Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '07

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
574
 

Bir günlük sevgi

Bir günlük sevgi
 

"Aaa! Sevgililer Günü yaklaşıyooo, çok az kaldı ve ben ne alacağımı bilmiyorummm!" türünden konuşmaları yine ne çok duyar oldum bugünlerde. Herkes daha şimdiden "ne alacağım??" Telaşına düşmüş, ticari bir sektör haline gelmiş olan Sevgililer Günü'nü nerede ve nasıl kutlayacağını kara kara düşünmeye başlamış bile. Peki o gün neler olacaktır, bu neyin telaşıdır? Affınıza sığınarak mizahi bi bakış açısı getirmek istiyorum bu duruma.

Öncelikle böyle düşünmeye başlamış olan insanlar için Sevgililer Günü asla sıradan bir gün teşkil etmez. O gün çok özeldir ve bir yıl boyunca sabırsızlıkla beklenmiştir. Bir ay önceden hediyeler itinayla seçilmiş, pakatlenmiş ve beklemeye bırakılmıştır. Günü geldiğinde baş başa yenilen romantik bir akşam yemeğinde, güzel sözcükler eşliğinde muhatabına verilecektir ve karşılıklı hediyeleşmeden sonra dans faslına geçilecektir. Sevgilinin beli sıkıca kavranacak ve üç numaralı Kadir İnanır bakışıyla gözlerinin içine bakılarak en klişe sözcüklerle, kendisi tarafından ne kadar sevildiği söylenecektir sevgiliye. Aynı şekilde karşı taraf ta "ben de, ben de ben de..." diye karşılık verecektir. Bunlar aylar öncesinden planlanmıştır. Peki bu büyülü günün ertesinde ne olacaktır, o ramantik sevgililer nereye kaybolacaktır,dersiniz??

Ben söyleyeyim. Muhtemelen büyü bozulacaktır aşk, sevgi, romantizm o gecede bırakılacaktır ve herkes normal yaşantısına geri dönecektir. Çünkü onlar için sevgi bir günlüktür ne yaşanılacaksa o gece yaşanmalıdır, sonrasının telafisi yoktur.

Bir de sevgilisi olmayanlar vardır ki, onlar için durum daha da vahim olacaktır o gün. "Ya! Allah kahretsin Sevgililer Günü geliyo ve ben hala birini bulamadım, yalnız başıma nasıl geçirecem bu günü." diye hayıflanılacaktır ve derhal bi sevgili bulunmalıdır. Sonrasında, sırf o büyük gün için sevgili arayışlarına başlanılacaktır. Uygun bir sevgili bulunacaktır, türlü komplimanlarla sevgili cezp edilecektir. Böylece o özel gün yalnız geçirilmemiş olacaktır. Sevgililer Günü böylece anlamını bulacaktır.

Evet, filmlerden, dizilerden görüp te içten içe özendiğimiz, yalnız geçirmekten korktuğumuz o gün, SEVGİLİLER GÜNÜ benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Seviyorsam zaten seviyorumdur ve anlayan anlıyordur, çünkü sevgimi her an yaşıyorumdur onunla. Bunun için özel bir çabaya ve özel bir güne gereksinim yoktur.O gün için şimdiden kaygılanmaya başlamış olanlara tavsiyem; rahat olun ve unutmayın ki sevginizi göstermek için beklediğiniz o özel günü göremeye de bilirsiniz. En azından bunu düşünerek; her günü Sevgililer Günü'ymüş gibi yaşayın. Çünkü sevgi kendini göstermek için özel bir güne gereksinim duymaz. Onun için her gün çok özeldir zaten. Yeter ki onu göstermeyi bilin, yalnız karşı cinse de değil de sizin için özel, güzel olan her şeye, herkese ve her zaman. Çünkü ancak bu şekilde "sevgi" gerçek anlamını bulabilir. SEVGİLERLE...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazınız ve bizimle paylaştığınız düşünceleriniz için teşekkürler...bu durumda anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü gibi günlerinde gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz. Zira anneler babalar, öğretmenlerde herzaman sevile bilir dimi?sakın yanlış anlamayın sevgililer gününü sizinde örneklediğiniz gibi yaşıyanlardan değilim, ama böyle kutlamak isteyenleride kesinlikle yadırgayamam. Her özel günde olduğu gibi bu özel günde de alışverişin biraz canlanması esnaflar adına beni ayrıca sevindirmekte...sevgilinin çok önemli bir olgu olduğunu ve özel bir günü hakettiğini düşünüyorum. bir kırmızı gülün, ufak bir hediyenin, belki bir akşam yemeğinin ve bu sefer biraz daha heyecanla söylenen "seni seviyorum" un kime ne sakıncası olabilir ki? hoş ça kalın...saygılarımla

cindrellaman 
 12.01.2007 8:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 450
Kayıt tarihi
: 22.12.06
 
 

Üniversite öğrencisiyim. Mütercim tercümanlık bölümündeyim. Henüz hazırlıktayım ve kalmadan geçersem..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster