Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
514
 

Bir GİDİŞİN hikayesi...

Bir GİDİŞİN hikayesi...
 

Bugün yüreğine demir atamadığım ama tüm demirlerden daha ağır yüreğimi yanıma alıp şehrinden gidiyorum. Sana geldiğim bir hazan sabahının gölgesinde, yine sana usulca veda ediyorum. Gelişim kadar suskun gidişim. Ardımda bir not bile bırakmaksızın o çok sevdiğim elmas gözlerine bakmadan gidiyorum.

Bu gidiş belki biraz canını acıtır ama med-cezir bir salıncağın tepesinde, sen ellerimi tutmadan duramıyorum. Belki başka kadınlar kabul edebilir ikinciliği. İşte bende tam bu yüzden, başkası olamadığım için gidiyorum. Her şeyimi paylaşabilirdim. Ekmeğimi, aşımı, yediğimi giydiğimi ama sevdiğimi bir hayalle paylaşamadığım için gidiyorum. Senden seneler önce gitmiş bir zahirin, kalbinden hala gitmeyişi sebebimle gidiyorum. Çünkü ben bana ait olmayan bir kalbin topraklarını taşıma suyla yeşertemiyorum.

Beni sevdiğini bilsem de artık kardeş gibi sevilmek istemediğim için gidiyorum.

Gülümsediğinde gözlerindeki buğuyu en iyi ben bildiğim için gidiyorum. Sen dalıp dalıp uzaklara gitmeyesin diye ben gidiyorum. İnsan ömür tarlasında bir tohum, düştüğün çorak toprakları bereketlendir diye gidiyorum.

Bu gidiş seni kızdırır mı bilmiyorum. Yoksa bana karşı hep olduğun gibi yine kayıtsız mı kalırsın kestiremiyorum. Ötesi yok seni düşündüğüm için gidiyorum.

Beni sevmediğini bildiğim için, buna rağmen seni hala sevdiğim için gidiyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

gitmek... ama içinden bir parçayı bırakarak gitmek. Ve sevgi işte diyorum... sevgiler

erol aslan 
 05.06.2008 22:33
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili Erol, umarım gitmek zorunda kalanlardan olmazsınız...  06.06.2008 16:44
 

Bilmiyorum sadece kurgu mu yoksa gerçek bir yaşantının (daha doğrusu bir vedanın)yazıya dökülmesi mi bu yazı... Bildiğim sadece bana bu yazının hissettirdikleri... Veda ederken bile bu kadar asil olabilen bir kadın var mı gerçekten bu dünyada? İnsan böyle birisi ile pek sık karşılaşamayınca inanamıyor da!

benim de cümlelerim var 
 14.05.2008 16:09
Cevap :
Evet bir kurgunun ürünü bu yazı, diğer bir çok yazımda olduğu gibi ama sizi temin ederim böyle asil çok kadın var. En azından ben bir çoğunu tanıdım....  16.05.2008 22:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 209
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1620
Kayıt tarihi
: 25.04.07
 
 

Şu an özel bir şirkette, grafiker olarak çalışmaktayım, geçmişte hikaye denemeleri ile başladığım ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster