Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '12

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
195
 

Bir dost. stop

Bir dost. stop
 

Bazı insanlar vardır çok değer verirsin düşünürsün, hani ansızın hatırlayıp aaa ne yapıyor bir hatrını soruyum dersin. Sorar, arar, edersin ama unutmayan sadece sen olursun, aylar geçer yine arada kopukluk, yine bir ayrılık hesabı, hatırlanmak istersin. Verdiğin değerin karşılığını görmek istemektir aslında, unutulmadığını hissetmektir. Bazı dostluklar vardır an ve an hatırlarsın aklına düşer hatrını sorarsın, ama bazı dostluklar da solmaya mahkum edilen bir gül gibidir. Ben bu satırları yazarken eminim çoğu okumayacak, okuyanlar ise dostunun farkına yazının bitiminde farkına varacak.

Aradan günler geçecek ve o günler birbirini kovalayarak ayları devirecek öyle değil mi ? yine hatırlanmayacak dostluklar, yine kapalı kutuya konulacak anılar, arada sırada üstünün tozu alınırken bakılacak, ve yine raflarda kalacak üstü kapalı..

Arada sırada arkadaşlara gösterilirken hatırlanacak resimler bir ah çekilecek ve yeniden yerlerine konacak, ya da dolabın üstüne astığınız resmine an ve an bakıp her gün neden böyle ayrı gayrı kaldık diyeceksiniz.

Sahi? ne kadar çok sevdiniz dostunuzu?

Ya da dost zannettiğiniz yabancı arkadaşlardan çok zarar aldığınız için mi bu kadar yaralı yüreğiniz? Hangi şık sana uyar ki?

Üstü kapalı kutularda kalan dostluğunuz mu ?
Dolabınızda asılı olan ve gün boyu bakıp neden böyle olduk dediğiniz mi?
Aynı şehirdeyken bile görüşme imkanı bir türlü bulamadığınız dostunuz mu?
Ya da yıllar geçse bile birbirinizi unutamadığınız dostunuz mu?
Hangisi ağır basar yüreğinize ? Hangisi daha çok acıtır?
Zaman(la) geçer mi diye düşünüyorsunuz yoksa (!)

Yazımın son kelimelerini yazıyorum yazımı okuyup bir iç çekip sonra sanal alemde gezintiye devam edecek ya da dostlukla ilgili diğer yazılarımı okuyacaksınız..

Derin bir iç çekin ve sonra işinize bakın..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlknurcum sen baya kırılmışsın bildiğimiz. Dost bulmak çok zordur. dilime pelesenk olan bir söz var dostluk adına. " dost uğruna ölmek kolaydır ama uğruna ölecek dost bulmak zordur " b,iraz klişe olabilir ama doğru bence bu. biz dostların olarak yanındayız arkadaşım. sevgiler.

Sokrates 
 03.03.2012 8:53
Cevap :
kırgın yaraları sarabilmek önemli olan. teşekkür ederim,bol bol moral topluyorum sizlerle,sevgiler.  03.03.2012 13:24
 

Cidden derin bir ahh çekkerek devam ediyorum güzel arkadaşım.Dostluk başkadır bambaşka hani nasıl desem yerine kimseyi koyamadığınız dostluklar vardır ya amann ne bileyim öyle işte.Çok hayal kırıklarım da var bu konuda ama bazı dostlarım var ki uzun yıllar geçmiştir aradan aramamış sormamaışsınız ama arayıp sorduğunda yada arandığınızda kaldığınız yerden devam edersiniz.Neyse öyle işte.Kapalı kutuda tozlananlarda var tabi.Sevgiler.

Şennur Köseli 
 29.02.2012 9:02
Cevap :
kim kırılmadı ki, haklısınız, sevgiler.  29.02.2012 14:04
 

Haklısın şıklardan birini seçmek zorundayız, hangimiz kırılıp kırmadık ki. Derin bir nefes çekip işlerime dönüyorum:) sevgiler sana

Merve Ballı Acar 
 29.02.2012 8:34
Cevap :
=) sevgiler canım  29.02.2012 14:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 195
Toplam yorum
: 402
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 09.01.12
 
 

Ben kimim ne yaparım? Aklıma düşeni yazar, gördüğüm kareyi ölümsüzleştirmek isterim. Kulağıma tak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster