Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
925
 

Bir erkekle eşit olmayı reddediyorum

Bir erkekle eşit olmayı reddediyorum
 

On yedi yaşında aşık olup evlenmeye karar verdiğim adam psikopat olabilirdi, olabilir de... Kıskançlık krizine girebilirdi. Girebilir de... Ben ona çok güvenirken o beni öldürmeyi planlayabilirdi. Planlayabilir de...

Şimdi trenden inen kız öğrenci, şu anda otobüse binen avukat hanım, evinin önüne çöp dökmeye çıkan Sema, nöbetten dönen Özlem hemşire, acil doğuma giden jinekolog Arzu, azılı bir katili mahkum eden hakim Suna hanım, kocasının içki sofrasına oturmak istemeyen Ayşeler, o gece sevişmek istemeyen Fatmalar, tacize karşı koyan Elifler, şiddete hayır diyen Esralar, teyzeoğluyla evlenmek istemeyen Öznurlar, dayısının tecavüzünü anlatan Haticeler, aşık olan, seven sevdalanan, bir erkeğe bir nedenle güvenen kadınlar. Hepimiz kurban olabilirdik. Olabiliriz de…

Mesele, bizim kadın ve güçsüzken onların da erkek ve güçlü olması. Onlar da yürür gece ama bizim gibi ürkek ceylan gibi değil. Onlar da sever, sevdalanır, bizim gibi utanarak değil. Kocalar da sevişmek istemediğini söyleyebilir, bizim gibi utanarak değil. Onlar da ihmal ederler erkeklik , kocalık görevlerini, bizim gibi ezilerek değil.

Sadece bizi kirleten kirler onların elinden akıp gider. Bir Cem çıkar, kıskançlıktı der, bu bir kol eder, iki yıl iner cezadan. “Cinnet geçirdim” der ki o da bir kafa eder bir de iki yıl daha az ceza. Sonra çocuktur zaten, o da gövdeye denk gelir. 17 yaşındaki Münevver eder size 6 yıl.

Bir kız toprakta çürürken katili bir erkek cezaevinde dinlenir. Sonra her kadınlar gününde aynı masallar dinlenir, dinletilir: Kadın erkek eşitliği!

Sizinle eşit olmak istemiyorum, ezen, döven, sömüren, vuran kıran, bencil, tecavüzcü, yalancı, namuslu geçinen namussuz, ömür hırsızı, gençlik belası bir erkekle, erkeklerle eşit olmayı reddediyorum.

Kadın erkek değil, onurlu insanların dünyası olmalı. Olabilir de…

Barış ALP bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tanıdığm ve tanımadığım tüm erkeklerinin büyük çoğunluğunun hiç bir kadına (cinsel anlamda) hayır demiyeciğinden emin olduğum kadar;tanıdığım ve tanımadığım tüm kadınların büyük çoğunluğunun hatta tamamına yakınının hiç bir erkeğe evet demiyeceğinden de eminim.Bu da kadınların erkeklerden daha onurlu insanlar olduklarını kanıtlıyor.

cengiz saba 
 31.12.2010 20:54
 

Bende reddediyorum,bir erkekle eşit olmayı.Sevgilerimle.

Leylim. 
 18.03.2010 20:31
 

Ben kadınla erkeğin eşit olmadığını savunuyorum fakat sizin düşündüğünüz gibi değil. Şu anda ne kadar güzel bir konuya imza attığınıza inanamazsınız. Hiçbir zaman eşitlik kavramına bu yönden bakmamıştım. Baktığımda iyi oldu. Bunları düşündürdüğünüz ve bizimle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler Zuhal Hanım. Klavyeniz tuş takımı her zaman eksiksiz olsun...

Özlem SAYIN 
 11.03.2010 19:42
 

Ancak, güç değil...Doğru bir yaklaşımı içinde barındıran,eril erke karşı, dişilin en doğal haklarını ve doğal üstünlüğünü savunan!... Bence gene bu dünyayı kadınlar kurtaracak...Yoksa hepimizin işi zor!...İktidar kadınlara!... Dostça selamlarımla.

zeki etferat 
 11.03.2010 16:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1020
Kayıt tarihi
: 24.06.09
 
 

ZUHAL EROL Ankara doğumlu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster