düşüyor elbette.

Oysa ki hepimiz hayallerimizi yaşamayı hakediyoruz ve buna layığız. Her şeyin en iyisini, kalitelisini, güzelini almaya, kullanmaya layığız. Bunun bile farkında değiliz. Bilinç altımızda ki olumsuz düşünce kalıpları bizi hep en kötüsünü düşünmeye sevk ediyor, sen kötüsünü düşün hazırlıklı ol ki üzülmeyesin, ama iyisi olursa da ne ala, o zaman kat kat sevinirsin.

Birçok uzman fırsat bulduğu her yerde yazıyor, söylüyor;  çekim yasası gereği olduğumuz şeyi kendimize çekiyoruz. Peki  tam olarak bu nasıl oluyor hiç birimiz hala bilmiyoruz. “Pozitif düşününce, parayı kendime çekiyorum” deyince niye gelmiyor? Veya niye pozitif düşünmeye başladığımız zaman içimizden bir ses (ego) “saçmalama ne parası ne çekmesi, 3 kuruş  maaşın var, ana da yok baba da yok, şansın zaten hiç yok ki bir yerlerden  para çıksın,  boşuna kendini yorma o para sana gelmez” demiyor mu? Diyor diyor demez mi?

Peki bunu nasıl yeneceğiz, egoyu nasıl susturacağız? Sevgili dostlar öncelikle bilmemiz gereken şey; hayatımızda her ne oluyorsa veya olmuyorsa önünde ki tek engel biz kendimiziz. Bunu kesinlikle bileceğiz. Sonrası kabul etmekten geçiyor. Parasız olduğumuzu, sevilmediğimizi, sevmediğimizi, dışlandığımızı, hayal bile etmekten korktuğumuzu, keyifli, rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamaya, çalışmaya ve tüm bunlara layık olduğumuzu kabul etmediğimizi bilmemiz ve egomuzu buna ikna etmemiz gerekiyor.

Kabul etmeden hiçbir şeyi değiştiremeyiz. Bazı danışanlarıma bunları söylediğimde “biliyorum ve uyguluyorum Aşiyan hocam ama yine de değiştiremiyorum” diyorlar. Kabul etmemiz gerektiğini öğrendiğimiz için, bilinç üstünde kabul verdik sanıyoruz, öyle olduğu için “tamam madem bunu elde etmem için böyle yapmam gerekiyor o halde yapıyorum” yok işte öyle değil.

Tüm bunların öyle olduğu için yapmak yetmez, sevgili dostlar; inanacağız, yürekten isteyeceğiz. Dini inançlarıımız ne olursa olsun bir Yaratıcı!nın varlığına inanıyor ve o’na dua ediyoruz, dileklerimizi bildiriyoruz. Bazen bu dileklerimiz yerine geliyor, çoğu zaman da gelmiyor ve biz dileklerimiz gerçekleşmediğinde bilinç  altında kendimizi suçluyoruz. Çünkü  Allah’ın varlığı ve birliğinden şüphemiz yok, fakat dilekler çerçekleşmiyor o zaman bizde bir eksiklik var, görevlerimizi tam olarak yerine getiremiyoruz ve “Allah’ın taktir ettiği kulları arasında değiliz ki dileklerimiz gerçekleşmiyor” diye düşünüyoruz.

Oysa ki Allah’ın bütün kularını eşit tuttuğunu, hepimizin bir ve bütünün parçaları olduğumuzu, Allah’ın bizlere özgür irade verdiğini ve bu özgür irade ile ne istiyorsak yapabileceğimizi ve bu yaptıklarımızın Tanrı tarafından hiçbir şekilde yadırganmadığı ve sorgusuz sualsiz kabul edildiğini bilseydik? Hiç birimiz yaptığımız doğru veya yanlış şeylerden dolayı suçlu veya hatalı değiliz. Yaptığımız şeyin, doğru ya da yanlış olması, iyi veya kötü olması tamammen bizim bakış açımızdan kaynaklı.

İyi ya da kötü yok, sana göre kötü olan bir şey bir diğer insana göre iyi olabilir veya o’nun işine yarayabilir. Sana yetmeyen az gelen, şikayet ettiğin maaş, hiç çalışmayan biri için ne büyük bir nimettir bir bilsen. Beğenmediğin arabanın markası ve modeli hiç arabası olmayan ama ihtiyacı olan biri için ayağını yerden keseceği nden dolayı ona sahip olabilirse ne kadar mutlu olabileceğini bir düşün!

İşte bu yüzden, bakış  açımızı değiştirmeliyiz. İyi veya kötü hepsi bizden kaynaklı, hayatımızda ne varsa sorumlusu  tamamen kendimiziz.  Tüm bunları kabul ederek istediğimiz şeye odaklandığımızda ve o’nu yürekten istediğimizde ve hatta olacağına da kesinlikle inandığımızda, onun bizim olmaması için hiçbir neden yok. Olması gerektiği için yapmayın, isteyerek, inanarak yapın bakın görün  hayatınız nasıl değişiyor. Değiştiğinde bana teşekkür etmeyi  unutmayın. ??))

Aşk ile

 

İnstagram: @mucizevidusleratolyesi

Facebook: Aşiyan KUTLU

Mail: asynktl@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 963
Kayıt tarihi
: 21.08.10
 
 

Kişisel Dönüşüm, Spritüel Gelişim, Şifa Enerjileri yazılarımla buradayım.... Kitabım "Frekansınız..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster