Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
175
 

Bir Gezi Parkı anısı...

Barikat kurulmuş bir sokaktan Gezi Parkı'na giriş olduğunu öğreniyorum. Buradan yemek vs. de bırakıyorlarmış galiba. Sokağa doğru yürürken barikatı görüyor ve heyecanlanıyorum birden. İçimdeki bana " Hayır gitme." diyor. Ben karalıyım ama Taksim'e boş yere gelmedim.

Barikatin önünde söylendiği gibi saklama kapları içerisinde yiyecekler görüyorum. Eğilip bakınca türlü türlü şeylerin bu kaplarda olduğunu fark ediyorum. "İlginç" diyorum kendi kendime. Biraz yürüdükten sonra varıyorum o meşhur yere. İnsanlar gülüp eğleniyorlar. Polislerse uzaktan burayı gözetliyor. Tedirginim doğrusu. Bakışları beni ürkütüyor. Daha sonra etrafıma baktıkça kimsenin umrunda olmadığını görüyorum polislerin. Ellerinde telefon, tablet, leptop internette sörf yapıyorlar. Dolaşıyorum biraz daha ama etraf berbat. Az ileride ise (iğrençtir biliyorum ama) idrar kokuları geliyor burnuma. Hemen geri dönüyorum. Ama o da ne? Devrim Market ! Bir sürü kaldırım taşı gibi taşların üstüne konulmuş erzaklar. Sanırım ücretsiz diyorum. Doğrusu karnım da acıkmış oluyor bu sürede. Ama içimdeki beni rahat bırakmıyor "Hayır buraya geldik ama bunlardan yiyemezsin" diyor. Severim doğrusu içimdekini diyorum vardır bir bilfiği elbet. Uzaklaşıyorum ileride ise " fırsat bu fırsat " diyen girişimcileri görüyorum. Birşeyler satıyorlar. Gittikçe huzursuzlanıp ruhum sıkılmaya başlamışken telefonum çalıyor bu ev arkadaşımdı: "Abi nerdesin, evde bekliyorum gidicektik hani?" diyor. Kafam allak bullak " Nereye gidicektik ? " diyorum. " Unuttun mu abi kafeye gidicektik " diyor. " Aa, tamam hatırladım, geliyorum sen bekle az daha " diyorum. Yavaşça ayrılıyorum buradan derken bir TOMA'nın hareket aldığını görüyorum. " Eyvah ! " diyor saklanacak yer arıyordum. Ama sonra TOMA'nın geri döndüğünü görünce rahatlıyor ve parktan çıkıyorum.

*Bu yazı arkadaşım (ismini vermiyorum) tarafından kurgulanmıştır. Ona da bu pasifliğini anlamadığımı belirterek yazımı bitiriyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BU KADAR YÜREKSİZDİNİZ DE NİYE GİTTİNİZ AYRICA ANLATTIKLARINIZ TAM BİR FANTAZİ BEN GÜMÜŞSUYUNDA OTURUYORUM VE HER GÜN GÜN O ÇAPULCU KENE AYYAŞ DEDİKLERİ 3 DİL BİLEN ÇOÇUKLAR İLE BİRLİKTE İDİM.İDRAR KOKUSU DİYORSUNUZ BİR DOKTORA GİTMENİZDE FAYDA VAR KOKU MELEKELERİNİZİ KONTROL EDİNİZ.SİZ ŞİMDİ PARKA GİDİN ARAP KARDEŞLERİN PİSLİKLERİNİ GÖRÜN DERİM.

ügler 
 20.09.2013 14:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 685
Kayıt tarihi
: 29.10.12
 
 

Sadedir hayatım. Üniversite de bir bitse der dururum. Tıp zaman zaman zorlasa da en zevkli bölüm...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster