Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '07

 
Kategori
Turizm
Okunma Sayısı
1868
 

Bir garip köy Garipçe

Biliyorsunuz ben İstanbul aşığı bir turizmciyim. Altını üstüne getirdim de şehrin yine bitiremedim.
Öyle bir güzellik ki bu şehir kelimelere sığdıramamam. Yaşamak, görmek lazım. Bugün size Garipçe Köyü' nü anlatacağım.
Garipçe Köyü, Sarıyer' in sırtlarında, Karadeniz' in kıyısında sıradan, kendi halinde bir köy. Sarıyer' den Rumeli Feneri' ne giderken yolun solunda bir köy. Köye inince küçük bir meydanlık var. Önü Karadeniz. Köylüler hala inekçilikle uğraşıyor. Köyde inekler, 2 tane kaz, tavuklar var. Tipik bir köy hayatı.
Köyde 2 tane salaş balık lokantası var. Meydandan inince sağ tarafta olanı tavsiye edebilirim. Lokantanın adını şimdi anımsayamadım.
Fakat en ilginç olanı, daha doğrusu benim en çok ilgimi çeken ise, denize 100 metre mesafede ki o gecekondu oldu.
Size o gecekonduyu anlatamam, hatta ''gecekondu'' bile diyemem. Öyle derme çatma bir ev ki dökülüyor ama denize sıfır. İçin de insanlar yaşıyor. Sorsanız ''deniz kenarında yalıda ''oturuyorlar, öyle imrenirsiniz.
Ben köye aşık oldum. Hatta ev bile almayı düşündüm. Hem şehire çok yakınsınız hem de bir Karadeniz köyündesiniz. Az ilerisi Sarıyer, yani boğaz. Fiyatların havada uçuştuğu bir semt, almaya kalksanız yanına yaklaşamazsınız. Bu köy satılık değil elbet, ama bir balık yemek için gidebilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar; Bende 1200 kişininçalıştığı bir kamu kurumunda çalışmaktayım. %70 bayan çalışanların. Çoğunluğu bekar veya ayrılmış. Özellikle 12 darbesinden sonr ayetişen kuşaklar sorumsuz, ilgisiz, bilgisiz yetiştiler. Evlilik sorumluluk ister.Disiplin ister. olup bitenlere oldukca duyarsızlar.O nedenle, tercihlerini sorumsuzluktan yana kullanıyorlar. Temel nedeni eğitim sistemi diye düyünüyorum.

Yapukay 
 09.08.2007 13:39
 

Benim de bir kardeşim var İstanbul aşığı... Gezmediği fotoğraflamadığı, hikayelerini yazmadığı bir köşesi kaldı mı bilmiyorum... Bir ara beyoğlundaki eski apartmanların içlerine kadar gezip resimlenişti. Mutlaka biliyordur ama ben ona garipçeyi bir hatırlatayım bakalım...:)) Gitsin gezsin ve ilk gittiğimde götürsün beni.. Sevgiler

Yıldız... 
 09.08.2007 10:39
Cevap :
Merhaba, Kardeşinizi kıskandım.Ben sadece güzellikleri arayıp buluyor ve doyasıya yaşıyorum.İstanbul gerçekten kıskanılacak bir şehir.Bu şehirden ne zaman ayrılmam gerekse ağlarım ben. Umarım tanışırız ve ben götürürüm sizi Garipçe ye.  09.08.2007 10:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 399
Toplam mesaj
: 84
Ort. okunma sayısı
: 1024
Kayıt tarihi
: 01.07.07
 
 

14/02/1973 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum.İngiltere ye gittiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster