Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '20

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
122
 

Bir Güne Dair

     O gün hayat okulundan mezun etmiştim kendimi. Araba da beş kişiydik ama görünmeyen binlere kişilik. Tam Paspala askeri bölgeden geçerken arkamda ki zır deli " Ben Türküm Türk " diye bağırdı, camdan. Tamda çılgın bir Türk' tü kendisi. Asker selam çaktı,tüm samimiyetiyle. Bizde aldık hanemize.

    Köprüye vardığımız da yanımda oturan,  kalbime sığdıramadığım adam  ben o... çocuğuyum diye gür sesiyle kavurdu, ortalığı. Altımızda akan derenin hür çimeninden rengarenk bir yılan gülümsedi, bize.  Bende kendimi " Ben gezegen vatandaşıyım" derken buldum, avaz avaz. Bir zamanlar yaprak olduğumu unutmadan bağlıydım, yaşama. Bakıştık sevgiliyle, öpüştük kalplerimizde.

   Araba da  kalan iki kişiden biri " ben Yunan dölüyüm " dedi. Gülüştük...Diğeri hep suskun kaldı. Nerden bilirdik ki kendini Dupnisa mağarasına saklayacağını. Tam kıvrımlı alandan geçerken tüm suskuluğunu bir kenara bırakıp sözsüz çığlık attı. Yarasalar üzerimize uçuşurken bastık, kahkahayı...O artık kendi hayatının kralı.

    Gerçek olan şu ki inanılmaz harika bir gün yaşadık, yargısızca. Herkesi çıkarsız sevebilmenin okulundan mezun olmuştum, olmasına da kutlamasını yaptık, kırkımda. Ve kepte fırlattım, havaya. Gülümsedim tüm hayata, sonra fotoğraf makinamın ışığına.  Artık hayattan hiç bir şey öğrenmeyeceğim, öğreneceği varsa o öğrensin diyerek, çaldım Aşık Veysel' den uzun ince bir hava. 

   Gidiyorum gündüz gece, yargısız salt bir görüşle.

   Nefrete bulaşmayanlara.

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de severim böyle halleri herkes benliğinde kimliğinde rahat olmalı. Bu arada yorum cevapları neden yayınlanmıyor anlayamadım.

Kerim Korkut 
 14.01.2020 16:15
Cevap :
Yayın başladı  22.01.2020 5:49
 

İnsanların kimin çocuğu olduğu o kadar önemli değil. Nasıl oldukları ve ne oldukları önemlidir.

Dr Atanur Yıldız 
 12.01.2020 7:32
Cevap :
Kesinlikle   12.01.2020 9:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 92
Toplam yorum
: 443
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 260
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster