Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
66
 

Bir F. Terim kumarı ! Bruma

Geçen yıl Ambrabat için ödenen 8,5 milyon Euro ve bu yıl Bruma için ödenen 12 milyon Euro. Arda'nın 12 milyon Euro'ya satıldığını da unutmayalım. Bugün 24 milyon Euro bedelle Arda alınabilirdi ancak Bruma alındı. 

Bruma star adayı ve büyük kulüplerin ilgilendiği bir oyuncu. Ancak bu kadar kulüp içinde Bruma İstanbul a ve GS ye geldi. Çünkü en yüksek bedeli ödeyen kulüp GS oldu. Neden bu transfer yapıldı ya da GS ye ne verecek izleyip göreceğiz. F.Terim neden bu kadar çok istekli? Neden bu kadar yüksek bir ödeme yaptı? Bunun tek yanıtı var. F.Terim, Bruma'yı Avrupa bileti olarak düşünüyor. 18 yaşındaki bu yıldızı parlatacak ve muhtemelen bu oyuncuyu satacağı büyük kulübe gitme şansı arayacak.

Bruma, Salih Uçan, Hakan Çalhanoğlu ile Okay Yokuşlu nun yeraldığı bizim U20 takımının oynadığı turnuvada oynadı. Onlardan daha iyi mi ? Ya da o takımına ne katkı yaptı? Bizim iyi oyuncularımız vardı ve biz bu oyuncular ile daha iyi işler yapabilirdik. Feyyaz Uçar gruplar belli olduktan sonra Kolombiya'dan korktuğunu anlatmaya başladı. Onun korkusu ile gelen yenilgi sonrası kötü sonu hazırladı. Feyyaz Uçar elindeki iyi oyunculara rağmen istenen sonuçları alamadı.

Bruma'lı Portekiz neden başarılı olamadı bilemiyoruz. Ancak Bruma bizim oyuncularımızın üzerinde mi? Ya da 12 milyon Euro bonservis ücreti ödemeye değer mi ? Bunu da göreceğiz. Iraklı Ali'nin Rize'de oynadığını görüyoruz. Yıl sonunda Bruma ile kıyaslamak çok ilginç olacak. Üstelik GS de yabancı sayısı ve 6+0+4 kuralı da bu transfer için şartları daha da zorlaştıran bir durum. Bruma'nın takıma girip alışma süresi ya da yabancılık yaşamadan takıma uyum sağlamasını bekliyor F.Terim. Üstelik bu işi yaparken Riera'dan da vazgeçiyor. Muhtemelen ona da verilecek parayı hesap edersek Bruma'nın GS maliyeti biraz daha artacaktır.

F.Terim ile Başkan Ünal Aysal ın arasına bir bomba giriyor. Bu bombanın adı Bruma. Üstelik oyuncunun kredisi de çok az. CL maçlarında da güçlü takımlar ile oynarken Bruma ne kadar şans alır? Bu yüksek maliyetli transfer tutmazsa F.Terim çok zorlanacaktır. 

F.Terim GS den ayrılış biletini almıştır. Bruma başarılı olursa Avrupa olmazsa Milli Takım yolculuğu bugün başlamıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 182
Kayıt tarihi
: 08.09.09
 
 

01.04.1956 doğumluyum. İnsanca yaşamın en önemli değer olduguna inanırım. Paylaşmanın önemine ina..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster